ETH+TONCOIN Dual Mining Artık Mümkün!

PSU yeterli mi hocam? Ya da yeterli olduğuna emin misiniz diyeyim.
Yeterli hocam evet. Aynı sorunu yaşayan olursa, sistemi yeniden başlattım çalışmaya başladı.
Eth 0.40mh düşüp, 1.160gh ton kazıyor. Uygulamada 50w arttı olarak arttı eth ye göre. Sıcaklık ise 58 den 64 e çıktı. Umarım değiyordur.

Yeterli hocam evet. Aynı sorunu yaşayan olursa, sistemi yeniden başlattım çalışmaya başladı.
Eth 0.40mh düşüp, 1.160gh ton kazıyor. Uygulamada 50w arttı olarak arttı eth ye göre. Sıcaklık ise 58 den 64 e çıktı. Umarım değiyordur.
Benim sıcaklık sınırım 60'tı iki kartım bu sınırı geçti artı birkaç daha sıkıntı yaşadım o yüzden bekliyorum şu an. O sıkıntılar geçerse güncelleme ile vs sıcaklığı düşünürüm o zamana kadar sanıyorum.

Hangi 6700 XT modeli ? Fani biraz daha artırabilirsiniz.

Sapphire nitro+.
58 derece dediğim zaman yüzde 60 seviyesindeydi zaten. Dual mining yapar yapmaz 75 e çektim, ona rağmen 64 derece. Neyse ki kış ayındayız da camı açınca 60 a düştü ısısı.😁 Yaza Allah Kerim.
Sapphire Nitro+ ile XFX Merc319 arasında çok fark varmış hocam o zaman.

1644307373753.png

Dual mining'in kâr getirisinden ziyade kartlara getirdiği yük ve harcadığı elektrik önemli. Verimliliği düşük PSU'su olanlar yapmasın, yapacaksa da kartların en fazla olması gereken sıcaklık 47-50 derece olmalı (gpu ve vram dahil). Yüksek tüketim yapan kartlara sahipseniz ve HiveOs'da kazım yapıyorsanız mutlak OC değerleri kullanın.

Durumlar nasıl, stabil mi ton coin kazımı?
Hocam 3 gündür HiveOS ile bir kere bile durma vs. olmadı. Kartları da balkona alarak sıcaklık sorununu çözdüm. Aslında sorun da değil ama benim içim rahat etmemişti.

1644518147995.png

Grafiklerden de göründüğü üzere şu anda stabilite anlamında hiçbir sorun gözükmemekte.

Hocam 3 gündür Hive OS ile bir kere bile durma vs. olmadı. Kartları da balkona alarak sıcaklık sorununu çözdüm. Aslında sorun da değil ama benim içim rahat etmemişti.

Eki Görüntüle 1301470

Grafiklerden de göründüğü üzere şu anda stabilite anlamında hiçbir sorun gözükmemekte.

Ödül ne veriyor hocam? Günlük kaç ton alabiliyorsun. Ben hastanedeyim. Çıkana kadar stabil olur diye düşünüyorum. Elektrik parasını büyük oranda çıkarır diye bir hedefim var. Tabii iyi hesap kitap yapmak lazım. Kartları da çok yormamak lazım. İnce hesap istiyor.

Ödül ne veriyor hocam? Günlük kaç ton alabiliyorsun. Ben hastanedeyim. Çıkana kadar stabil olur diye düşünüyorum. Elektrik parasını büyük oranda çıkarır diye bir hedefim var. Tabi iyi hesap kitap yapmak lazım. Kartları da çok yormamak lazım. İnce hesap istiyor.

Ödül ne veriyor hocam? Günlük kaç ton alabiliyorsun. Ben hastanedeyim. Çıkana kadar stabil olur diye düşünüyorum. Elektrik parasını büyük oranda çıkarır diye bir hedefim var. Tabi iyi hesap kitap yapmak lazım.
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Son 2-3 gündür ortalama günlük 0.8-0.9 TON kazıldı. Dediğiniz gibi kartlara bağlı olarak elektriği rahat öder bir miktar da kâr bırakır bu şekilde giderse. Kart sıcaklıklarını elimden gelen en iyi hâle getirdim. 50 derece NVIDA olanlar, 30 derece(bellek 40 derece) AMD kartım için oldukça ideal ve yeterli.

Kartlarınız nedir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı