Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişanyan sözlükte geçen kelime anlamına göre cinayet denmesi için büyük suç sayılması gerekiyor ki, et yemek sağlıklı bir yaşam için şart iken ne kadar suç denilebilir emin değilim.

Screenshot_15.png

Dikkat edin meyveyi keserken az acı çekmesine özen gösterin. Yoksa vicdanınız sızlayabilir. Sonuçta sizler meyve seversiniz.
Bitkileri de hayvanları da severim ve sevgimi onları tüketerek gösteririm. Vicdanım gayet rahattır hayvanın boğazını keserken ya da meyveyii dalından koparırken.

Et yemek bir gereksinimdir. Et güç verir. Et yemediği için savaşlarda yenilen bir sürü toplum var.

Beslenme konusunda kafaların karışmasını ve alışkanlıkların bağımlılıkların değiştirilmesinin kolay olmadığını biliyorum.

Ancak insanlar dürüst olmalı. Hayvanlara bu kadar zarar verip sonra da kendilerine hayvansever demesinler.

Bugün veganlara sallayanlar beslenme dışında sanki hayvanların haklarına önem mi veriyor sanıyorsunuz? HAYIR. Kedi köpek gibi evcilleştirilip bizlere yakınlaştırılan hayvanların bile aslında çok bir değeri yok. Çoğunluk zerre umursamıyor. Öyle olsaydı baskı oluşturup düzgün kanunların çıkması sağlanırdı.

Bugün bir çok sektörde milyonlarca hayvandan elde edilen ürünler kullanılıyor. Veganlara sallayanlar "mecbur olmadıkları halde" hayvanlara zarar veriyorlar ama umursamıyorlar. Çünkü hayvanlar onların zerre umurunda değil. Muş gibi yapmayı seviyorlar.

Çünkü böyle görmüşüz ve bu şekilde eğitilmişiz. Kendimizi hayvansever olarak görüp vicdan yapıp HAYVANLARI ZERRE UMARSAMIYORUZ.

Buna sundukları bahaneler ise akla mantığa sığmayacak absürt seviyeye ulaşıyor.
Bitkileri de hayvanları da severim ve sevgimi onları tüketerek gösteririm. Vicdanım gayet rahattır hayvanın boğazını keserken ya da meyveyi dalından koparırken.
Sevdiğini yiyorsun yani. Tebrik ederim :) Çok mantıklı. Hayvanseverim çünkü hayvan yiyorum. Şimdi hayvanseverliğin asıl anlamını öğrenmiş oldunuz. Olmayan şeyin rahatlığını sorgulamaya bile gerek yok.
Etrafında sevdiklerin kalmayıncaya kadar bir gün hepsini yemen dileğiyle.

Beslenme konusunda kafaların karışmasını ve alışkanlıkların bağımlılıkların değiştirilmesinin kolay olmadığını biliyorum.

Ancak insanlar dürüst olmalı. Hayvanlara bu kadar zarar verip sonra da kendilerine hayvansever demesinler.

Bugün veganlara sallayanlar beslenme dışında sanki hayvanların haklarına önem mi veriyor sanıyorsunuz? HAYIR. Kedi köpek gibi evcilleştirilip bizlere yakınlaştırılan hayvanların bile aslında çok bir değeri yok. Çoğunluk zerre umursamıyor. Öyle olsaydı baskı oluşturup düzgün kanunların çıkması sağlanırdı.

Bugün bir çok sektörde milyonlarca hayvandan elde edilen ürünler kullanılıyor. Veganlara sallayanlar "mecbur olmadıkları halde" hayvanlara zarar veriyorlar ama umursamıyorlar. Çünkü hayvanlar onların zerre umurunda değil. Muş gibi yapmayı seviyorlar.

Çünkü böyle görmüşüz ve bu şekilde eğitilmişiz. Kendimizi hayvansever olarak görüp vicdan yapıp HAYVANLARI ZERRE UMARSAMIYORUZ.

Buna sundukları bahaneler ise akla mantığa sığmayacak absürt seviyeye ulaşıyor.

Sevdiğini yiyorsun yani. Tebrik ederim :) Çok mantıklı. Hayvanseverim çünkü hayvan yiyorum. Şimdi hayvanseverliğin asıl anlamını öğrenmiş oldunuz. Olmayan şeyin rahatlığını sorgulamaya bile gerek yok.
Etrafında sevdiklerin kalmayıncaya kadar bir gün hepsini yemen dileğiyle.
Hocam burada kimse size bir şey demedi. Neden bu kadar sinirlisiniz?

Aslında çok iyi kanıtlar sunuyoruz ama siz inanmıyorsunuz. Sonra da kimse beni inandıramadı sen inanmak istemiyorsan biz zaten yapamayız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı