Evde spor odası oluşturmak

karambyte

Kilopat
Merhabalar, spor salonuna para ödemektense halter seti alıp evde çalışmayı düşünüyorum. Bundan önce hep salona giderdim ancak gerek okul gerek zaman evde yapmak en mantıklısı geliyor ayrıca çoğu hareket için Halter Seti ve Dambıl Seti Ağırlık Seti + Bench Sehpa Ağırlık Sehpası yeterli olarak düşünüyorum sizin görüşleriniz nedir. Fiyatları da gayet makul.
Başka tavsiyeleriniz olursa yada bildiğiniz satıcı yardımcı olursanız sevinirim.

Vücut geliştirmek mi istiyorsunuz? Evde de gayet makul şekilde antreman yapabilirsiniz. İşin %65'lik kısmı mutfakta bitiyor çünkü. Ben de yıllardır öyle böyle antreman yapıyorum ama asla düzgün beslenemiyorum. Artık salona gitmek ve ağırlık kaldırmak sıktı. Kimileri inanmayacaktır ancak 1.70'ten 1.68'e düştüm. 74 kiloyum ve fiziğime göre oldukça güçlüyüm. Dumbell bench press te 36+36 basabiliyorum öyle düşünün :) Bar press olarak da 90 kg 1 tekrar çıkarabiliyorum. Artık hacimlenmenin vs. bana hitap etmediğini ve sıkıldığımı düşündüğümden, gerek kondisyon gerek atletik fizik ve fit olmak adına Calisthenics'e kaydım. Bunu da rahatlıkla park gibi yerler de veya evde yapabiliyoruz. Taahhüt'üm bittiğinde ben de evde devam edeceğim. Ev için düşündüğüm şeyleri size de yazayım belki siz de Calisthenics'e kayarsınız :)

Dips yapabilmek için mecbur dips seti.
Kapıya askılı değil de duvara montelenebilen pull up / muscle up aleti düşünüyorum. Bir ihtimal direk tavandan aşağı şekilde bir şey de yapabilirim kafam hiç belli olmaz.
Kesinlikle bu tip değil; (yivli mi deniyor artık bilmiyorum)
1577297882031.png

Bu tip düşünüyorum; (sıkıştırma usulü)
1577297904002.png

Ayrıca kesinlikle ama kesinlikle Z bar şart.

NOT: İstanbul'da yaşıyorsanız Eminönü taraflarına gidip bizzat görmek dokunmak bakmak lazım kalitesine diye düşünüyorum. Genellikle çok adi oluyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı