Evrim teorisinin çalıntı olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda gerekli kaynakları bulabilirsiniz. Bu arada ayrı bir konu olarak açmanız iyi olmuş. Bu videoda dini konularda var. Siz kendinize uygun olan fikri alırsınız videodan. Bir yazarda (Bilim adamı olabilir bilmiyorum.) kitabında bu konuya değinmiş. Bu videoda "Hangi yazar ?", "Hangi kitabında ?" ve "Ne söylemiş ?" sorularının cevabını bulacaksınız iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video da bunu kanıtlayacak bir bilgi göremedim açıkçası, sonuna kadar da izledim.

Bu video da bunu kanıtlayacak bir bilgi göremedim açıkçası, sonuna kadar da izledim.

Ben zaten o videoda bu bilginin kaynağının bulunduğunu söyledim. "Bu video o bilginin kanıtıdır" demedim. Kaynak bu kitap Creation and/or Evolution: an Islamic Perspective gerekli bilgileri bu kitabı okuyunca anlarsınız. Bende okumadım. Bulursam okurum.

Çalıntı değildir! Bilim ve bilgi aşamalı olarak birikerek ilerler. Örneğin; Atom'un keşfi, (yanlış hatırlamıyorsam) M.Ö 374 yılında Aristotales "maddeyi 4 element oluşturur" demiş. 19. yüzyılda John Dalton ilk bilimsel yaklaşımı yaparak "Atom katı, içi dolu küre şeklindedir" demiş. Ardından Thomson çıkmış sahneye ve atomu "üzümlü keke" benzeterek "+" ve "-" yüklü tanecikler atom içinde dağılmıştır, "-" yükler "+" yükler içinde gömülüdür ve hareket etmez demiştir. Bu arada çok atom modeli vardır fakat uzatmamak için belirtmiyorum onları. Son olarak modern atom teorisi, elektronların keşfi yapılmıştır, kütle hesaplamaları yapılmıştır, elektron belirli enerji seviyelerinde atom etrafında dönerler vb. şeyler söylenir.

Aynı şekilde "evrim" den daha önce de söz eden olmuş,(Aristotales, Augustinus, İbn-i Haldun gibi) bu gayet doğal bir süreç...

Ayrıca, belirtmiş olduğunuz video da "21:10" da "Ay'ı bunların içinde bir ışık yaptı" diyerek bir ayetten okuyor, ay bir ışık kaynağı veya ışık değildir. Ay, üzerine düşen ışığı yansıtır. Marx'ı eleştirecekmiş pehh... :)

Çalıntı değildir! Bilim ve bilgi aşamalı olarak birikerek ilerler. Örneğin; Atom'un keşfi, (yanlış hatırlamıyorsam) M.Ö 374 yılında Aristotales "maddeyi 4 element oluşturur" demiş. 19. yüzyılda John Dalton ilk bilimsel yaklaşımı yaparak "Atom katı, içi dolu küre şeklindedir" demiş. Ardından Thomson çıkmış sahneye ve atomu "üzümlü keke" benzeterek "+" ve "-" yüklü tanecikler atom içinde dağılmıştır, "-" yükler "+" yükler içinde gömülüdür ve hareket etmez demiştir. Bu arada çok atom modeli vardır fakat uzatmamak için belirtmiyorum onları. Son olarak modern atom teorisi, elektronların keşfi yapılmıştır, kütle hesaplamaları yapılmıştır, elektron belirli enerji seviyelerinde atom etrafında dönerler vb. şeyler söylenir.

Aynı şekilde "evrim" den daha önce de söz eden olmuş,(Aristotales, Augustinus, İbn-i Haldun gibi) bu gayet doğal bir süreç...

Ayrıca, belirtmiş olduğunuz video da "21:10" da "Ay'ı bunların içinde bir ışık yaptı" diyerek bir ayetten okuyor, ay bir ışık kaynağı veya ışık değildir. Ay, üzerine düşen ışığı yansıtır. Marx'ı eleştirecekmiş pehh... :)

O ayetin kendi işine gelen bölümünü değil de tümünü alman gerekiyor. Nasıl bir şiirin bir dizesinden yorum yapamıyorsan Bir ayetin bir
parçasını alıp o ayetle ilgili yorum yapamazsın. Hatta sadece bir ayeti alıp "Kuran yanlıştır" da diyemezsin. Sen yanlış olursun.

Aldığın bölümün devamı : Ayı bunların içinde bir ışık, Güneşi de lamba yaptı. Sanırım anlamışsındır(Fizik bilgin iyiyse) açıklamama gerek yok.
Lütfen Kuran'ı şiir gibi düşünün ona göre hareket edin. Siz bu cümleyi alırken "bunların" kelimesine bakmalıydınız. Bu kelime bu cümleden önce başka bir cümlenin olduğunu gösterir.
Aldığın cümleden önceki cümle : Allah'ın 7 göğü tabakalar halinde nasıl yarattığını görmez misiniz ?
Bunları birleştirelim : Allah'ın 7 göğü tabakalar halinde nasıl yarattığını görmez misiniz ? Ayı bunları içinde bir ışık, Güneşi de lamba yaptı. Şimdi söylediğinin ne kadar saçma olduğunu anlamışsındır.

Bu arada belirtirim biz burada Evrimi tartışıyoruz. Kuran-ı Kerim'i değil.

Senin şu yazdığın makale = kopyala-yapıştır.

Bayılıyorum ya. Birde tamamıyla araştırıyoruz derler ya.

Konu kapalı olduğu halde, konuya cevap verdiğim için herkesten özür diliyorum. Fakat, şahsıma yapılan bir yorum olduğu için cevaplamak zorunda olduğumu hissettim.
Atem, beni tanımadan nasıl böyle kesin ifadeler kurabiliyorsun? Fen bölümü mezunu her bireyin bilmesi gereken bilgidir bunlar... Yaptığın tamamı ile hakaret, iftira. Lütfen dikkat edelim.

Not: Matematik, kimya ve fizik dersleri verilir...

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı