Uzay nasıl oldu? Nasıl genişlemekte? Kara deliğin oluşumu...

Aynen hiç sorma.

Siteye üye olduktan 4 dakika sonra 5 yıllık konuyu bulmasının imkanı yok. Konuyu açan da sonradan ismi de değiştirmiş Willkommen idi adı başta, sonradan gitmiş küçük aklıyla Jesterity yapmış ismini. Soytarı mı, şakacı mı o anlama geliyordu herhalde. Soytarı olduğu kesin de.
Cidden ben utandım adamın yerine. Hatta dünya o kadar hızlı dönüyorsa nasıl düşmüyoruz gibi bir şey söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Koptum gece gece.

Bunları bir kenara koyup 7. yüzyılda Hubble Teleskobu olmadan Kur´an evrenin genişlediğini iddia ediyor ve bu doğru çıkıyor. O dönemde, cahiliye devri, okuma ve yazma bilmeyen birinin kesin bir hükümle evrenin genişlediğini iddia etmesi ardından da bunun gayri müslim bilim adamları tarafınca kanıtlanmasını nasıl açıklayacaksın? Tesadüf mü bu? Veyahut "Geri döndüren göğe yemin olsun" ifadesi geçiyor. İyonosfer tabakasından bahsettiği açıkça belli. Bana bunları nasıl "attığını" hadi attı diyelim, nasıl doğru çıktığını açıklar mısınız :)

Bazı araştırmacılar şöyle bir teoride bulunuyordu, eğer karadeliğin içine saat yönünde girer isek bizi geleceğe tam aksi yönde girer isek geçmişe götürür. Bu bana ilk başta mantıklı gelmese de Einstein´ın "İkizler Deneyi" ile aklıma yatmaya başladı. İkizler deneyinde 2 ikizden birini uzaya gönderip ışık hızına ulaştırıp ardından geri döndürüyor, geri geldiğinde Dünyada kalan ikiz yaşlı oluyor. Bunu tabii ki matematiksel formüllerle hesapladığı için gerçek olabilir mi teknoloji gösterecek bize. Ama eğer olursa bilim dünyasının çözemediği birçok soruya cevap alabiliriz :)

Kuran'da güneşin çamura battığı, yıldızın şeytanın atış tahtası olduğu, dünyanın düz olduğu iddiaa ediliyor ve Kuran'da asla evrenin genişlediği söylenmedi. O ayet kıvırmadan ibaret.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuran'da güneşin çamura battığı, yıldızın şeytanın atış tahtası olduğu, dünyanın düz olduğu iddiaa ediliyor ve Kuran'da asla evrenin genişlediği söylenmedi. O ayet kıvırmadan ibaret.
Aynen öyle. Ne zaman ki bilim tarafından evrenin genişlediği tespit edildi tefsirleri değiştirip onu eklediler. 1900’lü yıllardaki tefsirlerde genişleme ile ilgili bir şey yok. Yarın bir gün sonsuza kadar genişlemediği tespit edilirse bu defa bunlar çıkıp zaten kitapta böyle bir şey yazmıyordu diyecekler bundan emin olabilirsin.

Geri
Yukarı