Evde biyometrik fotoğraf nasıl çekilir?

Photoshop bilgim var fakat ışık bilgim pek yok. Telefon ile biyometrik fotoğraf çekilmek istiyorum, bunun için özel bir ışıklandırma tekniği yapmama gerek var mı yoksa dümdüz çekilsem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Photoshop bilgim var fakat ışık bilgim pek yok. Telefon ile biyometrik fotoğraf çekilmek istiyorum, bunun için özel bir ışıklandırma tekniği yapmama gerek var mı yoksa dümdüz çekilsem olur mu?

Arka planı sabit renkte bir yerde fotoğraf çekebilirsiniz. Ya gündüz ya da akşam flash ile ışığı güçlendirebilirsiniz.

Kalite kısmında problem olur mu? Telefonum kötü çekmiyor ama bi iphone 14 veya prof kamera değil. Hatta tanıştırayım kendisi Redmi Note 10 Pro, oda tanıştığına memnun.
Gerçi kalitesini görebilmeniz için sizlere bir fotoğraf atmam gerek ama o özgüveni kendimde bulamadım şuan

Kalite kısmında problem olur mu? Telefonum kötü çekmiyor ama bir iPhone 14 veya prof kamera değil. Hatta tanıştırayım kendisi Redmi Note 10 Pro, oda tanıştığına memnun.
Gerçi kalitesini görebilmeniz için sizlere bir fotoğraf atmam gerek ama o özgüveni kendimde bulamadım şu an.

Normal telefonu sabit tutup 108MP modunda çekebilirsiniz.

Hocam şöyle bir fotoğraf çektim, saçım kaşımı hafif kapatmış sizce sorun olur mu? birde arkaplan beyaz mı yapayım yoksa orijinal mi kalsın?
@VenomBey @malcom21206

Dosya Ekleri

• bio copy.png
    bio copy.png
    469,8 KB · Görüntüleme: 110
  • ikinci.png
    ikinci.png
    659 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:
Hocam şöyle bir fotoğraf çektim, saçım kaşımı hafif kapatmış sizce sorun olur mu? Bir de arka plan beyaz mı yapayım yoksa orijinal mi kalsın?
@VenomBey @malcom21206

Arka plan beyaz olması lazım, yüz'ün net görülmeli, dişlerin gözükmesin. Boyun dik, kafa az biraz önde olması lazım vucuduna göre ve fotoğraf boyutuna dikkat etmelisin.

Kalite kısmında problem olur mu? Telefonum kötü çekmiyor ama bi iphone 14 veya prof kamera değil. Hatta tanıştırayım kendisi Redmi Note 10 Pro, oda tanıştığına memnun.
Gerçi kalitesini görebilmeniz için sizlere bir fotoğraf atmam gerek ama o özgüveni kendimde bulamadım şuan
Kanka senden iyi arkadaş olur 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı