Uzay nasıl oldu? Nasıl genişlemekte? Kara deliğin oluşumu...

Adamın anlattığı güzel bir konu altında din kavgası görmek...

Kimisi der Müslüman cahil.
Kimisi der her şey Kur'an içinde var.

Corona tiyatrosuna da inanıyorlar.
Dünyada 20 milyon insan bu virüse yakalanmış. 700 bin insan ölmüş ama bunların hepsi yalan öyle mi? Corona senin gibi insanları bu dünyadan silseydi bu dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu. Siz düz dünyacılar bu dünyanın başına gelmiş en bilgisiz topluluksunuz. Youtube da gördüğü her halta araştırmadan, sorgulamadan inanan zavallı insanlarsınız. Corona yok demen senin gibi birinin acınası halinin göstergesi.

Adam yerine koyuyorsun ciddi ciddi yazıyorsun ergen gibi gülüp geçiyorlar, ortaya koydukları bilgi de yok sağdan soldan duydukları.
Adamsan çıkıp dünyanın düz olduğunu kanıtlarsın hade bakalım hodri meydan. Sorduğumuz hiçbir soruya cevap vermedin, veremezsin. Sağdan soldan duyduğu şeylere inanıp komplo teorisi üreten oksijen israfı bir topluluksunuz.

agnostik biriyim.
Agnostik olduğuna şüphe yok, zaten hiçbir şey bilmiyorsun şaşırmadık sana.

Almanya'da 1.3 milyon kişi maske çıkarıp bu tiyatroya son verilsin dedi.
Tiyatro öyle mi? Adamsan gel seni hastaneye alalım, gel virüslü hastalarla temasa geçeceksin, temas edeceksin var mısın? Adım gibi eminim korkudan yanaşamazsın o hastalara. Almanya da 1 milyon insanın maske çıkarıp tiyatro diyenlerin senden farkı yok, onlarda sen de komplo teorileriyle aklı yıkanmış, sağlıklı bir beyne sahip olmayan kişilersiniz.

Düz mantık Amerika Mars'a Ay'a gidebilse ya da gitmiş olsa bunu davul zurna eşliğinde tüm Dünya'ya ilan eder mi? Yoksa bunu çok sıkı bir şekilde gizli mi tutar? Bir insan eğer ahmak değilse gizli tutacaklarını bilir. Tam tersine gizledikleri Antarktika buz duvarının ötesindeki onlarca kıta var.
Şu zekaya bakar mısınız? Bir insan ahmak değilse gizli tutacaklarını bilirmiş, harbiden bu kafa yapısına ulaşmak için ekstra bir çaba sarfetmek gerekiyor, bu kadar saçma sapan, boş mesajlar atmayı nasıl başarıyorsun merak ediyorum. Diğer gezegenlere gitmeyi neden gizli tutsun devletler bu nasıl bir kafa yapısı ya. Antartika kıtasının ötesinde onlarca kıta var diyor ya şaka gibi gerçekten. Dünyadaki kıta isimlerini say desek sayamazsın çıkıp bir de diyor Antartika kıtasının ötesinde onlarca kıta var. Bu kadar eminseniz kendinizden çıkıp ispat edeceksiniz Youtube videosu atarak dünyanın düz olduğunu kanıtlayamazsın.

ateizmin palavra teorilerine ters geliyor diye çoğu gerçeği reddediyor. Ateist deist ya da teist birisi kim olursa olsun ama bağnaz birisiyle kesinlikle tartışmayacaksın kanıt belge işe yaramaz ne gösterirsen göster kafadan şartlanmışlar, aynı IŞİD militanları gibi. Corona tiyatrosuna da inanıyorlar
Bağnaz olmak için senin gibi hiçbir şey bilmemek gerekiyor, cevabı olmadığı halde oturduğu yerden komplo teorisi üreten birisin. Başkasına bağnaz demen komik oluyor. Sizin elinizde en ufak bir kanıt yok, bu kadar kendinden eminsen, elinizde somut delil varsa buyur hodri meydan çıkıp dünyanın düz olduğunu kanıtlayın ne duruyorsunuz o zaman. Youtube'dan komplo teorisi üreteceğinize icraat yapın, millet sizi ciddiye alsın. Kanıtlayamayacağını sen de çok iyi biliyorsun, popülere peşinde olan, kafası yıkanmış, sorgulama, araştırma yapmayan bir gurühsunuz.

Bunlara göre bilim sadece ABD'den ibaret, ABD bilim yapmazsa kimse yapamaz. Çıkıp desen neden diye gezegenleri yuvarlak kabul ediyorsunuz da dünya düz diyorsunuz dediğinizde bunlara cevap verecek tek bir kelimeleri yok.

Yine soruyorum ya bu sorulara cevap ver, ya da bu konuya bir daha yazma, senin saçmalıklarını görmek istemiyoruz.

Ay gölgesi hiçbir zaman düz çizgi şeklinde gölge şeklinde görülmez tutulma esnasında. Aya nereden baksan hep tek tarafı görünür. Buna bir açıklaman var mı?

Tutulmalar esnasında dünyanın gölgesi de yuvarlak ayrıca.

Çıplak gözle güneş ve aya bakıldığında neden yuvarlakta, dünya düz? Fizik kurallarına ters bir durum bu bir kere.

Dünya düz olsaydı, Amerikalılar ayın ön tarafını, Çinliler ise ayın arka tarafını görmek zorundaydılar bunlar niye görmüyor o zaman?

Dünya yuvarlak olmasaydı ayın evreleri de olmazdı. Bu çok bariz bir gerçek.

Dünyaya kuzey kutbundan bakınca saatin ters yönünde dönüyor. Doğal olarak güney kutbundan bakınca da saat yönünde dönüyor. Yıldız çizgilerinin bu gerçeği yansıtması gerekiyor. Oysa düz dünyada güney yarım küre yok ve bu yüzden Dünya düz olsaydı Brezilyalıların da yıldızların saatin ters yönünde döndüğünü görmesi gerekirdi.

Ayrıca güney yarım kürede yaşayanlar Kutup Yıldızı, Koltuk Takımyıldızı, Büyükayı ve Küçük Ayı Takımyıldızlarını görmüyor; çünkü bunlar kuzey göğünde yer alıyor. Bizler de Güney haçı, Erboğa ve Karina takımyıldızlarını göremiyoruz. Bunlar da güney göğünde bulunuyor ve Dünyamızın yuvarlak olduğunu ortaya koyuyor.

ABD'nin batısından nasıl oluyor da Çin'e ve Uzak doğu ülkelerine gidiyorsun madem dünya düz?

Dünya düz diyorsanız sadece dünya ile ilgili açıklama yapamazsınız, diğer gök cisimlerinin neden yuvarlak olduğunu da açıklamanız gerekiyor. Eğer diğer gezegenlerinde düz olduğunu söyleyecekseniz bunu da kanıtlamak zorundasınız. Son olarakta Einstein'in Genel Görelilik teorisini çürütmek zorundasınız bunu yapabilir misiniz elbette hayır.

Bu sorulara cevap bekliyorum, baştan beri size diyorum bu kadar kendinizden eminseniz, bilim dünyası sahtekar diyorsanız neden Youtube'dan komplo videosu atacağınıza bilimsel bir makale yazarak bilim dünyasında bu görüşünüzü sunmuyorsunuz?

Piramitleri inşa eden mısırlılara göre mayalara, azteklere, sümerlere ve diğer kadim uygarlıklara göre de dünya düz ve sabittir. Araştırdıklarım burada yazdıklarımın çok çok daha fazlası, burada ön bilgi amaçlı kısa bir yazı yazdım sadece görsellerin küçük bir kısmını ekledim belki dikkatini çeken konuyu araştırmaya başlayan birisi olur. Sisteme karşı gelirsen ilk olarak sisteme bağlı köleler ile savaşırsın.
Sabit 1670 km hızla kendi çevresinde dönen dünya'da yazları 16 saat gündüz, kışları 16 saat gece nasıl olur? Sabit hız varsa her noktaya eşit sürede ışık düşer ve aydınlanma olur yani 12 saat gece 12 saat gündüz olurdu. Küre dünyanın açmazları bunun gibi çok sayıda mevcut.

Görüyorsun değil mi? Araştırmaktan sorgulamaktan aciz uydu alıcısı tipler seni nasıl linç ediyor. Onlar kendi kafalarına baksınlar emeğine sağlık.

Görüyorsun değil mi? Araştırmaktan sorgulamaktan aciz uydu alıcısı tipler seni nasıl linç ediyor. Onlar kendi kafalarına baksınlar emeğine sağlık.
Bunu yazmadan önce araştırsaydın ya bir dünya'nın güneşe kıyasla yaptığı 20° derecelik açıyı.

Araştırmaktan sorgulamaktan aciz uydu alıcısı tipler seni nasıl linç ediyor. Onlar kendi kafalarına baksınlar emeğine sağlık.
Araştırmaktan aciz diyor ya bu oksijen israfları. 45 yaşına gelmiş adamsın hala mı hiçbir şey öğrenmedin şu hayattan? Dünyanın yuvarlak olduğunu MÖ yaşayan insanlar bile ilkel bilgileriyle bilmiş. 2024 yılına gelmişsin hala dünyanın düz olduğunu savunuyorsan senin yerin bu forum değil, Akıl ve Ruh hastalıkları bölümüne gitmen gerekiyor.

@Rouly Konuyu hortlatan şahıs Cumartesi siteye üye olduktan 4 dakika sonra bu konuya yazıp çıkıyor ve bir daha girmiyor. Konuyu açan şahısın yan hesabı kesin. Bu bilgi yoksunları çalışmayan akıllarıyla güya bu mesajı atıp kendini haklı çıkarma peşinde.

@Rouly Konuyu hortlatan şahıs Cumartesi siteye üye olduktan 4 dakika sonra bu konuya yazıp çıkıyor ve bir daha girmiyor. Konuyu açan şahısın yan hesabı kesin. Bu bilgi yoksunları çalışmayan akıllarıyla güya bu mesajı atıp kendini haklı çıkarma peşinde.
Haklısınız hocam. Sahiden yan hesabı gibi duruyor ve o şahsı övüyor. Birde böyle ben toplumun zincirlerini kırdım gibi bir tavırları var, gülmekten ölür insan.

Bir de böyle ben toplumun zincirlerini kırdım gibi bir tavırları var, gülmekten ölür insan.
Aynen hiç sorma.

Sahiden yan hesabı gibi duruyor ve o şahsı övüyor
Siteye üye olduktan 4 dakika sonra 5 yıllık konuyu bulmasının imkanı yok. Konuyu açan da sonradan ismi de değiştirmiş Willkommen idi adı başta, sonradan gitmiş küçük aklıyla Jesterity yapmış ismini. Soytarı mı, şakacı mı o anlama geliyordu herhalde. Soytarı olduğu kesin de.

Yeni konular

Geri
Yukarı