Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir?

bu foruma girmek yerine reddite gir. orayı keşfet. konulara müdahil ol yorum yaz. translate ederek yeni kelimeler edinirsin.

netflix üyeliği al yabancı dizi izle kulağın kelimeleri tanısın sürekli.

steam profilini gördüm. alabliyorsan cs go al gir. oradan insanlarla iletişim kurablirsin. denk getirebilirsen ana dili gibi konuşan insanlara rastgelirsin. İngiliz klanına falan girmeye çalış tslerine girersen gerçek insanlar ile birebir iletişim daha çabuk ısınmanı sağlayabilir.

ingilizce notlarım iyi demişssin. böyle ise ingilizceyi hayatından sakın çıkarma hep iç içe yaşa nankör bir dildir biraz uzak kaldınmı unutuverirsin.

yabancı dilde şarkılar dinlemek kelimeleri hep hatırlatacaktır.

bazıları kolay tekniklerle ezberleme yöntemi geliştirmiş ezberlediğin nesneyi aklına geitirp kelime direk aklına geliyor araştır google önünde

uzakta arkadaşın akraban varsa skyptan onunla konus yabancı dilde kendini zorlamadan öğrenemezsin iletişime geçmen gerek.

bu foruma girmek yerine reddite gir. orayı keşfet. konulara müdahil ol yorum yaz. translate ederek yeni kelimeler edinirsin.
Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca lise 1 e giden arkadaşım ben de senin gibiydim. Şu anda ingilizcem bu güne kadar gerilemedi fakat pek bi aşama katettiği söylenemez. Sana verilecek en büyük 2 tavsiye ve bunları yaparsan ingilizceyi çok iyi öğreneceğini garanti ediyorum. Benim de kafama yeni bu dönemlerde dank etti :)
İlki hayatında ingilizceye yer ver; oyun, altyazılı, hatta inglizce sese ingilizce altyazılı, müzik dinlerken müzikleri anlamaya çalış 20 kere dinle yavaşlat dinle durdur dinle ve oradaki gibi telafuz etmeye çalış. İnternet ortamından arkadaş bul. Reddite gir. Yorum at. Yorum oku. Bol bol yap.
İkincisi bu seviyede bir ingilizce yurt dışına çıkılmadan bir yere kadar gelişiyor dostum daha dokuzuncu sınıfsın biliyorum fakat YDS ye hazırlan. Bak bana güven kimse senin kadar ingilizce bilmeyecek herkese sınavdan önce ingilizce anlatmak zorunda kalacaksın. Bildiğin çok basit şeyleri millete 200 kere tekrar etmekten bazı bilgilerini bile unutacaksın.YDS ye şimdiden hazırlan. Keşke zamanında böyle yapsaymışım şimdi çalışıyorum ve ingilizce bilmeyen yaşıtlarıma kıyasla ayırt edici bir özelliğim var fakat biliyorum diyemiyorum ingilizceyi. Şu anda çalışıyorum ve en gerekli yerde 2 sene hayata geç başlayacağım ingilizce bilen birine göre. YDS ye hazırlan. Ağır ingilizce çalış.

Son düzenleme:
Filmleri ingilizce alt yazı ile izlemeni tavsiye ederim. Hem konuşmaları takip edersin hemde cümleleri anlamaya çalışarak kendini güzel geliştirebilirsin. Tabi ingilizce konuşulan filmleri ingilizce alt yazı ile.. :)

Dil konusuna yatkınlığım var ve ben de bunun üzerine gitmek istiyorum. Amacım tek dil değil fakat İngilizce'yi tamamen çözdükten sonra diğer dillere de ağırlık vermek istiyorum. Şuan Lise 1'im henüz fakat İngilizce'yi ana dilim gibi konuşamasam da sanki ana dilimmiş gibi konuşulanları anlamak istiyorum. Film/dizileri altyazısız izleyerek anlamak, kitap/çizgi romanları çok rahat okuyup anlamak, müzik dinlerken şarkı sözlerini anlamak istiyorum. Mümkünse evde ve çok ücret harcamadan bunu yapmanın bir yolu var mı?
Busuu diye bir uygulama bir bakmanızı öneririm.

Hikaye odaklı oyunlar işine baya yarayacaktır.

Yapabilirsen bence bir diziyi ingilizce altyazılı izle, ardından türkçe altyazılı izle. Filmde de yapabilirsin ama çok uzun olur. Dizilerde denemeni öneririm.
Şimdiye kadarki eğitim hayatımda 95in altına düşmedim İngilizcede. İngilizce öğretmenim ile en azından bu sene muhattap olmam imkansız açıkçası kendisini pek sevdiğim söylenemez.

Dediklerinizi yapacağım fakat kelimeden çok gramer konusu biraz sıkıntı. Önerebileceğiniz bir kaynak var mı gramer için? Okuldaki eğitimin dışına çıkmak istiyorum. Malum M.E.B'in hazırladığı takvime göre gitmek zorunda olduğumuz için gramer konusunda fazla bir şey öğretilmiyor.
Sana bir kitap önerebilirim, adı "Building Skills for Proficiency" bende var ve en az 500 sayfalık kitap. İçinde test var konu anlatımı var ama hepsi ingilizce. Arkasında kelimeleri falan yazıyor. 70 TL civarında. Öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı