Evde spor yapmak

Arkadaşlar merhaba ben 1 ay 3kg dambıl ile sonra 1 ay 5kg dambıl ve şu an 30kg dambıl seti aldım ayarlanabilir setten,
Ve her gün 2 bölge çalışıyorum ve ilk set 2.5kg ısınma sonra 5 7.5 10kg yapıyorum fakat 10kg geçince son setlerde 4-5 tekrar çıkıyor.
Bu sorun yaratır mı?
- Bir de her gün 2 bölgemi çalışayım yoksa her gün tek bölgemi tek bölge daha daptip olurum.
Ortalama egzersiz sürem 2 saat.

2 saat tek bölge son 20 dk kendini aşırı zorla tek bölge olmasına dikkat et en son 20 dakikada kaslarının patlayacagindan emin ol zaten gelişim geliyorum demez 2 hafta içinde gelir.

2 saat tek bölge son 20 dk kendini aşırı zorla tek bölge olmasına dikkat et en son 20 dakikada kaslarının patlayacagindan emin ol zaten gelişim geliyorum demez 2 hafta içinde gelir.
Gün-de tek bölgemi çalışmalıyım çift bölge mi ben
Omuz sırt
Göğüs arka kol
Biceps bilek karın vs hergun çift haftada 2
Siz ne önerirsiniz

Uzun süre evde spor yapmış birisi olarak söylemeliyim ki evde spor yapmak gayet mantıklı ve hala devam ediyorum. Kardiyo olarak ip atlıyorum. Koşu için de dışarı çıkıyorum zaten ormanlık bir yerde yaşıyorum. Onun haricinde iki saat spor süresi fazla değil. Ayrıca hareketlerine kesinlikle barfiksi eklemeni öneririm.
Evet evde spor yapmak faydalı ben zaten yanmayı alıyorum ama kardiyo yapamıyorum
Ve barfiks bendemi sorun var bilmiyorum ama sınav ve barfiks olmuyor boy 188 kilo 84 yağlı değilim fazla ve siska da değilim kemikli biriyim

Gün-de tek bölgemi çalışmalıyım çift bölge mi ben.
Omuz sırt.
Göğüs arka kol.
Biceps bilek karın vs her gün çift haftada 2
Siz ne önerirsiniz?

Evet evde spor yapmak faydalı ben zaten yanmayı alıyorum ama kardiyo yapamıyorum.
Ve barfiks bendemi sorun var bilmiyorum ama sınav ve barfiks olmuyor boy 188 kilo 84 yağlı değilim fazla ve siska da değilim kemikli biriyim.

Kanka günde tek bölge mesela kol ama günde tek bölge calışçağın için kolunu zorlaman lazım
Pazartesi: Kol.
Salı: Omuz.
Çarşamba: Sırt...
Bu şekil yapacaksin ama o sana kalmış bak tekrar diyorum 2 saat antrenman sonrası kolunun patlama noktasına gelene kadar zorla başarılar.

Kanka günde tek bölge mesela kol ama günde tek bölge calışçağın için kolunu zorlaman lazım
Pazartesi: Kol.
Salı: Omuz.
Çarşamba: Sırt...
Bu şekil yapacaksin ama o sana kalmış bak tekrar diyorum 2 saat antrenman sonrası kolunun patlama noktasına gelene kadar zorla başarılar.
Tekrar sayısının önemi var mı ben kol da 5 egzersiz ve ilk hareket ilk ser 2.5 sonra 5kg sonra 7.5 en son 10kg
Diğer egsersiz ve setlerde 5 7.5 3 set de 7.5 son set 10kg genelikle 7-12 tekrar arası yapabiliyorum

Şaka gibi konu ya.

Tavsiye veren eleman geçen hafta sıskayım çok kısayım nasıl uzarım, nasıl irileşirim diye forumda ağlamış. Yakın zamanda dumbell alsam boyum kısalır mı ağırlık sonuçta diye soru sormuş. Bu pazartesi spora başlayacağım demiş ve muhtemelen başlamamış. Buradaysa sanki konunun bilirkişisiymiş gibi tavsiye veriyor. Hepsini geçtim bu çocuk 14 yaşında.

22 yaşındaki adamsa oturup bu tavsiyeleri dinliyor ahahahah kolay gelsin.

Şaka gibi konu ya.

Tavsiye veren eleman geçen hafta sıskayım çok kısayım nasıl uzarım, nasıl irileşirim diye forumda ağlamış. Yakın zamanda dumbell alsam boyum kısalır mı ağırlık sonuçta diye soru sormuş. Bu pazartesi spora başlayacağım demiş ve muhtemelen başlamamış. Buradaysa sanki konunun bilirkişisiymiş gibi tavsiye veriyor. Hepsini geçtim bu çocuk 14 yaşında.

22 yaşındaki adamsa oturup bu tavsiyeleri dinliyor ahahahah kolay gelsin.
haklısın doğru dedin lakin ben burda bi konu hakkında yardım almaya çalıştım internetden araştırabilirsin dedin fakat doğru düz kaynağın burada olduğunu düşündüm ha bilgin varsa seni dinleyebilirim :D

Teşekkür ederim ben son setlerde kg artıyorum 10kg son setlerde 4-5 tekrara düşüyor normal mi bir de ekmek kullanımını kesmeli miyim?

Ekmeği kesme. Son setlerde arttırabiliyorsan neden önceki setlerde hafif çalışıyorsun. 2 saat fazla eğer dayanlıklılık antrenmanı yapmıyorsan.

Her gün 2 bölge çalışıyorum ve ilk set 2.5kg ısınma sonra 5 7.5 10kg yapıyorum fakat 10kg geçince son setlerde 4-5 tekrar çıkıyor.
Bu sorun yaratır mı?
- Bir de her gün 2 bölgemi çalışayım yoksa her gün tek bölgemi.

Her gün spor yapma. Kasların dinlenmesi antrenmandan daha önemli eğer her gün çalışırsan dinlenmeye vakit kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı