Evreni yok edebilir miyiz?

Evren yok olacak zaten. İsrafil A.s suru üflediği zaman yaratıcıdan başka kimse kalmayacak, bizim inancımıza göre. Ama onun dışında bırak bir evreni bir galaksiyi bile yok edecek bir madde veya güç mevcut uzayda yok. En güçlü tespit edilen şey mega karadelikler onlarda zaten çözülebilmiş değil. Her yer teori kaynıyor...

Son düzenleme:
Dediğim gibi yok etmekten kastettiğimiz hiçbir fiziksel karşılığı değeri olmaz hale getirmek ise konu şimdilik imkansız görünüyor.
Aslında anti madde ile maddenin yok edilebilmesi durumu var, fakat hiç ilgili deneyler ile ilgili makale okumadığım için madde ya da anti maddenin tamamen yok olup olmadığına dair fikrim yok. Fakat anti madde evrenin yaratılış anında zaten evrenin büyük bir çoğunluğunu yok etti, bizler sayıca üstün olan maddenin karşılığıyız. Eğer teorik olarak anti madde ile madde birleşimi bir yok oluş ise evrenin yok edilmesi gayet mümkün. Tabi bunlar varsayım ve henüz konu ile ilgili tam bir bilgiye sahip değilim. Aklımda kaldığı kadarıyla yorum yapıyorum, bunları bilen birisi bizi aydınlatsa harika olurdu. Ya da bir ara bunun için ayrı bir konu açıp tartışmak gerek.
Fakat yok etmenin karşılığı parçalamak, formunu bozmak ise bu mümkün. Her saniye yaşanıyor ve doğal sayılabilecek, dünyanın da başına bir gün mutlaka gelecek bir olay.

1606226553152.png

Bu abi bu işleri çok sever ona bir danış.

Merak ediyorum da evreni yok edebilir miyiz? Veya yok edebileceğimiz bir alet icat edebilir miyiz? Ettik diyelim sonucu ne olur?
Tüm evreni yok etmek istiyorsan tüm evren kadar bir enerjiye ve o enerjiyi depolayabilecek bir malzemeye sahip olman gerekiyor. Evrenin sonsuz olduğunu, bu enerjiyi ve depoyu sağlayacak kapasitemizin olamadığını varsaydığımızda yok etmemizin mümkün olmadığını görüyoruz.

Merak ediyorum da evreni yok edebilir miyiz? Veya yok edebileceğimiz bir alet icat edebilir miyiz? Ettik diyelim sonucu ne olur?
Kendisi zaten yok olan ve tekrar tekrar kurulan bir düzende, bizim en fazla bu süreyi kısaltmamız olur yok etme çabası ile. Gerek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı