Excalibur G770 GPU sürücüsü yeniden başlıyor

Alihendro

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Birkaç gün önce bilgisayarı temizlemek için içini açtım ve fan kısımları (kablolarını çıkarmadan) temizledim. Sonrasında bilgisayarı açıp herhangi bir oyuna girmeye çalıştığımda bu hatayı almaya başladım. Normalde hiçbir sorun yoktu. Bilgisayarı temizlemek için içini açana kadar ama açtıktan sonra böyle bir sorun almaya başladım.

Excalibur G770 kullanıyorum ve bu sorun için bilgisayarcıya gittiğimde genel bir temizleme, macun yenileme ve parçaları çıkar tak yaptıktan sonra bana teslim etti. Ama sorun çözülmemişti. Kendim internetten çözüm aradım bazıları güvenli modda DDU ile kaldırıp yüklerseniz düzelebilir denmişti ama onları denedikten sonra da bir şey değişmedi. Son çare olarak Windows 11 olan sistemi Windows 10'a geri yükledim ama yine düzelmedi.

Konu bayağı canımı sıkıyor ve servise göndermek de istemiyorum. Herhangi bir bilgisi olan varsa yazarsa cidden çok müteşekkir olurum çünkü cidden çok yordu bu durum şu an. Bilgisayarı normal şekilde kullanabiliyorum ama herhangi bir şekilde çok işlem isteyecek bir oyun ya da Adobe programı açmaya çalıştığımda program çöküyor. Bir program aracılığıyla bilgisayarda her bir parçayı test ettim ve VRAM kısmında sadece sorun görünüyor.

Merak edecekler için işlemci ve ekran kartının olduğu kısımlar G770'de ekstra bir parça ile monte edilir sisteme. Orayı açamadığın takdirde o kısma bir müdahalede bulunman zordur. Ben sistemi bu sorun başlamadan önce ilk temizlediğimde o kısma hiç dokunmadım ve temas da etmedim. Bu yüzden herhangi bir fiziksel zarar olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı