Evde spor için öneri

küflü ekmek

Centipat
Daha fazla  
Evde vücut ağırlığım üzerine ufak tefek spor yapıyorum. 2 günde bir:
  • 45-50 şınav (Genelde 3 set halinde pek verimli olmuyor ve tam nizami olmayabilir [kolların açıklığı vs.])
  • 30-35 dips yine setler halinde.
  • 50-60 mekik.
Bir faydasını görür müyüm uzun vadede? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki görürsün fakat şınavlar nizami olmazsa pek bir etkisi olmayacaktır. Eğer gücün yetmiyorsa 3x10 ile de başlanır hiç problem değil. Bunların yanında beslenmene de dikkat et. Spor yaptığın günler ve önceki gün protein alımı fazlasıyla önemli. Program olarak daha iyi bir program hazırlayabilirsin kendine. Evde spor yazarsan YouTube ve çeşitli sitelerde birçok makale vs bulabilirsin.
Pandemi döneminde spor salonunu bıraktım evde yapıyorum 2 senedir. Yalan yok beni ileriye götürmedi fakat geri de gitmedim. Dümenden spora devam. Fakat sen yeni başlıyorsan faydasını daha fazla görürsün.

Tabii ki görürsün fakat şınavlar nizami olmazsa pek bir etkisi olmayacaktır. Eğer gücün yetmiyorsa 3x10 ile de başlanır hiç problem değil. Bunların yanında beslenmene de dikkat et. Spor yaptığın günler ve önceki gün protein alımı fazlasıyla önemli. Program olarak daha iyi bir program hazırlayabilirsin kendine. Evde spor yazarsan YouTube ve çeşitli sitelerde birçok makale vs bulabilirsin.
Pandemi döneminde spor salonunu bıraktım evde yapıyorum 2 senedir? Yalan yok beni ileriye götürmedi fakat geri de gitmedim. Dümenden spora devam. Fakat sen yeni başlıyorsan faydasını daha fazla görürsün.

Güçten değil de pek dikkat etmiyorum çekerken. Duruş doğru ancak kolları birazcık dışarıya veriyorum sadece. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı