Ev sahibi evden çıkarabilir mi?

eskican30

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, geçen sene 3 Haziran'da 2023 tarihinde bir eve çıktık. Kira kontratımızı iki taraflı da aynı şekilde yaptık. Fakat ev sahibimiz bize tahliye taahhütnamesi imzalattı. Başta hiçbir tarih atmayacaktı sonrasında benim söylemem doğrultusunda imzalanöa tarihine kontrat ile aynı gün olan 3 Haziran 2023 olarak tarih attı. Biz verilen kira kontratlarını muhtarlığa bildirmeniz gerektiğini bilmiyorduk bu yüzden kontratımız olduğu sürece o evde kiracı olarak gözüktüğümüzü düşünüyorduk. Şu anda da ev sahibimiz kiraya %100 zam yaparak, 9500 TL'den 18.000 TL'ye çıkardı. Biz %25 mevzusunda bahsedeceğiz ve taahhütnameye göre 1 ay sonra kiracılığımız bitiyor.(zam günü gelmiş oluyor). Bizi bu taahhütname ile çıkarabilir mi?

(1+1 eşyalı bir ev ve Zeytinburnu'nda)

(Öğrenciyiz ve İstanbul'da ev kiraları bir hayli yüksek.)

Konumu mükemmel olsa belki iş yeri olarak kullanır diyeceğim ama kıçı kırık Zeytinburnunda 1+1 evi 18000 TL'ye mi veriyor? Biz Maltepe'de ki 2+1 tertemiz evimizi 8000'e kiraya verdik. İnsanda biraz insaf olur.

Konumu mükemmel olsa belki iş yeri olarak kullanır diyeceğim ama kıçı kırık zeytinburnunda 1+1 evi 18000 TL'ye mi veriyor? Biz Maltepe'de ki 2+1 tertemiz evimizi 8000'e kiraya verdik. İnsanda biraz insaf olur.

Dediğin gibi, Zeytinburnu abi. Suri Afgan ne ararsan var. İstanbul'un makat deliği.

Konumu mükemmel olsa belki iş yeri olarak kullanır diyeceğim ama kıçı kırık Zeytinburnunda 1+1 evi 18000 TL'ye mi veriyor? Biz Maltepe'de ki 2+1 tertemiz evimizi 8000'e kiraya verdik. İnsanda biraz insaf olur.
İnsanlıktan çıkmışlar. Biz de kiradayız. Kira neredeyse ev alacak paraya ulaştığı için ev almayı düşünüyoruz.

İnsanlıktan çıkmışlar. Biz de kiradayız. Kira neredeyse ev alacak paraya ulaştığı için ev almayı düşünüyoruz.
Borca girip ev almak en mantıklısı. 5 sene kirada kaldığında hiç bir şey elde etmezsin ama 5 sene ev için çektiğin krediyi ödersen sonunda bir evin olmuş olur.

Kirayı evden çıkarmak için arttırmış. Kontrat bittikten sonra 6 ay ya da duruma göre 1 yıl oturma hakkın var. Kira konusunda da %25'in üzerine çıkamaz. Bir avukata danışın. Dava açıp bütün masrafları karşı tarafa kitlesin. Belki korkup geri adım atar. Tahliye taahhütnamesi geçerli değil diye biliyorum. Hakim ona bakmıyor.

Ben de geçen senelerde benzer durum yaşadım. Ev sahibi belediyede müdürdü. Tanıdıklarını araya soktu. Hakim kasıtlı olarak aleyhime kararlar verip bütün itiraz yollarını kapadı. 6 ayda çıkardılar. Sonra öğrendim ki itiraz etsem 1 yıl çıkaramazlarmış. Hakim de kandırmış. Bunlar babadan oğula nesil. İktidar bu kira meselesinde milleti birbirine kırdırdı. Dünya kadar cinayet işlendi. Hiçbir işleri doğru değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı