Evrim Ağacının Kafile'ye Cevap Verememesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Niye yeni bir tür oluştursanlar, sen galiba kafasına esen evrim geçiriyor sanıyorsun. Yüzyıllar evrim geçirmek için yeterli bir süre değil. Durduk yere de evrimleşemezsin. Şartların buna zorlaması gerekiyor.
Bak evrim demiyorum ama bir değişim yaratmak hatta etnik yapıya bir dokunuş yapmak bile inanılmaz zor bir süreçtir. Bunu tam yapamasa bile bir etkisi olan yakın tarihteki tek kişi Nazi doktoru olan Joseph Mengele olmuştur. Yahudiler üzerinde korkunç deneyler yaparak inanılmaz bilgilere erişmiştir. Güney Amerika'ya kaçtıktan sonra yerleştiği kasabada da çalışmalarına devam etti ama gizli gizli. Göze batmamak için. Köyün suyuna karıştırdığı bir deney sıvısı ile bugün bile hala doğan çocuklar ikiz doğuyor. Hatta garip olan inekler, atlar, kuzular hatta ve hatta belirli bazı bitki türleri ikiz olarak çoğalıyor.
Ama yine de farklı bölgelerde yaşayan insanlar bizlerden daha farklı evrimleşebilirdi sonuçta doğa şartları farklıydı.
Zaten biraz farklı geliştikleri için bazı bölge insanları kısa bazıları uzun, bazıları uzun yaşıyor bazıları kısa yaşıyor. Bazıları koyu tenli bazıları açık tenli. Farklılaşma deniyor buna. Yani evrimleşmiyorlar doğal şartlara uyum sağlıyorlar.
Maymun konusu ile ne alakası var biraz daha açar mısınız?
Bir dönemin dalga konusu olmuştu bu soru:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazdıkların senin kendi içeriğin mi sanki? Bana linkini de atabilirdin.
Ben kaynaklardan yararlandığımı açıkça sana diyorum zaten. Link atsam da okumuyorsun sanki çok okuyorsun. Daha adamın ne dediği hakkında bile tek kelime etmedin, oradan buradan video atıyorsun sadece.

Zaten şu içerik için evrim ağacını muhatap almamız gerekiyor. Kaldı ki bunu Osman Bulut yapmış ve sorduğu sorularda hem kendileri sessiz hem buradakiler.
Osman Bulut kim birader kim, Allah mı peygamber mi nedir bu kadar ciddiye alıyorsun? Gelmişsin elektronikçi nurcu bir adamı bilim adamlarından daha akıllı sanıyorsun sen harbiden eğitilmezsin.

Ayrıca videolar da bir argüman olarak kullanılır. İşin acınası tarafı şu Evrim Ağacı eğer yazılı değil videolu içerik üretseydi ne yapacaktın acaba.
Videolu içerikte üretiyor zaten. Evrim Ağacı gönüllü bir organizasyondur. Bilimsel mecrada videolar bir argüman değildir, senin videolarında bilimsel bir teori çürütülemez. Kendine güveniyorsan bilimsel makale örneği verirsin, hade bakalım hodri meydan.

Bak evrim demiyorum ama bir değişim yaratmak hatta etnik yapıya bir dokunuş yapmak bile inanılmaz zor bir süreçtir. Bunu tam yapamasa bile bir etkisi olan yakın tarihteki tek kişi Nazi doktoru olan Joseph Mengele olmuştur. Yahudiler üzerinde korkunç deneyler yaparak inanılmaz bilgilere erişmiştir. Güney Amerika'ya kaçtıktan sonra yerleştiği kasabada da çalışmalarına devam etti ama gizli gizli. Göze batmamak için. Köyün suyuna karıştırdığı bir deney sıvısı ile bugün bile hala doğan çocuklar ikiz doğuyor. Hatta garip olan inekler, atlar, kuzular hatta ve hatta belirli bazı bitki türleri ikiz olarak çoğalıyor.
Bu bilgi için ayrıca teşekkürler.

Ben tür oluşmasından bahsediyorum ayrıca her zaman evrilmiyor muyuz?
Tür oluşması kısa vade içerisinde gerçekleşen bir hadise değil. Bunun içinde bir gerekçe olması gerekli. Durduk yere evrim geçiremezsin. Adaptasyon'da evrimdir zaten. Bir evrim mekanizmasıdır. İkisi birbirinden ayrı değil. Adaptasyonlar sonucu da genler değişir.

Ben açıkçası her adaptasyonun veya varyasyonun bir evrim olduğuna inanmıyorum. Varyasyon bir çeşitlenmedir. Yani buna evrim dersek varyasyona uğramayanlar ne olacak? Yani bunlar olmamış diyip çöpe mi atacağız:) Mesela sağlıklı insanın kavruk tenli ve kahve gözlü olduğunu söylerler. Eee... sarışınları çöpe mi atalım:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı