Etc kazımı değerleri analizi

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar etc mining yapan var mı? RX 580 ile yapıyorum şu an 4 GB olduğu için ETH kazımı yapamadım. Şu an Etc'yi 24.8 MH/s civarına kazım yapıyor. Sizce bu oran iyi mi? MH/s oranı arttırılabilir mi?

Hocam oyun için tasarlanmış ekran kartlarıyla mining yapmak ne doğru dürüst kâr getirir ne de mutlu eder sizi uğraştığınıza değmez bana kalırsa.
Öyle bir şey yok. Mining için kullanılan kartların hepsi oyun için üretiliyor zaten. Ek olarak kartın performansına göre kârı ETH bu kadar yüksek bir fiyat aralığındayken her türlü oluyor. Ben 1650 Super ekran kartımla bile farklı coinler kazarak elektrik faturası hariç aylık 50 dolar kâr elde ediyorum.

Hocam RX 5500XT 8 GB versiyonuyla mining yapmak istiyorum. Maksat harçlık çıksın, 10-15 saatlik kazım için yapmaya değer mi ? ETH kazmayı düşünüyorum.
5500 XT 8GB internetten baktığım kadarıyla yaklaşık 30 Mh/s kazım yapıyor ve 100W güç harcıyor. Bu değerler doğrultusunda aylık 100$'a yakın bir kazım yapıyor. 5-7$ arası da elektrik faturası çıkıyor. 10-15 saat kazım yaparak harçlık çıkartmak bence pek mantıklı değil. 1 hafta falan kazarsan olabilir. 20$'a yakın kazancın oluyor 1 hafta kazım yaparsan.

5500 XT 8 GB internetten baktığım kadarıyla yaklaşık 30 Mh/s kazım yapıyor ve 100W güç harcıyor. Bu değerler doğrultusunda aylık 100$'a yakın bir kazım yapıyor. 5-7$ arası da elektrik faturası çıkıyor. 10-15 saat kazım yaparak harçlık çıkartmak bence pek mantıklı değil. 1 hafta falan kazarsan olabilir. 20$'a yakın kazancın oluyor 1 hafta kazım yaparsan.

Hocam kazıma başladım. 62W güç harcıyor ve 27 mh/s'lik bir kuvveti var. Tahminen ne kadar kazanırım ?

Geri
Yukarı