Evi olan birisi asgari ücretle geçinebilir mi?

Ben de diyorum ki şu anda ülkenin nereden baksan %15-20'si çocuğa bakacak imkana sahip. O kesim dışında çocuk yapmazlarsa azınlığa düşeriz. Bunu gibi tonlarca sorun, sebep var. Bizi bu hale düşünenler utansın.
Kim ne yaparsa yapsın ben aç değilim kendileri düşünsün daha birşey demicem. Yapsınlar yapsınlar sonra çocuğuna bakamadığı için intihar etsinler.

Hocam 2800 e 4 kişi geçiniyoruz diyorsunuz ya akplisiniz ya da yalan söylüyorsunuz bunun başka açıklaması yok.
Asgari ücretle 5 kişi + kiralık evde geçiniyoruz. Tabii benim staj maaşım vesaire ile aylık 3,500 oluyor. Ama yine de ufak tefek gezebiliyor, eğlenebiliyoruz. Onun dışında bilgisayar gibi ihtiyaçları almak cidden zor. Az olsa bile ufak bir ek gelir ile rahatça geçinebiliyorsunuz. Bu arada AKP'li değilim :)
Asgari ücretle 5 kişi + kiralık evde geçiniyoruz. Tabii benim staj maaşım vesaire ile aylık 3,500 oluyor. Ama yine de ufak tefek gezebiliyor, eğlenebiliyoruz. Onun dışında bilgisayar gibi ihtiyaçları almak cidden zor. Az olsa bile ufak bir ek gelir ile rahatça geçinebiliyorsunuz. Bu arada AKP'li değilim :)
Asgari ücret düşük olabilir ama öyle ağzınız kokacak kadar değil.

Hiç asgari ücret ile yaşamayanlar niye yalanlıyor ki yaşayanları, dene 1 ay asgari ücret ile geçinilebiliyor mu?
Şu konu altında tek canımı sıkan -diğer konularda da olduğu gibi- herkesin her konuda bilgisi varmışçasına yorum yapması. Faturalar 800 mutfak 1200 şurası şu kadar burası bu kadar... Kafadan hesaplamayla olmuyor ama bunu anlatamazsın.

Kim ne yaparsa yapsın ben aç değilim kendileri düşünsün daha birşey demicem. Yapsınlar yapsınlar sonra çocuğuna bakamadığı için intihar etsinler.
Arkadaşım anlamıyorsun sanırım. Ülke de eğer çocuk yapılmazsa AZINLIĞA DÜŞERİZ! Azınlığa düşersek ne gibi felaketler yaşanır biliyor musun sen? Bir insanın çocuk yapması en doğal en temel hakkıdır (.)

Şahsen pek gezen biri değilim fakat haftada bir arkadaşlarla çıkar gezeriz. Kafelerde oturmak yerine marketten aldığımız abur cuburla bir parka gider otururuz. Bu şekilde yaşanabiliyor ama dediğiniz gibi bilgisayar almak vs. hayal.

Yeni konular

Geri
Yukarı