Eve hırsız girmemesi için nasıl tedbir alınabilir?

Öncelikle geçmiş olsun. Evinize yeni ağa bağlı güvenlik cihazlarını kullanabilirsiniz. Bu cihazların güzel yanlarından birisi ebatları çok ufak olduğu için fark edilmelerinin zor ve isteğe bağlı bulut hesabınıza yedekleme yaptıkları için verilerin kaybolma riskinin olmaması. Tabii ki telefonunuza da anlık olarak izinsiz girişlerde bildirim gitmesi.

Tavsiyem dediğim tipteki ürünler kullanmanız olur. Klasik güvenlik kamerası sistemleri de bir çözüm olur ama kayıt cihazı daire içerisinde olacağı için böyle bir durumda imha edilmesi ihtimali var. Ayrıca siz klasik kamera ve alarm sistemini kurdururken eğer hırsız bina içindense bunu bildiği için bir daha hırsızlığa kalkışmayacaktır. Ama dediğim sistemi kullanırsanız kurulumu tamamen sessiz sedasız kendiniz yapacağınız için haberi bile olmayacaktır.

Tekrardan geçmiş olsun.

İlginiz için çok teşekkür ederim, bu öneriniz bana daha makul geldi, ancak, ağa bağlı güvenlik cihazları hangileridir, maliyeti tahmini ne kadardır, çok yüksek meblağ tutarsa kirada oturduğum bir daire için sanırım benim gibi emekli maaşı ile geçinen biri için zor olur, ben, 3-4 bin TL'lik bir bütçe ayırabiliyorum.
Teşekkürler.

Kapıya sensör taktırın hocam, evden çıktığınız zaman aktif edersiniz. Kapı açıldığı anda bina inler alarm ile. Bizzat kullanıyorum.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum, kirada oturduğum daireme koyabileceğim böyle uzaktan kumandalı, bir alarm sistemini kendim kurabilir miyim, bana kaç TL'ye mal olur, marka ve model önerebilir misiniz?
Saygılarımla...

Son düzenleme:
İlginiz için çok teşekkür ederim, bu öneriniz bana daha makul geldi, ancak, ağa bağlı güvenlik cihazları hangileridir, maliyeti tahmini ne kadardır, çok yüksek meblağ tutarsa kirada oturduğum bir daire için sanırım benim gibi emekli maaşı ile geçinen biri için zor olur, ben, 3-4 bin TL'lik bir bütçe ayırabiliyorum.
Teşekkürler.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum, kirada oturduğum daireme koyabileceğim böyle uzaktan kumandalı, bir alarm sistemini kendim kurabilir miyim, bana kaç TL'ye mal olur, marka ve model önerebilir misiniz?
Saygılarımla...
Gayet kalitelidir bu model.

ancak, ağa bağlı güvenlik cihazları hangileridir, maliyeti tahmini ne kadardır,
Son döviz artışıyla ne kadara mal olur tam rakam veremesem de maksimum 2000 liraya mal edersiniz ama sanırım.

Örnek kamera olmayan bir sensör seti:

Son döviz artışıyla ne kadara mal olur tam rakam veremesem de maksimum 2000 liraya mal edersiniz ama sanırım.

Örnek kamera olmayan bir sensör seti:

Değerli kardeşim, desteğin için çok teşekkür ediyorum, olayın verdiği telaşla evimde kurmak üzere "Xiaomi Mijia 1296P 2K 3 Megapiksel 360 Ptz Akıllı IP Kamera" siparişi vermiş bulundum, ancak sonradan düşündüm de hırsız için bu da çözüm değil, çünkü minareyi çalan kılıfınıda hazırlar misali, bu eve gelen hırsiz, kamerayı da söker götürür, CD kartı ayni kamera içinde kalacağı için bir şey isabatlamak da mümkün olmaz, bu kamerayı nasıl gizlerim onu araştırıyorum, ama en akıllı seçim senin önerdiğin gibi alarmlı bir güvenlik sistemi olacak, fakat bu hırsızlık olayından sonra maddi olarak az da olsa sıkıntıya düştüm, senin önerdiğin sistemide mutlada yılbaşında sonra kurmaya çalışacağım, şimdi acilan yarın gelecek kamerayı nasıl kurarım ve nasıl saklarım onun araştırması içindeyim.
Saygılarımla...

IP kamera desteğinin olması sayesinde IP kameralara destek veren bir DVR (bu tip ürünler NVR olarak da geçer) alarak evde bir köşeye gizleyip oraya kayıt almasını da sağlayabilirsiniz. Ek olarak gizlemek için eğer el becerileriniz iyiyse dış kasasını duvarın veya konumlandıracağınız noktanın rengine boyayabilirsiniz. Bu sayede kontrastı çok bozmadan saklayabilirsiniz.

fakat bu hırsızlık olayından sonra maddi olarak az da olsa sıkıntıya düştüm
Tahmin edebiliyorum hocam. Tekrardan çok geçmiş olsun, şu anki şartlarda umarım kısa bir süre içerisinde kendinizi toparlayabilirsiniz.

Merhaba,
Dün, Eskişehir'de eşim ile birlikte fizik tedavisi olmak üzere Fizyomere gittik, o kolundan ben de belimden. Her gün saat 13.30 sıralarında hastane servisi bizi kapımızdan alıyor, akşam saat 17 sıralarında yine kapımıza bırakıyordu.
Dün yine hastaneye gittikten sonra eve dönüğümüzde evin içindeki dağınıklığı fark ettik. Evet eve güpegündüz hırsız girmiş, rahat rahat, her yeri altüs etmiş. Dolapta kumbaara içinde bulunan 5000 TL veya üstü bir parayı, kumbarayı yırtarak almış, kapıyı da kapatarak gitmiş, hatta kumbarayı aldığı yere yırttığı kısmı arakaya getirerek öylece bırakmış. Aklı sıra biz birkaç gün fark etmeyelim diyerek bunu yapmış.
Bizin evde olmadığımızı ve kaç saat dönmeyeceğimizi bilen ve yaşadığımız apartmandan birinin yaptığını sanıyoruz. Polis çağırdık, parmak izi falan aradılar ama netice ne olur bilmiyorum.
Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Yaşadığım daireye bir mobese kamera taktırmak istiyorum ama bu kameranın farkında olan kaydı önlemek için tedbir alabilir diye düşünüyorum. Nasıl bir kamera almalıyım ki, bu gizli bir kamera, girenin kim olduğunu fark edilmeden kaydetsin?
Artık hırsız girmiş alacağını almış diyeceksiniz ama eşim panikatak hastası, gece sabaha kadar korkudan uyuyamadı, hiç değilse o rahat uyusun istiyorum.
Saygılarımla...

Kale alarm taktirin hocam. Güvende olun.

IP kamera desteğinin olması sayesinde IP kameralara destek veren bir DVR (bu tip ürünler NVR olarak da geçer) alarak evde bir köşeye gizleyip oraya kayıt almasını da sağlayabilirsiniz. Ek olarak gizlemek için eğer el becerileriniz iyiyse dış kasasını duvarın veya konumlandıracağınız noktanın rengine boyayabilirsiniz. Bu sayede kontrastı çok bozmadan saklayabilirsiniz.

Tahmin edebiliyorum hocam. Tekrardan çok geçmiş olsun, şu anki şartlarda umarım kısa bir süre içerisinde kendinizi toparlayabili

Kale alarm taktirin hocam. Güvende olun.

Tahmin edebiliyorum hocam. Tekrardan çok geçmiş olsun, şu anki şartlarda umarım kısa bir süre içerisinde kendinizi toparlayabilirsiniz.
İnsanların böyle zor durumlarındaki; gerek sizin gerekse tüm arkadaşların verdikleri destek için inanın nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, yeni gelecek kamera için evde uygun bir köşede gizleyebileceğim bu ürünü nerede bulabilirim, link verirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.

Son düzenleme:
İnsanların böyle zor durumlarındaki; gerek sizin gerekse tüm arkadaşların verdikleri destek için inanın nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, yeni gelecek kamera için evde uygun bir köşede gizleyebileceğim bu ürünü nerede bulabilirim, link verirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.
Hocam belki bir tık çirkin gözükür ama kamerayı demir bir kafese koysanız ,kameranın ucunun olduğu kısmı lense göre ayarlayıp önlem alsanız nasıl olur. Demirci de yapılabilir bence.

Geri
Yukarı