ETH+TONCOIN Dual Mining Artık Mümkün!

7.7 GH/s ile günlük 0.2147×7.7=1.65319 ton ediyor. Aylık 30X1.65319=49.5957 ton ediyor. Güncel kurla 49.5957X2.86 = 141.843702 dolar ediyor. Sizin hesap yanlış ya da sistem az GH/s veriyor.
Çünkü ben 2.9 GH/s ile 50-55 dolar tahmini gelir görmekteyim. (18.6789 ton aylık)

Hocam şimdi baktım havuzlar 0.13-14 civarı kazanç - ödül gösteriyor gh/s başına gösteriyor.

Ton sitesi

Ödül düşmez fiyatı da talepten biraz artarsa benim ringin elektrik parasının %70 karşılar gibi görünüyor. Ama sıcaklık vs. riskini almaya değer mi bunlari iyi hesaplamak lazım. Ayrıca hesaplamaya düşecek olan ETH hs/s gelir kaybını da katmak lazım. ETH ödülün düşmeye devam edeceğini düşünüyorum. Bu koşulda Dual mining bir nebze olsun kazançları katkı sağlayabilir. Madencilik kazanç icin zor bir sürece giriyoruz ETH 2.0 geçiş yolunun katkısıyla şartlar zorlaşacak sanırım. Bakalım bizim gibi büyük ekonomik kriz yaşayan ülkelerde madencilik büyük bir umut. İnşallah tükenmez, çok ihtiyacımız var bu gelirlere.

Hocam şimdi baktım havuzlar 0.13-14 civarı kazanç - ödül gösteriyor gh/s başına gösteriyor.

Ton sitesi

Ödül düşmez fiyatı da talepten biraz artarsa benim ringin elektrik parasının %70 karşılar gibi görünüyor. Ama sıcaklık vs. riskini almaya değer mi bunlari iyi hesaplamak lazım. Ayrıca hesaplamaya düşecek olan ETH hs/s gelir kaybını da katmak lazım. ETH ödülün düşmeye devam edeceğini düşünüyorum. Bu koşulda Dual mining bir nebze olsun kazançları katkı sağlayabilir. Madencilik kazanç icin zor bir sürece giriyoruz ETH 2.0 geçiş yolunun katkısıyla şartlar zorlaşacak sanırım. Bakalım bizim gibi büyük ekonomik kriz yaşayan ülkelerde madencilik büyük bir umut. İnşallah tükenmez, çok ihtiyacımız var bu gelirlere.

Hocam ben bu havuzda kazıyorum. Diğerlerine göre yüksek veriyor GH/s başına.

1644248116417.png

HiveOS'de deneyince hiç de karlı gözükmüyor açıkcası. Ben güzel havalandırılan bir odada en sıcak 3080'in 40 en sıcak 3070'in 39 derece olduğu şekilde muhafaza ediyorum. Görülen Core dereceleri ETH kazımında aslen önemli parçaların sıcaklıklarını temsil etmiyor ki.. Ram ağırlıklı ETH kazımı 3080 kartlarınız var ise çoğu modelde vram sıcaklıklarını da görebiliyorsunuz. Bir kontrol etmenizi tavsiye ederim. 5 derecelik core sıcaklık artışı çok tehlikeli olabilir. 45-50 dereceleri görünce hatalar başlıyor 3080'lerde..
1644248135856.png

Sıradan çalışan zamanda aldığım bi ekran görüntüsü..
diğer rigin
1644248200751.png
Pencereler kapalı biraz sıcaklandığında ki görüntüsü ..

GTX ve LHR kartlarda durum farklı olacaktır. Tabi TON'un geleceği de çok önemli bi sürü iş takip falan değmez açıkcası riske edip. günde en az 1 kere crash vermesine ve ETH kazımını da sekteye uğratmasına.

HiveOS'de deneyince hiç de karlı gözükmüyor açıkcası. Ben güzel havalandırılan bir odada en sıcak 3080'in 40 en sıcak 3070'in 39 derece olduğu şekilde muhafaza ediyorum. Görülen Core dereceleri ETH kazımında aslen önemli parçaların sıcaklıklarını temsil etmiyor ki.. Ram ağırlıklı ETH kazımı 3080 kartlarınız var ise çoğu modelde vram sıcaklıklarını da görebiliyorsunuz. Bir kontrol etmenizi tavsiye ederim. 5 derecelik core sıcaklık artışı çok tehlikeli olabilir. 45-50 dereceleri görünce hatalar başlıyor 3080'lerde.. Eki Görüntüle 1298406

Sıradan çalışan zamanda aldığım bi ekran görüntüsü..
diğer rigin
Eki Görüntüle 1298407Pencereler kapalı biraz sıcaklandığında ki görüntüsü ..

GTX ve LHR kartlarda durum farklı olacaktır. Tabi TON'un geleceği de çok önemli bi sürü iş takip falan değmez açıkcası riske edip. günde en az 1 kere crash vermesine ve ETH kazımını da sekteye uğratmasına.
Bu fotoğraflarda TON göremedim. Küçük kırmızılar mı yoksa, %'lerin yanındaki ? Sizdeki kartar gayet iyi bir TON performansı verir. Kâr olmama imkânı yok, kart sayınız da fazla zaten.

1644248618703.png

107 MH/s ETH ve 2.85 GH/s TON ile gelirim güncel olarak 50-55 dolar arttı elektrik ödenmiş şekilde.

TON ekli halleri değiller zaten. TON ile beraber kazdırınca belli sürelerde bi makinalar hata veriyor. Duruyor bağlantısı kesilmiş gibi oluyor hard reboot istiyor. Alph ile aynı şey geçerli değil ama o da kartları ekstra zorlamamı gerektirecek kadar karlı değil. Benim gözümde.

Bunu söylememin sebebi. 3080'leri 36-38 derecede tutabilirsem 101.3MH/s alıyorum.

40 derecenin üstüne çıktıkları an çok belirsiz şekilde 85MH/s ile 94.5MH/s arasında sürekli değişiyorlar. Bunun sebebi de VRAM sıcaklığının çok arttığı. 3070lerde bu kadar olmuyor ama o eşiğe yakın sıcaklıklara ulaşınca saçmalamalar ve durmalar başlıyor. ETH/TON Dual şekilde de o sıcaklıkları koruyamıyor ve fazladan yükselişle birlikte crashler başlıyor.

Son düzenleme:
Ton ekli halleri değiller zaten. Ton ile beraber kazdırınca belli sürelerde bir makinelar hata veriyor. Duruyor bağlantısı kesilmiş gibi oluyor hard reboot istiyor. Alph ile aynı şey geçerli değil ama o da kartları ekstra zorlamamı gerektirecek kadar karlı değil. Benim gözümde.

Ben bekliyorum hocam stabil olmasını, su anda deneyemem zaten sistem kilitlenir uzaktan müdahale edemezsem eve gidemem hastanedeyim.

3080 en nazlı kart bence. Çok dikkatli olmak lazım. Özel seri bir kart bile olsa soğutma sistemi iyi bile olsa, ısınmaya müsait bir yapısı var. Ortam sıcaklığından hemen etkileniyor. Sende havadan nem kapıyorsun derler ya, bu kart için tam uyuyor.

7.7 GH/s ile günlük 0.2147×7.7=1.65319 TON ediyor. Aylık 30x1.65319=49.5957 TON ediyor. Güncel kurla 49.5957x2.86=141.843702 dolar ediyor. Sizin hesap yanlış ya da sistem az GH/s veriyor.
Çünkü ben 2.9 GH/s ile 50-55 dolar tahmini gelir görmekteyim. (18.6789 TON aylık)
Şey hocam 370MH ETH 345'e düştü 900W gider 1250'lerde. Ardaki farkı çıktım yani. Yoksa dediğiniz gibi yaklaşık. Poola yazdım güncelleme gelecek Lolminer'e dedi. Bakalım bu arada siz mi sormuştunuz hatırlamıyorum ama 900W mining+ev gideri 1800 lira fatura geldi.

Merak edenler için FTX borsasına Next Ton Pool ile sorunsuz çekim yapılıyor.

Geri
Yukarı