"Evrimi Bitiren Video!" Videosuna Evrim Ağacı Kanalından Cevap

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Evrimi Bilimsel Kanıtlarıyla Reddeden Video - Technopat Sosyal Bu konuda paylaşılan "Evrimi Bitiren Video!" isimli videoya Evrim Ağacı kanalı tarafından cevap verilmiş. Biraz uzun ama sıkıcı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam emek vermiş, 2 saat video çekmiş, hoş da, 2 tarafın savunucuları da çomar. Onun videosunda bu tarafa, diğerinin videosunda bu tarafa hakaret ediyorlar.

Daha tartışmayı bilmeyen adamlara 2 saat video çeksen ne, çekmesen ne...

Bu tür düşüncelere bilimselmiş gibi cevap vermek karşılık vermek çok büyük hata. Normali, doğrusu, yokmuş gibi davranmaktır. Eğer bilimsel bir veri, araştırma olsa zaten makale şeklinde bir bilim dergisinde vs.de yayınlanır. Evrimin savunucusu olmak başlı başına absürd birşey. Yani bilimin savunucusu olmak, bilime inanmak zaten normal olanı. Evrim yoktur, dünya 5000 yaşındadır, düzdür vs. bunlara bugüne kadar ciddi ciddi cevap verildiği için sayıları bu kadar arttı. Kimse ciddiye alıp cevap vermese, laf yetiştirmese azalıp bitecekler zaten :)

Hepsi teori abi kime ne daha yakın geliyorsa ona inansın. İkisi de boş izlenme kasıyor.
Teori kelimesinin anlamına bak :D Sözler Köşkü' ndeki adamın dramı da buydu zaten. Daha bilimsel terimlerin ne anlama geldiğini bilmiyordu.

Etrafında %100 doğru olarak gördüğün birçok olgu teori olarak geçiyor. Evrim de bir teoridir ve çok güçlü delilleri olan bir teoridir.

Evrim bir inanç değildir, bilimdir. Ortalama biyoloji bilgisi olan bir insan için bunu anlamak çok basittir.

Bu tür düşüncelere bilimselmiş gibi cevap vermek karşılık vermek çok büyük hata. Normali, doğrusu, yokmuş gibi davranmaktır. Eğer bilimsel bir veri, araştırma olsa zaten makale şeklinde bir bilim dergisinde vs.de yayınlanır. Evrimin savunucusu olmak başlı başına absürd birşey. Yani bilimin savunucusu olmak, bilime inanmak zaten normal olanı. Evrim yoktur, dünya 5000 yaşındadır, düzdür vs. bunlara bugüne kadar ciddi ciddi cevap verildiği için sayıları bu kadar arttı. Kimse ciddiye alıp cevap vermese, laf yetiştirmese azalıp bitecekler zaten :)

Videoyu izlemeden yorum yapmanın zararları. Videoyu şimdi izledim, adamlar zaten benim yukardaki mesajımda dediklerimi demişler en başta :)

Ben anlamıyorum şimdi de bu moda oldu Ateistler ve Müslümanlar birbirlerinin ikna etmeye çalışıyorlar. Dinleri bile prim üzerinden kullanıyorlar. Niye bu kadar uzatıyorsunuz ki videoyu izlersiniz haklı buluyorsanız katılırsınız bulmuyorsanız da cevabını ararsınız. Dinler insanları illa dinci yapmak için değil size iyiyi kötüyü göstermek için çabalıyor. Herkes kendi dinini yaşasın ikna olmayanda olmasın her koyun kendi bacağından asılacak.

@Famronty Gel de bunu her 2 tarafın da patolojik vakalarına anlat :) Sözde en çok laik, en çok saygı duyan, en çok medeni insanlar da bunlardır. Ama gel gelelim ki sadece sözde kaldıkları için böyleler zaten.

@Famronty Gel de bunu her 2 tarafın da patolojik vakalarına anlat :) Sözde en çok laik, en çok saygı duyan, en çok medeni insanlar da bunlardır. Ama gel gelelim ki sadece sözde kaldıkları için böyleler zaten.
Kimin hangi dine inandığı beni ilgilendirmez yanlış yolda olana sadece Kur-an'ı Kerime göre uyarırız kabul etmiyorsa da ısrar edemeyiz zaten Kur'an-ı Kerim'de geçiyor.

Gereksiz olmus. 100 sene duran tekne neden gemi olmuyor diyen adami ciddiye alip vermemeliydi, cizgisini bozmamaliydi.

Anlattiklarini anlayabilecek olanlar zaten bu konulari biliyor, dincilerin tongasina dusmezler. Anlattiklarini idrak edemeyecek olanlarla da tartismaya degmiyor, lise biyolojisi + lise matematigi ogrenmeleri gerekiyor.

Yil olmus 2019, hala teori nedir yasa nedir diyerek tartismaya basliyorsun, birak evrimi adam bilimsel metod bilmiyor. Biz lise-1 deyken anlatilirdi bu, mufredattan falan mi kaldirdilar ne oldu ben anlamiyorum. Baya "Bilimsel metod" diye konumuz vardi.

Geri
Yukarı