Evdeki imkanlarla tuzdan sodyum nasıl ayrılır?

Hocam merhaba, Boğaziçi Kimya bölümünde okumuşsunuz sanırım, mezun musunuz veya devam ediyor musunuz bilmiyorum fakat bende Boğaziçi Kimya veya Fizik düşünüyorum. Bölümden memnun muydunuz ve hocaları genel olarak nasıldı? Çoğu kişi temel bilim okuma diyor ama içimden başka bölümleri de seçmek gelmiyor.
Temel bilim okumak iş açısından sıkıntılı. Fakat burs imkanları geniş. Bilimsel eğitim almak ama aynı zamanda iş olanağı olsun isterseniz kimya mühendisliği güzel bölümdür. Ben de aynı sebepten ötürü kimya mühendisliğini seçtim.

Temel bilim okumak iş açısından sıkıntılı. Fakat burs imkanları geniş. Bilimsel eğitim almak ama aynı zamanda iş olanağı olsun isterseniz kimya mühendisliği güzel bölümdür. Ben de aynı sebepten ötürü kimya mühendisliğini seçtim.

Hangi üniversite hocam? 1. Sınıf mısınız? Cidden Fizik veya Kimya arasında o kadar ikilemde kaldım ki anlatamam.

Hangi üniversite hocam? 1. Sınıf mısınız? Cidden Fizik veya Kimya arasında o kadar ikilemde kaldım ki anlatamam.
Ankara. 1. sınıfım. Fizik mühendisliği gördüğüm kadarıyla çok ağır. Sıralaması da daha düşük olduğu için kalkülüs 1'den 20 alan insanlarla dolu. Ben de çok yüksek almadım ama fizik neredeyse matematikten ibaret. Bu insanlar sonraki senelerde ne yapacak bilmiyorum. Eğer mide bulandırıcı seviyede matematiğe dayanabilirseniz fizik mühendisliğini seçin. Ama sadece bazı üniversitelerde var diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı