Excalibur G900 düşük FPS

Bu arada sizin laptopun aynısı bir arkadaşımda var. Fakat Dual Channel RAM kullanıyor. FPS değerleri yine attığım testteki gibi çok iyi. Endişe etmeyin RAM işi çözüyor. Ekstra parça muhabbeti konusunda bir şey diyemem ama olabilir :D
Kendisi mi yükseltti ramini, yoksa direk 2 li mi satın aldı acaba?
Bu arada sizin laptopun aynısı bir arkadaşımda var. Fakat Dual Channel RAM kullanıyor. FPS değerleri yine attığım testteki gibi çok iyi. Endişe etmeyin RAM işi çözüyor. Ekstra parça muhabbeti konusunda bir şey diyemem ama olabilir :D
Bir de acaba bu laptopu aldıktan sonra biostan veya pc ayarlardından yapmam gereken bişey var mıdır fps için?

Kendisi mi yükseltti RAM'ini, yoksa direk 2'li mi satın aldı acaba?

Bir de acaba bu laptopu aldıktan sonra BIOS'tan veya PC ayarlardından yapmam gereken bir şey var mıdır FPS için?

Monster'da bir BIOS ayarı var switchable Graphics diye, o Intel UHD'yi kapatıp sadece RTX 2060'ı kullanmaya yarıyor. Performans Dual Channel gibi oluyor. Benimkinde yok, sizde varsa bir deneyin derim.

Kendisi yükseltmedi direkt 2x8 aldı.

Monster'da bir BIOS ayarı var switchable Graphics diye, o Intel UHD'yi kapatıp sadece RTX 2060'ı kullanmaya yarıyor. Performans Dual Channel gibi oluyor. Benimkinde yok, sizde varsa bir deneyin derim.

Kendisi yükseltmedi direkt 2x8 aldı.
Keşke bende öyle alsaymışım ama napalım daha. İnternette araştırdığım kadarıyla onu yapmak da sürekli ekran kartını kullanacağı için ekran kartını eskitiyormuş.

Keşke bende öyle alsaymışım ama ne yapalım daha. İnternette araştırdığım kadarıyla onu yapmak da sürekli ekran kartını kullanacağı için ekran kartını eskitiyormuş.

Benim başka seçeneğim yoktu açıkçası. ASUS'un bu modellerinin hepsinde Single Channel RAM bulunuyordu. Risk alayım dedim deneyimlemiş oldum hem. Ayrıca şöyle bir mevzu var. Ben mesela Fortnite oynuyorum destansı ayarlarda 100 FPS alıyorum grafikleri Ultra Low yapıyorum FPS'im yine 100 oluyor. Single Channel'ın en rezil şeyi bu. CS:GO, Valorant vs. gibi de aynı durum söz konusu. Normalde CS:GO'da en düşük ayarlara çekince 100+ FPS artar fakat bizde artmıyor. O harbiden berbat bir şey. Mesela bizde Ultra'da oynadığımız bir oyundaki sıcaklık ile en düşük ayarlardaki sıcaklık nerdeyse aynı değerde. O yüzden sürekli bir işlemciyi yeme peşinde oluyor oyunlar. Eskime konusunu hiç bilmiyorum yanıltmayayım sizi yanlış bilgilendirerek.

Benim başka seçeneğim yoktu açıkçası. ASUS'un bu modellerinin hepsinde Single Channel RAM bulunuyordu. Risk alayım dedim deneyimlemiş oldum hem. Ayrıca şöyle bir mevzu var. Ben mesela Fortnite oynuyorum destansı ayarlarda 100 FPS alıyorum grafikleri Ultra Low yapıyorum FPS'im yine 100 oluyor. Single Channel'ın en rezil şeyi bu. CS:GO, Valorant vs. gibi de aynı durum söz konusu. Normalde CS:GO'da en düşük ayarlara çekince 100+ FPS artar fakat bizde artmıyor. O harbiden berbat bir şey. Mesela bizde Ultra'da oynadığımız bir oyundaki sıcaklık ile en düşük ayarlardaki sıcaklık aynı değerde. O yüzden sürekli bir işlemciyi yeme peşinde oluyor oyunlar. Eskime konusunu hiç bilmiyorum yanıltmayayım sizi yanlış bilgilendirerek.
Ben de yazmayı unutmuşum aynı sorun bende de var. Bilgisayarı zorlamayan oyunlarda en düşüğe de alsam en yükseğe de alsam aynı fps değelerini veriyor. Sanırım bu da en düşüğe alınca ekran kartı kullanma oranını da düşürdüğünden dolayıymış. Dediğiniz gibi tek çare bir ram daha almak. Size bir sorum olucak siz Asus Laptopunuzda kaç fps alıyorsunuz valorantta?

Ben de yazmayı unutmuşum aynı sorun bende de var. Bilgisayarı zorlamayan oyunlarda en düşüğe de alsam en yükseğe de alsam aynı FPS değelerini veriyor. Sanırım bu da en düşüğe alınca ekran kartı kullanma oranını da düşürdüğünden dolayıymış. Dediğiniz gibi tek çare bir RAM daha almak. Size bir sorum olacak siz ASUS laptopunuzda kaç FPS alıyorsunuz Valorant'ta?

Hocam hiç Valorant oynamadım vallahi şu an bilgisayarda Ark: Survival Evolved, PUBG Lite, CS:GO falan var. Onları söyleyebilirim ancak.

Sorun RAM kaynaklı. Maalesef Türkiye'de tek kanal RAM yapma saçmalığı var. Yanına bir tane daha 16GB RAM alırsanız sorun kalmaz.

Hocam hiç Valorant oynamadım vallahi şu an bilgisayarda Ark: Survival Evolved, PUBG Lite, CS:GO falan var. Onları söyleyebilirim ancak.
Cs:go da kaç fps alıyorsunuz? Harici monitöre bağlı olmadan.
Sorun RAM kaynaklı. Maalesef Türkiye'de tek kanal RAM yapma saçmalığı var. Yanına bir tane daha 16GB RAM alırsanız sorun kalmaz.
Evet maalesef. İlginiz için çok teşekkürler.

CS:GO'da kaç FPS alıyorsunuz? Harici monitöre bağlı olmadan.

Evet maalesef. İlginiz için çok teşekkürler.

Hocam CS:GO'da Mirage'de 160-240 arası alıyorum genelde. Çoğu zaman 180 de kalıyor. Bazı noktalarda 120 sabite kadar düşüyor.
Dust 2 de de 140-200 arası alıyorum sabit dersek 160.
Tehlikeli bölge modunda tüm haritalarda sabit 90 alıyorum. 70'e kadar düştüğü oluyor.
Yoldaş modunda Lake haritasında 160-220 alıyorum sabit 180 diyebiliriz.

Rica ederim yardımım dokunduysa ne mutlu bana :D

Hocam CS:GO'da Mirage'de 160-240 arası alıyorum genelde. Çoğu zaman 180 de kalıyor. Bazı noktalarda 120 sabite kadar düşüyor.
Dust 2 de de 140-200 arası alıyorum sabit dersek 160.
Tehlikeli bölge modunda tüm haritalarda sabit 90 alıyorum. 70'e kadar düştüğü oluyor.
Yoldaş modunda Lake haritasında 160-220 alıyorum sabit 180 diyebiliriz.

Rica ederim yardımım dokunduysa ne mutlu bana :D
Dokundu tabikide çok teşekkürler tekrardan ve iyi geceler :D

Geri
Yukarı