Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye zaten anayasal olarak vegan değil mi? Et yiyebilen tanıdığım yok benim.

Kurbanda ki etin tadını hiç biri vermiyo yeğenim.
Herhangi bir bağımlılığın tadını hiçbir şeyde alamazsın zaten :) İnsanların sağlıksız olmasının da sebebi budur. Tat duygusunu fazla yükseğe taşıyıp sağlık konusunu umursamıyor olmaları. Çünkü artık yediklerini seçebilecek iradeleri ellerinden alınmıştır. Sonra da niye kalp hastalıklarında Avrupa'da birinciyiz diyoruz.

Et yemeği çok severim fakat bana seçenek sunulsa, protein değeri tadı aynı şekilde bir yapay et mi yoksa kesilen bir hayvanı mı yemek istersin yapay eti tercih ederim.

İnekler ot yiyor ise ve biz süt içiyorsak biz otlu süt mü içiyoruz?
(!)
İnek yavrusu için süt üretiyor. Biz ise şişeden değil de bir buzağı gibi ineğin altına inip memesinden "çork çork" süt içersek inek bizim süt annemiz olur mu? Buzağı ile de kardeş sayılır mıyız? (!)

Evet, cinayettir; leziz bir cinayet.

Bknz: Güçlü olan kazanır. Bu kusursuz (!) evrenin ve doğanın kanunu..

Güçlü olmak akıllı olmaktır. Akıl yoksa güç bir işe yaramaz. İnsan isek insani davranmalıyız. Doğanın içine edip sonra da her yapılanı doğanın kanunu bu canım, besin zinciri, güçlü zayıfı yok eder demekle olmuyor.
Sonra da vicdan yapıyormuş gibi gözüküp ben hayvanseverim demekle hiç olmuyor.
Vahşi denilen hayvanlardan bile daha vahşi durumdayız çünkü mecburiyet yokken bile diğer canlıları düşünmüyoruz. Buna kendi ırkımız da dahil.
Hiçbir şeyi kabul etmeyiz ancak devir değişince ona uymaya çalışırız. Çoğunluk böyledir. O yüzden herkesin anlamasını beklemek hayal olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı