Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Araştırmaktan, öğrenmekten ısrarla bu kadar uzak olunmasını anlayamıyorum. Keşke hayvanlara yapılan işkenceleri görmemek için bu kadar çaba sarf etmeseniz. Sektördeki büyük şirketlerin hayvanları, insanların keyif ve istekleri için üretmeye ve sömürmeye devam ettiğini görmemek için kör olmak gerekiyor.

Sen talep oluşturmazsan şirketler de arz oluşturmaz. Sen yemezsen o hayvanlar üretilmez, ne eti, ne sütü, ne yumurtası.
Keyif ve istek için? Daha çok HAYATTA kalmak için olabilir mi acaba? İşkence aynen bağlayıp kırbaçlıyoruz tavukları yumurta çıkarsınlar diye. Çok film izliyorsun.
Allahım kafayı yiyeceğim. Tavuktan gasp ediyoruz yumurtayı :D
Bu arkadaşa göre hareket edeceksek hayvanlara ev yapalım, sosyal haklar tanıyalım. Bizler gibi işe gidip para kazansınlar. :D
Allah atalarımızı kahretsin. Tavuktan yumurtayı gasp eden, ineklerin sütünü çalan pis atalarımız! Lanetler olsun sizlere.
dlaskldiasklidkaslidiasdas.

Kurban da kesmeyelim oldu mu?

Araştırmaktan, öğrenmekten ısrarla bu kadar uzak olunmasını anlayamıyorum. Keşke hayvanlara yapılan işkenceleri görmemek için bu kadar çaba sarf etmeseniz. Sektördeki büyük şirketlerin hayvanları, insanların keyif ve istekleri için üretmeye ve sömürmeye devam ettiğini görmemek için kör olmak gerekiyor.

Sen talep oluşturmazsan şirketler de arz oluşturmaz. Sen yemezsen o hayvanlar üretilmez, ne eti, ne sütü, ne yumurtası.

Adam kaynakların tükenmesinden bahsediyor. Sanırım zoraki vegan olmuş. Güzel oyuncu, oscar töreninde bile oynuyor olabilir. Severim kendisini ister vegan ister vejetaryen olsun. Sende istediğini yiyebilirsin. Keza bizde. Bunu diretmeyi algılayamıyorum. İnekler kesilip yenilmiyor diyelim.(bu gözle bakalım)bu sefer kısırlaştırılmaları gerekecek ya da senin tercih ettiğin besinleri yiyip talan edecekler. Bu sefer ineği kesip bitkilerini yemeğe devam edebilirsin. Her şeyden dengeli tüketilmezse bu sefer bitkiler kalmayacak. Çünkü güneş'in bile zamanla etkisinin azaldığı söyleniyor ya da ozon delindiği için ışınlar daha fazla giriyor ve bu bitki oluşumunu kötü etkileyebilir(zamanla).bitkiler kalmazsa inekler yetişmez. İnekler yetişmezse biz katiller aç kalırız. En sonunda seni yemeyelim dikkat et.😀
İşin mantıksal kısmı hakkında bir şey demedim. Gerçekten bu konudan nefret ediyorum. Yazdıklarımı anlayan tek bir kişi bile yok.

Ben sadece insanların vegan olan insanlara aptal gözüyle bakmasından rahatsızım.

Bu konu "felsefe" kategorisinde açılmış bir konu değil mi? Vegan yaşam biçimini benimsemiş bireylerin düşünce yapısından bahsediyorum, istediğinizi yapabilirsiniz kimseye "şunu yap, bunu yap" demiyorum. Ama önünüzdeki gerçekleri görmekten bu kadar geri durmayın.

Bu konu "felsefe" kategorisinde açılmış bir konu değil mi? Vegan yaşam biçimini benimsemiş bireylerin düşünce yapısından bahsediyorum, istediğinizi yapabilirsiniz kimseye "şunu yap, bunu yap" demiyorum. Ama önünüzdeki gerçekleri görmekten bu kadar geri durmayın.
O sizin düşünce yapınız, bu da bizim düşünce yapımız. Neyi tartışıyoruz? Ayrıca önümüzde bir gerçek var o da hiçbir zaman değişmeyecek olan ''büyük balık küçük balığı yer'' algısı.

Keşke büyük balık küçük balığı vahşi yaşamda yese o zaman:) paketlenmiş şekilde önüne gelen hayvanı yediğinde "büyük balık küçük balığı yer"miş gibi olmuyor çünkü, öptüm.
O sizin düşünce yapınız, bu da bizim düşünce yapımız. Neyi tartışıyoruz? Ayrıca önümüzde bir gerçek var o da hiçbir zaman değişmeyecek olan ''büyük balık küçük balığı yer'' algısı.

Düşünce yapısından bahsedip herkesi vegan olmaya davet edici konuşmalar yapmıyorsun yani? Ki yapmıyorsun komik duruma düşüyorsun haberin olsun. Hala gerçekleri görmekten bahsediyorsun. Platon, Sokrates.. Ben özür dilerim.
Keşke büyük balık küçük balığı vahşi yaşamda yese o zaman:) paketlenmiş şekilde önüne gelen hayvanı yediğinde "büyük balık küçük balığı yer"miş gibi olmuyor çünkü, öptüm.
Felsefeye bak be. Öptüm canım, iyi forumlar. Zevkle yiyorum mis.

Biz hayvan olmadığımız için herkesin amacı avcılık değil. İş bölümü yapıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı