ETH+TONCOIN Dual Mining Artık Mümkün!

İlk zamanki yani 2 ay önceki gibi değil gelirler. Bunun 2 sebebi var: Birincisi ton coin fiyatının düşmesi, ikincisi de birim lazım miktarının düşmesi. Ancak yine de kâr sağlıyor. Değip değmeyeceği size bağlı.

Havuzlara göre lazım miktarı değişmekte. İlk günden beri tonpool kullanıyorum.

Yine fikir vermesi açısından burası da kullanılabilir.

Son olarak da kartlarınız nedir? Bazı kartlar sıfır ETH kaybı ile Dual mining yapabiliyor. Sadece güç tüketimini hesaplamanız ve ton geliri ile mukayese edip kendi kararını vermeniz kalıyor geriye.

Merhaba hocam,

11 tane 1660 Super,
11 adet 6700XT.
1 adet 3080
1 adet 3060 var hocam bende.

Hocam beni endişe ettiren kar sınırlı ise, havalar ısınıyor. Kartlara çok yük biner mi? Kaş yaparken göz çıkarmayalım havalarda ısınacak yavaş yavaş, önümüz de yaz.

Merhaba hocam,

11 tane 1660 Super,
11 adet 6700XT.
1 adet 3080
1 adet 3060 var hocam bende.

Hocam beni endişe ettiren kar sınırlı ise, havalar ısınıyor. Kartlara çok yük biner mi? Kaş yaparken göz çıkarmayalım havalarda ısınacak yavaş yavaş, önümüz de yaz.
Sıcaklık sıkıntı olur hocam. Biraz daha devam edeceğim ben de havalar tam ısınınca ya da kartlar istediğim sıcaklıkta duramamaya başlayınca bırakacağım.

Kolay gelsin benim RTX 3060 Ti LHR X2 1 tanede RX 570 var 1 GHz veriyor tonda neden bu kadar düşük? Veriler öyle değil.

Kolay gelsin benim RTX 3060 Ti LHR X2 1 tanede RX 570 var 1 GHz veriyor tonda neden bu kadar düşük? Veriler öyle değil.
Kart ayarlarını nereden referans aldınız? Hashrate.no sitesindeki ayarlar ile bu kadar fark olmamalı.
1 adet 1660 super ve 2 adet 1660ti ile yapılır mı DUAL mining? Mantıklı mıdır?
Mantıklı mıdan kasıt kâr anlamında ise evet, sadece ETH kazmaktan daha fazla gelir elde edilir. Ama sıcaklık ve güç tüketimi artar bu sizi rahatsız etmiyorsa bir sorun yok.

Kart ayarlarını nereden referans aldınız? Hashrate. No sitesindeki ayarlar ile bu kadar fark olmamalı.

Mantıklı mıdan kasıt kâr anlamında ise evet, sadece ETH kazmaktan daha fazla gelir elde edilir. Ama sıcaklık ve güç tüketimi artar bu sizi rahatsız etmiyorsa bir sorun yok.

MSI Afterburner kullanıyorum Core -502
MHz 1250+
Power lımıt 62.

Temp lımıt 72.

Hocam günlük kaç TON geliriniz oluyor ayıptır sorması ve kaç Watt fazladan çekiyor kartlar totalde?
Hocam bende ortalama HiveOS verilerine göre 100W fazla çekiyor.

1650741544472.png

TON Pool Bu havuzun sitesi, burada her 24 saatin GH/s başına ödülü güncel olarak yazıyor. Mesajı attığım saat itibariyle 0.73 küsur TON elde edilmiş.

1650741643731.png

Bu da yine güncel kurla günlük 1.5 USD etmiş.

1650741701178.png

30 gün fazladan 100W ederi de 136 TL ediyor. Sadece TON kazmanın faturaya etkisi bu kadar. Kalanını zaten ETH için ödüyorum. 1.5x30 ile de aylık 45 dolar ediyor. Yani kazmaya benim için değer. Kimisi için 15-20-30 dolar önemsiz olabilir kişinin kendi kararı...

Yeni konular

Geri
Yukarı