Evde spor yaparak vücudumu düzeltebilir miyim?

pelested

Centipat
Arkadaşlar selam. Maalesef spor salonları çok pahalı ve evimin yakınında bir spor salonu yok. Boyum 187 kilom ise 66. tahmin edebileceğiniz gibi zarganayım fakat bu sene üniversiteye geçiyorum ve bundan kurtulmak istiyorum. 2 tane 5 kiloluk dambıl var evimde bunlarla ve interaktif uygulamaları kullanarak vücudumu düzeltebilir miyim? Bodybuilder falan olmak derdinde değilim ki olamam zaten tek isteğim kürdana benzemekten kurtulmak ve biraz kaslı olmak. Bunlar elimdeki bu imkanlarla mümkün mü? Protein tozu alabilecek durumum var önerir misiniz? Yumurta yiyemediğim için tavuk, yulaf dışında çok fazla protein seçeneğim kalmıyor gibi. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Besinleri aksatmazsan belli bir yere kadar gelebilirsin. Ege Fitness'a bir bak. Her ne kadar çalışsan da söylemek zorundayım salondaki elemanlardaki kas gibi olmaz güç kazanırsın fakat görüntüye az yansır.

Düzeltirsin. Yavaş mı olur normal mi bilmiyorum tabi. "Calisthenic" çalışma tarzı var, araştır. Sadece vücut ağırlığıyla sağlam vücutlar yapanlar var. Tam bilgi sahibi değilim tabi, ben sana isim vereyim sen araştır.

Öğrendiğin bilgileri buraya da aktarırsan sevinirim. Ben de bu tarzı öğrenip bir program yapmak istiyorum. Bayram zamanları, salon kapalı olduğu zaman falan evde yapmalık bir program yapmak istiyorum.

Besinleri aksatmazsan belli bir yere kadar gelebilirsin. Ege Fitness'a bir bak. Her ne kadar çalışsan da söylemek zorundayım salondaki elemanlardaki kas gibi olmaz güç kazanırsın fakat görüntüye az yansır.
5 kg dumbellar ile hiçbirşey olmaz malesef eğer olsaydı insanlar evinde dumbellar alarak çalışırdı.

Uzun boylu olmanın dezavantajı, yaklaşık 10-15 kilo alırsan güzel olur. Bunun için günlük kalori ihtiyacının 400-500 üzerine koyman lazım, 2 haftada 1 kilo civarı alırsın bu şekilde.

Sadece yiyip yatarsan yağ olarak depolanır hem zargana hem yağlı olursun. Şimdiden kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı