Evime gelen fiberi bana vermeyen TurkNet

Tahaüt bitimine kaç ay kaldı?
Getirmiyorlar ise tahaüte bitecek ise boş ver TurkNet'i.
Turkcell veya Türk Telekom'un aylık 120 TL'ye 100Mbps dowload 10 Mbps upload var.
Yok lan ne taahhüttü bu ara 85tl İle 120 TL arasın da çok fark var.
Yok.
Türknetden alamıyorsan başka firmadan al o zaman netspeed gibi firmalarda var. Türknet şuanda o altyapıdan internet veremiyor demekki vardır bir sorun. Alt yapı sonuçta TT ye ait. Kendi alt yapısı olsa bağlamasalar tamam da.
Soruyorum ama netspeed kötü dedi herkes. Onlar da da fiber sorgu gözükmüyor. TT görüyor sadece.
Tok açın halinden ne anlar ki...
Ben 2 sene uğraştım gelmedi. 12 MB net kullanıyorum. Bence hayatta bazı şeyleri çok zorlamamak lazım.
1 ay önceye kadar ben 8 alıyordum. Mahalle olarak şikayet ettik.

Demek ki TT daha onların kullanımına açmamış bu alt yapıyı. Dediğiniz gibi VDSL alt yapı varsa belki de o yüzden sadece o alt yapıdan internet verebiliyorlardır.
Sonuçta fiber ama gelmiş Technopat'ın son videosunu izlediyseniz aynısı oldu işte.

TTNET sitesinde optik kablo ile hizmet alabilirsiniz yazıyor daha doğrusu HiperNet olarak geçmiş
SS olarak buraya ekleyebilir misiniz sonucu ? Dediğinize göre TT nin sitesinde de VDSL altyapı gözüküyor FTTH altyapısı aktif olan evlerin sorgulamasında FiberNet olarak gözükür, HiperNet VDSL için kullanılır sorununuzu TurkTelekomu arayarak çözebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-05-31-16-09-16-059_com.android.chrome.png
    Screenshot_2021-05-31-16-09-16-059_com.android.chrome.png
    447,3 KB · Görüntüleme: 32
SS olarak buraya ekleyebilir misiniz sonucu? Dediğinize göre TT'nin sitesinde de VDSL altyapı gözüküyor FTTH altyapısı aktif olan evlerin sorgulamasında FiberNet olarak gözükür, HiperNet VDSL için kullanılır sorununuzu Türk Telekom'u arayarak çözebilirsiniz.

Eyvallah ya. Yarın gidiyorum direk TT'ye konulmaya çözsünler.

Sizin de şu an mevcut bir TurkNet aboneliğiniz mi var?

Var 100 Mbps'e kadar VDSL.

Eğer gerçekten fiber geldiyse sizde Recep Baltaş gibi aboneliği iptal edip yeni başvuru yapın.
Ama üstteki arkadaşın dediği gibi sanırım durum sizde eve kadar fiber yok.

Recep abinin aynısı ama işte dedi ye sistemde gözükmüyor diye aynısı bende de var işte 1 aydır olmadı.

HiperNet Telekom'un VDSL'e verdiği ticari isim... Her şeyde olduğu gibi burada da Telekom kelime oyunu ile kullanıcıları yanıltıyor. Binaya gelen Fiber hat bakır kablo ile dairelere dağıtılacak.
Değişen bir şey olacak mı dersen belki ping değerlerinde 3-5 ms kadar düşme olabilir.

Kardeşim senin FTTB dediğimiz fiber türü binaya gelir dairelere CAT6 ya da 5 ile dağıtılır diğer ismi VDSL'dir karşı binamdada öyle ancak 100 Mbit kullanıyorum arkadaşım TurkNet'ten FTTB ile.

Geri
Yukarı