Evde Vücut Geliştirmek

KemalAkarsu

Kilopat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba. Genel olarak kaslarımın güçsüzlüğünden şikayetçiyim. Yaklaşık olarak 175 boyundayım ve kilom 54. Bileklerim ve kollarım ince ve güçsüzler. Aynı şekilde bacaklarımda ince ve kollarıma nazaran daha güçlü ama yine de güçsüz. Yemek düzenim ve uyku düzenim yok denecek kadar düzensiz ve ailem çalıştığı için yemeklerimi kendim hazırlamam gerekiyor ve bu da üşenip yememeye yönlendiriyor beni. Dambıl almayı düşünüyorum ve genel olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

O boyda ve o kiloda vücut geliştirilmez. 70 kg civarına çıkman lazım.

Kalori kapsülleri var sporcu besinleri satan mağazalarda. Bilinçsiz tüketmeni tavsiye etmem ama en azından bir spor salonuna girip hocalara fikir danışman sağlığın açısından daha yararlı olur. Evdeki imkanlar kısıtlı ama evde belirli bir şekle sahip olmak mümkün. Hacim ve kas kazanmak için ağır yükün altına girip az yapman lazım. Yani atıyorum 3kg bir dumbellı rahatça kaldırabiliyorsan 100 defa da yapsan pek bir etkisi olmaz. 20kg bir dumbell ile 8 kez o hareketi yapman daha iyi sonuç almana yarar. Bunun için eklemeli dumbell alman mantıklı. Aklında başka soru varsa sorabilirsin.

Keşke kilo alamamaktan yakınsam. 2 yıldır 5 kilo dahi veremiyorum haftada 4 gün spor salonuna gidip ağır çalışmama rağmen...

Bende çalışan bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm. Kesinlikle yemek yapmaktan üşenme. Düzenli bir şekilde beslenmeye çalış kilo almaya başlarsın. Düzensiz bir şekilde istediğini ye, sağlıklı bir kilo alımı olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı