Evrim Ağacının Kafile'ye Cevap Verememesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makro evrimi değil mikro evrimi kabul ediyorlar.
Bir kere makro evrimi kabullenmemeleri başlı başına Evrim mantığına ters, Evrime karşı çıkmayan biri makro evrimi kabul etmiyorum diyemez. Bu adamlar nereden evrimi kabul ediyor?

Bitkiler, meyvelerin üreme organıdır.

Anlasamiycaz gibi duruyor : ) Evrime karsi argumanlari neyse onu soruyorum son 4 mesajdir, alabildigim tek bilgi kirintisi ustte yazdigin oldu. Okuyup anlayan, tartisabilecek varsa yazsin; bekliyorum. Gidip imam hatipli videosu izleyip burada karsi arguman yazinca muhattap bulamiyoruz.

Anlasamiycaz gibi duruyor : ) Evrime karsi argumanlari neyse onu soruyorum son 4 mesajdir, alabildigim tek bilgi kirintisi ustte yazdigin oldu. Okuyup anlayan, tartisabilecek varsa yazsin; bekliyorum. Gidip imam hatipli videosu izleyip burada karsi arguman yazinca muhattap bulamiyoruz.
Güzel trolldü öncelikle. Bende evet hata var. Bazı yerleri düzgün açıklayamadım. Dogmatikliği bırakıp bir video izleseydiniz ne demek istediğimk anlamış olurdunuz ama yaptığınız tek şey alaya vurmak ve küçümsemek.
Bir kere makro evrimi kabullenmemeleri başlı başına Evrim mantığına ters, Evrime karşı çıkmayan biri makro evrimi kabul etmiyorum diyemez. Bu adamlar nereden evrimi kabul ediyor?
Ben de ikilemde kaldım. Bir kaç video izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Konu kilit.

Güzel trolldü öncelikle. Bende evet hata var. Bazı yerleri düzgün açıklayamadım. Dogmatikliği bırakıp bir video izleseydiniz ne demek istediğimk anlamış olurdunuz ama yaptığınız tek şey alaya vurmak ve küçümsemek.

Ben de ikilemde kaldım. Bir kaç video izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dogmatiklik degil bu. ( Seninle de alay etmiyorum )

Neden izlemiyorum?

1) Video ya hit kazandirmak istemiyorum.
2) Cevap vermek istersem muhatabim yok ( Sen pek aciklayabiliyor gibi durmuyorsun )
3) Merak ettigim 3 cumle icin 25 dk zaman harcamak istemiyorum.

Bence sen, "Gidip videoyu izleyin, guzel seyler soyluyorlar bence evrime karsi" demek yerine kendin orada anlatilanlari ogrenip burada tartisabilir hale gelsen ve tartissak daha guzel olmaz mi? Ya sen bir sey ogrenmis olursun ya da biz. ( Farkli dusunen 2 taraf olarak )

Kendini kucuk dusurenle dalga gecerim. Bilmemek degil, ogrenmemek ayiptir. Lise biyolojisi dahi bilmeden evrim yok dersen dunyanin her yerinde basak gecerler, hayat boyle; alisirsaniz iyi edersiniz. Ya neden bahsettigini bileceksin ya soru soracaksin, ikisini de yapamiyorsan susacaksin. ( sana degil sozum )

Son düzenleme:
Alem adamlar hakkaten bir de bize diyor onlarda evrimi kabul ediyor ama makro değil mikroyu kabul ediyor. Bahsettiği adamlar nurcu.

Sen ikilimde kaldın, kendi adına konuş.

Bitwise alay etmiyor dediğinde haklı evrimi kabul ediyorlar onlarda dediğin kişilerin öne sürdüğü argüman sana göre makro evrim yok mikro evrim var dediğine göre onlar öyle diyor. Mikro evrimin olduğu yerde makro evrimde olur, olmak zorundadır.(türün soyu tükenmedikçe) Mikro evrim birikerek makro evrimi doğurur. Mikroyu kabul edip makroyu yok sayan biri evrimi kabul ediyor demen başlı başına bir skandal açıklama.

Alem adamlar hakkaten bir de bize diyor onlarda evrimi kabul ediyor ama makro değil mikroyu kabul ediyor. Bahsettiği adamlar nurcu.

Sen ikilimde kaldın, kendi adına konuş.

Bitwise alay etmiyor dediğinde haklı evrimi kabul ediyorlar onlarda dediğin kişilerin öne sürdüğü argüman sana göre makro evrim yok mikro evrim var dediğine göre onlar öyle diyor. Mikro evrimin olduğu yerde makro evrimde olur, olmak zorundadır.(türün soyu tükenmedikçe) Mikro evrim birikerek makro evrimi doğurur. Mikroyu kabul edip makroyu yok sayan biri evrimi kabul ediyor demen başlı başına bir skandal açıklama.

Cok dogru soyluyorsun. Macro zaten micronun uzerine kurulu. Microyu kabul eden macroyu kabul etmis oluyor.

1,2,3.. diye sayi sayarak 5000 e ulasamazsin demek gibi bir sey macro evrimi kabul etmeyip microyu kabul etmek. Micro ufak farkliliklar, macro da zamana yayilmis buyuk degisiklik demek ozunde.

Micro ufak farkliliklar, macro da zamana yayilmis buyuk degisiklik demek ozunde.
Evet kısacası mikro evrim kısa vade içerisinde, küçük boyutlu olarak genlerde meydana gelen değişimlerdir. Makro evrimde daha çok zamana yayılmış fiziksel değişimlerdir, bu değişimler milyonlarca yılda sürebilir Homo türlerinin evrimi gibi, çok daha kısa bir süre içerisinde de değişebilir, 3-5 nesil gibi.

Makroyu reddedip mikroyu kabul etmek akıl tutulmasıdır. Bu kanalı çoktandır biliyorum öyle bir dedi ki evrimi kabul ediyorlar şüpheye düştüm acaba daha önce baktığım kanal bu değil miydi baktım yine aynı tipi görünce klasik ülkedeki dinci kanalı. İkide bir de Celal Şengör ve Çağrı Mert Bakırcı'ya sataşan tipler bunlar güya çok akıllı sanıyorlar ya kendilerini bu bilim düşmanları. Kendisi elektronik mühendisi, daha öncede hatırladığım kadarıyla şöyle diyordu Einstein geldi Newton'u çürüttü, bir gün Einstein'da çürütülürse biz bu bilime nasıl güveneceğiz diyen bir tip kendisi.

Tamam, benim dediğimin aksine bir şey yok ki. Evrim teorisi değişmedi de demedim zaten. Hatta şunu söyledim:
Hatta daha derin araştırmalar sonucunda teori daha da güçlendi.
Bunu söylemişken nasıl olur da evrim teorisinde değişikliklerin olmadığını söylemiş/ima etmiş olabilirim? Sadece, Darwin'in o zamanki bilgi eksikliklerine rağmen %100 hatalı bir öngörüsünün, tahmininin olmadığını söyledim. Origin of Species'in ilk baskısını okudum ve hata görememiştim. Ha, varsa ve ben göremediysem lütfen bir makale vs. atın ki ben de eksik/yanlış bilgiyle yaşantıma devam etmeyeyim.

Millet gelişsin sizde evrim doğrumu yalan mı diye yiyin birbirinizi :) Kim neye inanıyorsa inansın kimene.

Evrim bir inanç değil bir bilimsel gerçek nasıl Newton'ın yasaları varsa evrimde öyle bir şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı