Başarılı Kurulum Excalibur G770 OpenCore Monterey

Zaten halihazırda Clover Catalina kullanıyordum. Geçenlerde OpenCore 0.8.1'in çıktığını gördüm denemekten zarar gelmez diye düşünüyordum ancak içimde hiç umut yoktu. Kurulumu başlatıp diğer odaya geçtim. Bir süre sonra gelip baktım ki kurulmuş. Çok şaşırdım. @myanlll hocam EFI aşağıda siz de kurun. Çok uğraştık ikimizde ama Excalibur için ilkleri başarmaya devam ediyoruz.

Ekran Resmi 2022-06-13 05.46.10.png

Casper ile alakalı değil. GTX ve RTX ekran kartlı tüm laptoplarda HDMI çalışmaz.

Aslında çalışır. MUX Switch olan laptoplarda NVIDIA devre dışı bırakılırsa çalışır.

MUX switch genellikle hariciyi değil dahiliyi kapatmak için kullanılır. HDMI sadece NVIDIA'ya bağlı sonuçta.
Ancak hariciyi de kapatabilir mux switch olan bilgisayarlarda eğer hariciyi kapatırsanız hdmı portunun bağlantı noktası değişir.

Hayır amaç bu değil bu teknolojide. "MUX, temel olarak dizüstü bilgisayarda dahili grafik işlemcinin tamamen devre dışı bırakılmasını sağlayan anahtarlama teknolojisidir. " dediğim gibi HDMI harici ekran kartına bağlı zaten bu değiştirilemez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaman ayarlı olarak attığım videoda da görebileceğiniz üzere iGPU only seçeneği var. Eğer sadece NVIDIA'ya bağlı olsaydı HDMI portu. Bu seçeneği seçtiğimiz zaman HDMI çalışmazdı ancak çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Zaman ayarlı olarak attığım videoda da görebileceğiniz üzere iGPU only seçeneği var. Eğer sadece NVIDIA'ya bağlı olsaydı HDMI portu. Bu seçeneği seçtiğimiz zaman HDMI çalışmazdı ancak çalışıyor.
Reports Kral müsaitsen bu özellikler için güncel EFI yapar mısın?

Bu ayarı şu an Monsterda görüyorum. Lenovo MSI ve Acer cihazlar geçti elime hepsi Hybrid ve Harici olarak ayarlanıyordu. Daha önceden 9. Nesil bir Monster makinem oldu ancak onda yoktu böyle bir seçenek. 10. Nesil Monstera sahip bir tanıdığımda da yok diye biliyorum ama sormak lazım. Ancak dediğim gibi yüksek çoğunlukla MUX dahiliyi kapatıp harici ile devam etmek için kullanılıyor.

Geri
Yukarı