Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden böyle saçma saçma bilgiler buluyorlar anlamıyorum.
150 yıl önce köleliğin biteceğini savunsaydın saçmaladığını söylerlerdi. 100 yıl önce kadınların oy verme hakkının olduğunu söylediğinde sana gülerlerdi. 50 yıl önce Afrika kökenli Amerikalıların kanunlar önünde eşit haklara sahip olması fikrine itiraz ederlerdi. 25 yıl önce eşcinsel haklarını savunduğunda sana sapık derlerdi. Bugün de hayvan köleliğinin sona ereceğini iddia ettiğimizde bize gülüyorlar, ama bir gün gülemeyecekler.

150 yıl önce köleliğin biteceğini savunsaydın saçmaladığını söylerlerdi. 100 yıl önce kadınların oy verme hakkının olduğunu söylediğinde sana gülerlerdi. 50 yıl önce Afrika kökenli Amerikalıların kanunlar önünde eşit haklara sahip olması fikrine itiraz ederlerdi. 25 yıl önce eşcinsel haklarını savunduğunda sana sapık derlerdi. Bugün de hayvan köleliğinin sona ereceğini iddia ettiğimizde bize gülüyorlar, ama bir gün gülemeyecekler.
Ne demek yani hayvan köleliği bitince ben kavurma yiyemeyecek miyim?

Konu zaten güncel ne hortlatması yahu. Duyan da aylar önceki konuya yazdım zanneder. Alemsiniz ya. :) Cevabınız yoksa yazmayın da böyle bahanelere sığınmasaydınız keşke. Haklı olmaya çalışmak gibi bir derdim yok. Doğrusunu öğrenmeye ve aktarmaya çalışmak gibi bir derdim var. Kendime, başkalarına ve diğer canlılara faydalı olmak için. Başkaları gibi haklı görünmeye çalışarak kendimi ve başkalarını kandırmak gibi sığ ve cahilce bir amaca hizmet etmem. Bahanelere de sığınmam.
Çok haklısın.

150 yıl önce köleliğin biteceğini savunsaydın saçmaladığını söylerlerdi. 100 yıl önce kadınların oy verme hakkının olduğunu söylediğinde sana gülerlerdi. 50 yıl önce Afrika kökenli Amerikalı'ların kanunlar önünde eşit haklara sahip olması fikrine itiraz ederlerdi. 25 yıl önce eş cinsel haklarını savunduğunda sana sapık derlerdi. Bugün de hayvan köleliğinin sona ereceğini iddia ettiğimizde bize gülüyorlar, ama bir gün gülemeyecekler.

Eş cinsellik hala sapıklık bence. Hayvan canlı bitki canlı tezek mi yiyelim?

İnekler ot yiyor ise ve biz süt içiyorsak biz otlu süt mü içiyoruz?
(!)

Merak etme farkı anlayamayacağın kadar aynı kavurma tadında bitkisel besin üretilecek :) Bu sektör fazla gelişmiş olmadığı için henüz o seviyeye gelmedi.
Kurbanda ki etin tadını hiç biri vermiyo yeğenim.

Eş cinsellik hala sapıklık bence. Hayvan canlı bitki canlı tezek mi yiyelim?
Bitkiler canlı ama hayvanlar gibi sinir sistemleri yok. Sen gözü, kulağı, burnu, ağzı, kalbi, BEYNİ olan, aile kuran ve duygularını hissettiren hayvanlarla empati kuramayıp mecbur değilken bile onlar yok etmen umurunda değilken bitkilerle üstün seviyede empati kurma kabiliyetine sahip olduysan eğer hayvan yemeyerek daha çok bitkinin hayatını kurtarabilirsin. Çünkü yemek için yetiştirilen hayvanlar senden kat be kat bitkiyi yok ediyorlar.

Ne dersin üstün empati kurduğun canlı dediğin bitkilerin hayatını kurtaracak mısın yoksa umursamaz şekilde zaten herşey canlı diyerek nasıl geldiyse umursamadan yaşamaya devam mı edeceksin? Kararı sen ver.

Çünkü genelde bitkiler de canlı diyenlerin amacı herşey canlı diyerek her şeyi yemeye kendilerinde hak görmek istemeleridir. Vicdanlarını bastırma ve alışkanlıklarından vazgeçmeme bahaneleri yaratmak isterler. Yoksa bitkilerin canıyla bir dertlerinin olmadığını biliyoruz :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı