Eve hırsız girme endişesi

Haftalarca evde tek kalıyorum ve ev dubleks benim odam yukarıda yukarı çıkışıda balkondan merdivenle gecenin karanlığında aşağıya iniyorum evin içi kapkaranlık ne olursa olsun diye direk dalıyorum ya hırsız korkum yokta merdivende depreme yakalanmaktan korkuyorum. Sana önerim en fazla ne olabilir deyip kendini rahatlatman başka yapacağın bir şey yok.

Araplar İstanbul için geçerli herhalde ğwşfğwlfğwğeğwğd ben Ankara'da pek rastlamadım açıkçası.
Bu arada bak bu bir noktadan sonra takıntı oluyor. Takıntı olmadan şu düşünceden kurtul ciddi psikolojik sorunlar yaşarsın, bir halüsilasyona beyin devreleri yanar :)

Haftalarca evde tek kalıyorum ve ev dubleks benim odam yukarıda yukarı çıkışıda balkondan merdivenle gecenin karanlığında aşağıya iniyorum evin içi kapkaranlık ne olursa olsun diye direk dalıyorum ya hırsız korkum yokta merdivende depreme yakalanmaktan korkuyorum. Sana önerim en fazla ne olabilir deyip kendini rahatlatman başka yapacağın bir şey yok.
En fazla ölebilir kankam?

Alt kilidi 2 kez üstü 3 kez kilitleyin orta kilit varsa onu da kilitleyin sonra eviniz alt kaysa tüm pencereleri kapatın.

Mesela hırsız kapıyı zorlasa bende kapının arkasına geçsem elimde bıçakla kapıyı açtığı anda bıçaklasam meşru müdafa mı oluyor?

Hocam hiç uğraşayın bence eğer kamera yoksa bıçaklayın sonra o bıçağı çıkarın, eldivenle aynı yere başka bir bıçak sokun sonrasında taktığınız bıçağı adama bir güzel elletin ve camdan aşağıya atın.

Kapıları kilitle, camları kapat, camların arkasına bir bardak koyabilirsin, yere düştüğün zaman sesi duyarsın, kapının arkasına da bardak koyabilirsin. Odaların ışıklarını açık bırak, aynı şekilde oda kapılarını.

Arkadaşlar selam, bugün evde tekim ve eve hırsız girme endişesi var içimde ve kafamda saçma sapan senaryolar kuruyorum. Mesela hırsız kapıyı zorlasa bende kapının arkasına geçsem elimde bıçakla kapıyı açtığı anda bıçaklasam meşru müdafa mı oluyor? Suçlu ben mi olmuş oluyorum biraz garip bir senaryo ama olsun. İçimdeki endişeyi nasıl atabilirim acaba, iyi geceler.
hocam biz böyle senaryoları ilkokulda kuruyorduk. hiçbir şey olmaz iyi geceler

Kapıları kilitle, camları kapat, camların arkasına bir bardak koyabilirsin, yere düştüğün zaman sesi duyarsın, kapının arkasına da bardak koyabilirsin. Odaların ışıklarını açık bırak, aynı şekilde oda kapılarını.

Öyle anlatmışsın ki 2 senedir şizofreni derecesinde hırsızlara karşı önlem aldığını düşünüyorum. Allah evine gelecek hırsıza kolaylık versin :)

Valla katil gibi konuştunuz hocam o neydi öyle

hocam biz böyle senaryoları ilkokulda kuruyorduk. hiçbir şey olmaz iyi geceler
İyi geceler reels izleyip uykuya dalarım

Yeni konular

Geri
Yukarı