Evga GTX 950 SSC Overclock Sonrası Oyundan Atma Sorunu

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
Arkadaşlar yabancı forumlarda baya araştırdım, overclock ayarları mı yapıyorum, kaydediyorum, oyuna girince 2 saniye sonra oyun donuyor ve atıyor.
Hata mesajı vermiyor, direk kapanıyor.
Neden oluyor ?
Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar yabancı forumlarda baya araştırdım, overclock ayarları mı yapıyorum, kaydediyorum, oyuna girince 2 saniye sonra oyun donuyor ve atıyor.
Hata mesajı vermiyor, direk kapanıyor.
Neden oluyor ?Eki Görüntüle 334701

Kapanma sebebi overclock nedeniyle çünkü kartı çıkamayacağı bir hıza zorluyorsunuz oda önce kendini zorluyor "yok ben bu değerlere çıkamıyorum benden pes" deyip kendini koyuveriyor. Değerlerinizi kapanma sorunu yaşamayana kadar azar azar düşürerek deneyiniz çıkabileceği en yüksek noktayı ancak öyle deneyerek bulabilirsiniz.

Hocam GPU'nun bir nornal değeri var. Firma SSC adı altında bu limitleri zaten yükseltmiş. Sizde üstüne daha da yükseltmeye çalışıyorsunuz. Bir SC modeli var birde SSC modeli var. Ondan dedim. Kart demekki zaten limitlerine ulaşmış.(Bence)
Bu kartın (GTX 950 SSC) videolarına internet den bakıyorum, GTA 5 de adamlar 60-70 FPS arası alıyor, ben 30-40 alıyorum. Herhalde adamlar OC yapmışlar diyerek bende OC yapayım dedim o kadar.

Bu kartın (GTX 950 SSC) videolarına internet den bakıyorum, GTA 5 de adamlar 60-70 FPS arası alıyor, ben 30-40 alıyorum. Herhalde adamlar OC yapmışlar diyerek bende OC yapayım dedim o kadar.

FPS değerini sadece ekran kartına göre yorumlayamazsın işlemcinde önemli acaba o videodakilerden daha yüksek bir işlemci mi kullanıyorsun? Bu arada görselde sıcaklık limitin 70 derecede ekran kartları yük altında 85-90 derecelere kadar sorunsuz çıkabilirler. O 70 derece limitini otomatiğe al.

Hocam öyle bir dünya yok. O kadar farki hiçbir OC ile yakalayamazsınız. Sizde farklı bir sorun var demekki. Islemci veya HDD gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı