Casper Excalibur G900 düşük FPS

Ben ne yapmalıyım bilmiyorum daha kaliteli bir soğutucu mu almalıyım? Şu an elimde Frisby marka 2 büyük 2 küçük 4 fanlı bir soğutucu var.
Benim sahip olduğum model bu Inca INC-601GMS 7"-17" 6 Fanlı 2xUSB 6 Kademeli Oyuncu Notebook Soğutucu, vaktiniz varsa amazon.comda 30-35 dolar bandında 2900 rpm hızlı soğutucular var. 29 Kasım black Fridayde fiyatlar baya düşer ben almayı düşünüyorum. Laptop parçaları gerçekten kalitesiz ssd en düşük okuma hızı olan ssd modeli
Buda 20dklık full fanla dying light oynarken en düşük ayarlarda
98 derece çok fazla uzun vadede bu sıcaklıkla cpu yanması olası. Soğutucukullanmıyor sanız alın

Arkadaşlar merhaba G650 i7 7700 HQ 16 GB RAM 1050 modelini kullanıyorum. Ben soğutucusuz bu sıcakları almıyorum en fazla 89 90 oluyor soğutuculu ise 80 81 arası geziyor Turbo fan açık olmadığı halde böyle servise sordum soğutucu almadan önce. Bu işlemci için normal olduğunu 100'den sonra sıkıntı olacağını söyledi( çok garip). 2 sene oldu son zamanlarda şöyle bir sıkıntı yaşamaktayım tüm oyunlarda. İşlemci kullanımı arada %26 altına düşüyor ve FPS kaybı yaşıyorum GTA 5'de 60 FPS alırken birden 15-20 FPS'lere düşüyor. Sıcaklıktan olabileceğini düşündüm ama 80 dereceyi nadiren geçiyor. Gerçekten yazılımsal bir sıkıntı var.

Arkadaşlar merhaba G650 i7 7700 HQ 16 GB RAM 1050 modelini kullanıyorum. Ben soğutucusuz bu sıcakları almıyorum en fazla 89 90 oluyor soğutuculu ise 80 81 arası geziyor Turbo fan açık olmadığı halde böyle servise sordum soğutucu almadan önce. Bu işlemci için normal olduğunu 100'den sonra sıkıntı olacağını söyledi( çok garip). 2 sene oldu son zamanlarda şöyle bir sıkıntı yaşamaktayım tüm oyunlarda. İşlemci kullanımı arada %26 altına düşüyor ve FPS kaybı yaşıyorum GTA 5'de 60 FPS alırken birden 15-20 FPS'lere düşüyor. Sıcaklıktan olabileceğini düşündüm ama 80 dereceyi nadiren geçiyor. Gerçekten yazılımsal bir sıkıntı var.
Bu tarz ısınma sorunu olmadan ani fps düşüşüne windows ayarlarındaki hpeti kapatmayı öneriyorlar. Aynı zamanda oyunlarda fps artışı sağlıyor.

Turbo fan ile 90 95 çok fazla. İnca marka soğutucu kullanıyorum pervenaleri eskisi kadar hızlı dönmüyor kalitesiz 100 liraya almıştım bundan 1.5 sene önce. O soğutucu ile beraber Turbo fan 1 saatlik High ayarlarda Red Dead Redemption 2 derecesinin fotoğrafını koydum(fotoğraf çekilirken oyun arka planda açık).

MSI Afterburner'le 10dklık oyun içindeki değerler bunlar. Bir anormallik var mıdır

Dosya Ekleri

• Adsız321.png
    Adsız321.png
    80,7 KB · Görüntüleme: 139
Bu tarz ısınma sorunu olmadan ani FPS düşüşüne Windows ayarlarındaki hpeti kapatmayı öneriyorlar. Aynı zamanda oyunlarda FPS artışı sağlıyor.

Hocam bu ayar nasıl oluyor ben anlayamadım onu.
MSI Afterburner'le 10dklık oyun içindeki değerler bunlar. Bir anormallik var mıdır.

Normal hocam bu işlemci için. 95'ten sonrası sıkıntı 6 aya bir fan temizliği macun yenilemesi yaptırın servisten ücretsiz olarak yapılıyor.

Hocam bu ayar nasıl oluyor ben anlayamadım onu.

Normal hocam bu işlemci için. 95'ten sonrası sıkıntı 6 aya bir fan temizliği macun yenilemesi yaptırın servisten ücretsiz olarak yapılıyor.
Pcden aygıt yöneticisine girip oradan en altta olması lazım Windows türkçe ise yüksek duyarlılık olay ölçer tarzı bir şey var ona sağ tıklayıp kapatabilirsiniz
Performans sorununun çözümü eğer RAM'iniz Single Channel ise onu Dual yapmak. Ben de bunun dışında ısınma sorunu da var, soğutucu ve Turbo fan modunda oynamama rağmen Rocket League'de bile 90 derecelerde oynatıyor.

Merhaba, bugün bir 16 GB daha RAM ve 256 SSD taktırdım Casper plazada. İşlem toplam 1.5 saat sürdü ve 960 lira verdim. Overwatch oyununda 160 bandında FPS alıp arada drop sorunu yaşarken şu anda 300 civarı alıyorum. Bilginiz olsun kesin çözüm bu sıkıntıyı yaşayanlar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı