Eve hırsız girmemesi için nasıl tedbir alınabilir?

Arkadaşlar,
Eve giren hırsızdan sonra satın aldığım, yarın teslim edileceğini tahmin ettiğim kamera ile ilgili bir konu açtım, bu olay inanınki beni allak bullak etti, buraya yazacağıma sanırım yanlış bir bölüme konu açmiş olacağım ki, kimse cevap yazmamış.
2 konuda sorunum var, linki aşağıya yazıyorum, sizden tavsiyelerinizi rica ediyorum.
Teşekkürler...
Hocam belki bir tık çirkin gözükür ama kamerayı demir bir kafese koysanız ,kameranın ucunun olduğu kısmı lense göre ayarlayıp önlem alsanız nasıl olur. Demirci de yapılabilir bence.
Yanıtınız için teşekkürler, ama ben oturduğum apartmandan şüphelendiğim için, bu konuda uygulayacağım bazı önlemleri, bizzat kendim uygulamak istiyorum, sizin önerdiğiniz demir kafes nihayet duvara monte edilecek, bunu gören hırsiz, delilleri yok etmek için zorda olsa duvardan o kafesi sökmesi mümkün diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Kapı koluna veya varsa pencere demirlerine elektrik ver(!).
Üf manyak yöntem. Bu benim de aklıma gelmişti. Versek 220 yi birşeyleri tersten görür.
Evde hırsızla vs atmışlığım var. Hiçbir şey yapamazsınız, yüksek katlarda oturmuyorsanız dikkat edin.

Anlatır mısınız? Merak ettim.
Arkadaşlar,
Eve giren hırsızdan sonra satın aldığım, yarın teslim edileceğini tahmin ettiğim kamera ile ilgili bir konu açtım, bu olay inanınki beni allak bullak etti, buraya yazacağıma sanırım yanlış bir bölüme konu açmiş olacağım ki, kimse cevap yazmamış.
2 konuda sorunum var, linki aşağıya yazıyorum, sizden tavsiyelerinizi rica ediyorum.
Teşekkürler...

Yanıtınız için teşekkürler, ama ben oturduğum apartmandan şüphelendiğim için, bu konuda uygulayacağım bazı önlemleri, bizzat kendim uygulamak istiyorum, sizin önerdiğiniz demir kafes nihayet duvara monte edilecek, bunu gören hırsiz, delilleri yok etmek için zorda olsa duvardan o kafesi sökmesi mümkün diye düşünüyorum.
Hocam ben istanbulda bir evin kapısında görmüştüm. Dış kapıya demirden parmaklık yapıyorlardı. Hem çelik kapıyı kitliyorsunuz hemde onu.

Son düzenleme:
evde uygun bir köşede gizleyebileceğim bu ürünü nerede bulabilirim, link verirseniz çok sevinirim.

Şöyle bir kayıt cihazının işinizi görmesi gerekiyor. İçine tabii ki takacağınız hard disk size kalmış.

Şöyle bir kayıt cihazının işinizi görmesi gerekiyor. İçine tabii ki takacağınız hard disk size kalmış.

Sevgili dostum, sana çok teşekkür ediyorum, bu arada bana en çok yardımcı olanlardan biri de sensin, Allah senden razı olsun, elimde Harddiskim var ama en küçüğü 250 Gb Kamera ise 32 Gb destekliyormuş sizce satın alacağım bu cihaz bu kamera ile uyum sağlar mı ?

elimde Harddiskim var ama en küçüğü 250 Gb
Bu diski takacağınız kayıt cihazı kullanacağı için kamera ile ilgili bir düşünceye ihtiyacınız olmayacak. Kayıt cihazı üzerinden ise IP kameranız olan Xiaomi'nin ağınız içindeki IP numarasını gireceksiniz ve cihaz artık alınan görüntüleri kaydetmeye başlayacak.

Modem üzerinden hem kayıt cihazının MAC adresi için hem de Xiaomi'nin MAC adresi için IP sabitlemeyi unutmayın. Yoksa elektrik git-gel yaptığı takdirde kamera farklı bir IP alabilir ve kaydetmeyebilir.

Bu diski takacağınız kayıt cihazı kullanacağı için kamera ile ilgili bir düşünceye ihtiyacınız olmayacak. Kayıt cihazı üzerinden ise IP kameranız olan Xiaomi'nin ağınız içindeki IP numarasını gireceksiniz ve cihaz artık alınan görüntüleri kaydetmeye başlayacak.

Modem üzerinden hem kayıt cihazının MAC adresi için hem de Xiaomi'nin MAC adresi için IP sabitlemeyi unutmayın. Yoksa elektrik git-gel yaptığı takdirde kamera farklı bir IP alabilir ve kaydetmeyebilir.

Çok teşekkür ederim, iyi ki varsın, iyi ki Allah sizi bana tesadüf ettirdi,
"Xiaomi'nin ağınız içindeki IP numarasını gireceksiniz ve cihaz artık alınan görüntüleri kaydetmeye başlayacak." ve "modem üzerinden hem kayıt cihazının MAC adresi için hem de Xiaomi'nin MAC adresi için IP sabitlemeyi unutmayın. Yoksa elektrik git-gel yaptığı takdirde kamera farklı bir IP alabilir ve kaydetmeyebilir." bu tavsiyenizin nasıl yapılacağını bilmiyorum ama sanırım Google üzerinden tarif eden birisini bulabilirm,
İnanki sen çok iyi birisin, tekrar teşekkür ediyorum.

Öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten böyle bir apartmanda oturmak zor olmalı. Size tavsiyem Xiaomi gibi markaların güvenlik ürünleri oluyor onlara bakabilirsiniz hem kişisel hem de 3500 TL'yi geçmez diye tahmin ediyorum.

Öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten böyle bir apartmanda oturmak zor olmalı. Size tavsiyem Xiaomi gibi markaların güvenlik ürünleri oluyor onlara bakabilirsiniz hem kişisel hem de 3500 TL'yi geçmez diye tahmin ediyorum.
Aldım dostum mobesa kamera aldım, ama MNG kargo maalesef her gün saat 13-17 arası hastanede olduğumuz için getirmedi, bu gün şimdi gidip alacağım ama yürümekte de güçlük çekiyorum, nasıl giderim bilemiyorum. hırsız neyimiz var neyimiz yoksa götürdüğü için ekonomik yöndende zor duruma düştük, ay başında sonra bir de alarm satın alıp takacağım.

bu tavsiyenizin nasıl yapılacağını bilmiyorum ama sanırım Google üzerinden tarif eden birisini bulabilirim
Evet, bulabilmeniz gerekiyor. Her modemin kendi arayüzü farklılık gösterdiği için kendiniz aramanız daha iyi olur.

Çok teşekkür ederim, iyi ki varsın, iyi ki Allah sizi bana tesadüf ettirdi
Estağfurullah, ne demek. Bilgi işe yaramadığı sürece gereksiz bir yük sadece. :)

Sevgili dostum, sana çok teşekkür ediyorum, bu arada bana en çok yardımcı olanlardan biri de sensin, Allah senden razı olsun, elimde Harddiskim var ama en küçüğü 250 Gb Kamera ise 32 Gb destekliyormuş sizce satın alacağım bu cihaz bu kamera ile uyum sağlar mı ?
Merhaba, Kamerayı kurdum, eşimin ve benim telefonumdan da izleyebiliyoruz ama kaydetmiyor, kamerayı, gelecek hırsızın söküp götürmesi o kadar kolay ki, sizin önerdiğiniz "SEC-ON SC-2109-N 9 KANAL NVR KAYIT CİHAZI" nı satın almak istedim, ancak mağaza kullandığım kamera ile uyumsuz dedi.
Değerli dostum, bana yardıma başladın, lütfen devam et, hiç olmaz ise gelecek hırsız, kamerayı götürse bile kendi görüntüsü kalsın, gizli bir yerde kaydetmemin baçka bir çaresi olsa gerek,
Teşekkürler...

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    30 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı