Ethereum 2.0 geçiş başladı mı?

2016 da 8 dolardan buralara kadar gelmiş.
İyi de, 2017 yılında bitcoin’deki çöküş? Boğa piyasasının bitip ayı piyasasına geçiş?

Bu tip piyasalarda hiçbir zaman sonsuza kadar yükseliş olmaz, sonsuza kadar da düşüş olmaz.

2016’da 8$ iken kaç kişi bunun miningini yapıyordu? Şimdi kaç kişi yapıyor?

Konu dere, paça hikayesi değil özetle. Bundan sonra ETH bitince yapılabilecek en iyi mining Monero. Onun da fiyatı belli. O parayla mining falan kazılmaz. Hiçbir şekilde harcanan parayı çıkartmaz.

Ne yani şimdi, o zaman bu mantıkla bir daha hiçbir zaman ekran kartı alamayacak mıyız? Bir şey söylüyorsunuz, aksini iddia ediyorsunuz o halde tezinizi savunun. Hangi temellere dayandırıyorsunuz dereyi paçayı?

İyi de, 2017 yılında Bitcoin'deki çöküş? Boğa piyasasının bitip ayı piyasasına geçiş?

Bu tip piyasalarda hiçbir zaman sonsuza kadar yükseliş olmaz, sonsuza kadar da düşüş olmaz.

2016'da 8$ iken kaç kişi bunun miningini yapıyordu? Şimdi kaç kişi yapıyor?

Konu dere, paça hikayesi değil özetle. Bundan sonra ETH bitince yapılabilecek en iyi mining monero. Onun da fiyatı belli. O parayla mining falan kazılmaz. Hiçbir şekilde harcanan parayı çıkartmaz.

Ne yani şimdi, o zaman bu mantıkla bir daha hiçbir zaman ekran kartı alamayacak mıyız? Bir şey söylüyorsunuz, aksini iddia ediyorsunuz o halde tezinizi savunun. Hangi temellere dayandırıyorsunuz dereyi paçayı?

Hocam bu tezi sana NVIDIA yazıp yollasın :)

Hocam bu tezi sana NVIDIA yazıp yollasın :)
Konunun NVIDIA ile bir alakası yok. Bilginiz yok belli, yazmak için yazıyorsunuz.

Mining, kripto para piyasasıyla doğru orantılı. Kripto piyasası 1 hafta içinde çöküşe geçsin ki hiçbir garantisi yok, olmayacak bir şey değil, mining kangi kazanç parametreleri ile yapılmaya devam edecek? Ne anlamı kalacak?

Konunun NVIDIA ile bir alakası yok. Bilginiz yok belli, yazmak için yazıyorsunuz.

Mining, kripto para piyasasıyla doğru orantılı. Kripto piyasası 1 hafta içinde çöküşe geçsin ki hiçbir garantisi yok, olmayacak bir şey değil, mining kangi kazanç parametreleri ile yapılmaya devam edecek? Ne anlamı kalacak?

Tamam hocam ben bilgisizim siz bilgilisiniz 10 senedir kaybolmayan coin yarın sabah silinecek, ayrıca NVIDIA dememin sebebi yok kilitli yapacağım yok bunu yapacağım deyip ne yaptığını bilmiyorsunuz sanırım.

Tamam hocam ben bilgisizim siz bilgilisiniz 10 senedir kaybolmayan coin yarın sabah silinecek, ayrıca NVIDIA dememin sebebi yok kilitli yapacağım yok bunu yapacağım deyip ne yaptığını bilmiyorsunuz sanırım.
Yarın sabah silinecek diye bir şey söylemedim ben. Ekran kartı piyasasını etkileyen şey mining. Her coin mining ile üretilmediğine göre veya belirli bir üretim olduktan sonra PoS sistemine geçtiğine göre, hepsinin fiyatı 1000 - 2000 - 60000$ olmadığına göre, piyasaların riski ortada ve belirli süreler içinde çökme şansı olduğuna göre siz şu anda neyi tartışıyorsunuz?

Tekrar söylüyorum, sizin mantığınıza göre bir daha hiç ekran kartı alamayacağız ya da 30.000 - 40.000₺ vereceğiz o zaman.

Bu nasıl bir mantık?

Yarın sabah silinecek diye bir şey söylemedim ben. Ekran kartı piyasasını etkileyen şey mining. Her coin mining ile üretilmediğine göre veya belirli bir üretim olduktan sonra pos sistemine geçtiğine göre, hepsinin fiyatı 1000 - 2000 - 60000$ olmadığına göre, piyasaların riski ortada ve belirli süreler içinde çökme şansı olduğuna göre siz şu anda neyi tartışıyorsunuz?

Tekrar söylüyorum, sizin mantığınıza göre bir daha hiç ekran kartı alamayacağız ya da 30.000 - 40.000₺ vereceğiz o zaman.

Bu nasıl bir mantık?

Hocam vallahi başka işim yokmuş gibi seninle tartışıyorum ekran kartı 30k olmuş hiç alamayacak mıyız diyorsun :)

Hocam birçok olası senaryo var, ikinizde boşuna tartışıyorsunuz, aklımda kalanları yazayım.
Eth kazımı bitince herkes diğer birimlere kayınca;

1. Kazım zorlukları fırlayacak, paylaşanlar da çoğalınca kazanç iyice dibe vurunca birçok kişi rig leri satılığa çıkaracak, 2.inci eller ucuzlayacak, doğal olarak sıfır fiyatları da düşecek.

2. Benim gibi evinde para havuzu olanlar da elektriği vs dert etmeyip, sabırla uygun coinin bulana kadar değişik coinleri deneyecek, en sonunda birinde karar kılıp yola devam edecek.

Madencilik de bir meslek olma yolunda yavaş yavaş devam edecek.

3. Ekran kartı fiyatları düşünce kazanç durumuna göre rigini genişletenler de olacak, ben şahsen az kazandırsa da rigi büyütme taraftarıyım, her gün yeni bir coin çıkıyor.

ETzırt etpırt diye bi coin çıkar onu kazarız hep beraber.

Mining hiç bir zaman ölmeyeceği artık kesin. ETH kazımının bitmesine daha 1,5 yıl var. 3 kademe de bitecek. Ayrıca ekran kartı sorunu sadece miningcilerden kaynaklı değil. Pandemi ve stok sorunuyla beraber bu durumda. Pandemi kolayla bitmeyecek daha. Kripto para piyasasının çökmesi, herşeyin normale dönmesi için tüm ülke piyasalarının normale dönmesi gerekiyor. O da yakın bir zamanda mümkün değil.
ETH yarın bitse 1-2 dolar altına başka coin var arkadaşın dediği gibi. Ekran kartları fiyatlarında sadece bir nebze düzelme olacak. Olması gereken yere şu dönemde inmesi çok zor. Daha bizim piyasamızın düzelmesi çok zor. Faiz tavan durumda. dolar 8.2 TL. Faiz düşürülürse dolar nerelere kadar çıkacak artık siz hesap edin. Çift haneli rakamları bekliyorlar. Hal böyleyken çok bir düşüş vs beklemeyin. Kart bulursunuz ama yine pahalı olur. Tabi şuan ki kadar olmaz ama yine hakettiğinden fazla olur.

Şu kartların mining yapılasının anlaşılmasına gelirsek. Anlama ihtimali yok. Bir çok miningci biliyorum garantiden kartlarına işlem yaptıran. Bariz hatalar olmadıktan sonra kanıtlayamazlar. Benim RTX 3070 kartım şuan 35 derece ile kazım yapıyor. Oyun oynasam 60-65 derece de çalışıyor. Şimdi hangisi kartı daha fazla zorluyor? Ayrıca oyun oynarken daha fazla voltaj çekerek kartı yıpratıyor.

Neyse hep beraber neler olacak göreceğiz. Bu arada öyle rigleri olan biri değilim. RTX 3070'im var iş yoğunluğundan oyun oynayamıyorum boş duracağına kazdırıyorum. Kendi parasını çıkarsın. :)

Benim tek isteğim piyasayı alt üst eden madencilerin zarar etmesi. Ama bayağı bir zarar etsinler. Misal 100 bin dolara rig kuran birisi 200 bin dolar zarar etsin. ah keşke de nerede. Bir şekilde kar ediyorlar bela oldular başımıza.
Hocam neden öyle dediniz ki? Onlarda bir iş yapıyor.

Geri
Yukarı