Everest Rampage KB-R8 Mekanik klavye nasıldır ?

FireStorm

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar. Öncelikle size Ocak ayının 10'unda ekran kartı alacağımı söylemiştim. Eski GTX 660'ımı kullanmaya devam edeceğim. Ekran kartı yerine oyuncu donanımları almak istiyorum. Klavye ve mousemi yenilemek istiyorum. Öncelikle Vatan bilgisayar'da en ucuz mekanik klavye olarak Everest Rampage KB-R8'i gördüm. Şekli şemali tam beğendiğim klavye tiplerinden. Sadece 60 TL'ye 3 tip led aydınlatmalı ve mekanik klavye olması cazip edici fakat markası sıkıntı. Sizce bu sefer Everest iyi bir iş çıkarmış mıdır ? Mouse olarak'ta Bloody V3 düşünüyorum.

Bana kalırsa bloody b120 alabilisin hem faren ilede uyumlu okur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Ben şansımı denemek istiyorum. Böyle ucuz fiyata mekanik klavyeyi bir denemek istiyorum. Size incelemesini yapar, tavsiyelerimi, artılarını ve eksilerini detaylıca yazarım :).

Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Ben şansımı denemek istiyorum. Böyle ucuz fiyata mekanik klavyeyi bir denemek istiyorum. Size incelemesini yapar, tavsiyelerimi, artılarını ve eksilerini detaylıca yazarım :).

Merhaba.
Klavyeyi aldınız mı?
Aldıysanız görüşleriniz nelerdir?

@FireStorm Hayırlı olsun. Ben de araştırıyorum ama everest olduğu için kimse yanaşmamış. Led aydınlatmalı bir klavye arıyorum ucuz yollu A4 Tech'in var slim bir klavye ama heryerde bulunmuyor internetten almam gerekiyor ama dokunmadan almak istemiyorum. Everest'i vatanda gördüm fazla incelemeden fiyatını görünce yanaşmadım. Meğer arkadaş yanlış söylemiş fiyatı led aydınlatmalı klavye 59 TL 'ye iyi fiyat ama şu mekanik hissi nasıldır acaba mekanik bir kalvye (G710) ile yarın karşılaştıracağım.

FireStorm arkadaşımız klavyenin incelemesini yapmış ama ezberci arkadaşlar yüzünden tam bilgi alamadan kapatılmış konu.
Öncelikle klavye mekanik değil mekanik hisli klavyedir everestin kendisidir bunu söyleyen.
Sonra, everest şöyledir böyledir diye sallayan insanlara; elimin altında 15 tl lik trust mouse var 2 yıldır LOL oynuyorum bununla, sinirlendiğim her noktada masaya gömmüşlüğüm var ama ne hikmet hala çalışıyor. Peki bu mouseden önce aldığım nice logitech mouseleri neden çöpte acaba, bu kadar kalite farkı varsa diğer konudaki arkadaşlar öle diyor ya.
Eyvallah dediğinizde haklısınızdır çünkü sizin başınıza geleni başkasının başına gelir diye savunucu bi rol üstleniyorsunuz ama bunu diğerine bok atmadan yapın. Kalkıp ben logitech hakkında kötü konuşuyormuyum hayır elektronik alet sonuçta. Mikrofonu çok kaliteli diye logitech kameraya para veriyorum yine çünkü o fiyata en iyi mikrofonlu kamera.
Everest diyor mu ben logitech ile aynı rakama satacam, demiyor. Ne yapıyor rakamını düşük tutup IŞIKLI klavye satıyor dikkat edin büyük harfle yazıyorum IŞIKLI. bu fiyata ışıklı klavye bir de A4 tech'te var ama piyasada zor buluyorsun.
Yazık insanlar 2. bikez düşünmeden bok atıyor markalara o markalar ne emeklerle kuruluyor.

Evet. Sonradan farkettim. Klavye mekanik değildir. Mekanik hislidir fakat sesi çok güzel çıkıyor. Buradan Logitech fanlarına bir ricam var. Kullanmadıkları eşyalara arkadaşın dediği gibi çamur atmayın. Bence gayet iyi bir klavye. Belki tam mekanik değil fakat 1 ms. tepkime süresi benim için yeterli. A4 Tech'in tek ışıklı klavyesi Bloddy B120 fakat o'da bundan daha pahalı ve sadece tek bir rengi var. O'nuda alabilirdim. Ama ben bunu seçtim. Logitech fanboyluğu yapmayın kullanmadan !

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı