EZ Flash 3 BIOS Dosyasını Görmüyor

126350

Kilopat
Öncelikle merhaba ASUS ROG GR8 2 kullanıyorum ve bu PC'ye ilk kez format attım driverlar falan her şeyi güncelledim fakat BIOS güncellemekte sıkıntı yaşıyorum.
ASUS'un orijinal sitesinden indirdiğim BİOS dosyası .cap uzantısı değilde normal bir program dosyaları halinde indi.
Zip dosyası ve yanında "Vivo_cons_3399_20180212.zip.2t25iog.partial" adlı bir dosya ile beraber indi.
Untitled-1.png

Beraberinde gelen dosyaya tıkladığımda ise :
dsdsdsds.png

Kaydede basınca normalde indirmesi lazım fakat kendi kendini yeniden indiriyor (BIOS dosyası haricinde "Vivo_cons_3399_20180212.zip.2t25iog.partial" olarak.)

BIOS dosyasının içi ise bu şekilde:
dasda.png

Flash belleğe atıp BIOS'u güncellemeyi denedim fakat Ez Flash 3 klasörler hariç dosyaları görmedi , ardından bir yerde okuduğum yazıya göre içindeyken exe dosyalarını çalıştırmam lazımmış ardından denemeliymişim fakat buda işe yaramadı sadece "BİOSinfo.ini" dosyası geldi ve bunlar yazıyordu:
dsdddsdsds.png

Lan kablom olmadığı içinde BİOS' dayken internet aracılığı ile indir özelliğini kullanamıyorum.
Ne yapacağımı şaşırdım cidden oyun oynayamıyorum formattan önce 140 FPS oyunlar 90'larda gezen FPS ve sürekli 50-40'a kadar düşüren droplardan madurum. Bir umut BİOS"dan kaynaklıdır diye düşünüyorum.
(Temiz format attım)

Dosya Ekleri

• 1559480198201.png
    1559480198201.png
    778,2 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben indirdiğimde .cap dosyası çıkmıyordu bir kaç arkadaşıma daha denetmiştim doğru linke bastığınıza emin misiniz ?

Bu linkde --> ROG GR8 II BIOS & Firmware | Mini PC | ASUS Türkiye

Ix-7xxx,GTX 1060 3G, modeli seçince en üstte bios güncellemesi çıkıyor.

Sürüm 0901 2018/04/14
6.68 MBytes
ROG GR8 II-K (KBL) BIOS 0901

Sizin mevcut sürüm 0601 sürümü sonradan da birkaç tane güncelleme çıkmış.

Vermiş olduğum
doğrudan link son bios sürümüne aittir.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/Desktop/ROG_Console_PC/GR8II-K/GR8-II-K-ASUS-0901.zip
Sisteminize tam uyan .cap içerikli paketi indirip, içindeki .cap dosyayı fat veya fat32 formatlı usb belleğe atıp bios içindeki tools... güncelleme bölümünden işleminizi yapmayı deneyin.

Yabancı forumlarda böyle tarif edilmiş.
Koca Asus en ufak bilgi vermemiş sitesinde hayret!

Sisteminize tam uyan .cap içerikli paketi indirip, içindeki .cap dosyayı fat veya fat32 formatlı usb belleğe atıp bios içindeki tools... güncelleme bölümünden işleminizi yapmayı deneyin.

Yabancı forumlarda böyle tarif edilmiş.
Koca Asus en ufak bilgi vermemiş sitesinde hayret!
Asusun kendi sitesinde kendi model anakartımın driver bölümünde olan BIOS dosyasını indirdim ve bu çıktı.
Başka hiçbir yerde yok.

Ix-6xxx,
Ix-7xxx,GTX 1060 3G,
Ix-7xxx,GTX 1060 6G,

Bios indirme kısmında bu üç alt modele ait seçenekten uygun olanı seçin, çıkan sayfada "tümünü göster" e tıklayın, bir iki alt bölümde içinde .cap dosya olan zip paketleri var. Onlara bakın.

Ix-6xxx için
Sürüm 0901 2017/10/24
6.95 MBytes
ROG GR8 II (SKL) BIOS 0901
Improve system stability

açıklamalı bir dosya var.

Yalnız modelde tam doğru seçim yapın. Yoksa uymayabilir ve problem çıkartır.

Ix-6xxx,
Ix-7xxx,GTX 1060 3G,
Ix-7xxx,GTX 1060 6G,

Bios indirme kısmında bu üç alt modele ait seçenekten uygun olanı seçin, çıkan sayfada "tümünü göster" e tıklayın, bir iki alt bölümde içinde .cap dosya olan zip paketleri var. Onlara bakın.

Ix-6xxx için
Sürüm 0901 2017/10/24
6.95 MBytes
ROG GR8 II (SKL) BIOS 0901
Improve system stability

açıklamalı bir dosya var.

Yalnız modelde tam doğru seçim yapın. Yoksa uymayabilir ve problem çıkartır.
Ix-7xxx,GTX 1060 3G, modeli kullanıyorum fakat şöyle bir durum varki:

Sürüm 0701 2017/02/176.94 MBytes
ROG GR8 II(SKL) BIOS 0701
Improve system stability

"Sürüm" olarak belirtilen yerin yanında mesela sürümü belirtilmiş bunu indirdiğimde .cap uzantısı çıkıyor evet fakat en son sürüm yani:
Sürüm - 2018/04/033.81 MBytes
MEUpdateTool
MEUpdateTool
Intel has identified security issue that could potentially place impacted platform at risk.
Use ME Update tool to update your ME.
Bunu indirdiğimde ise yukarda ilk görselde belirttiğim dosyaları veriyor bana.

Yukarıda yazdığınız "Vivo_cons_3399_20180212" adlı dosya içeriği zaten güncelmiş.
Ona bakmayın. (Bu dosya Ix-6xxx modelde en üstte çıkıyor size uymuyor zaten.)

Ix-7xxx,GTX 1060 3G, modeli için son bios dosyası seçeneklerden en üstteki
Sürüm 0901 2018/04/14
6.68 MBytes

açıklaması olan dosyadır.

Paketi indirince içinde .cap dosya var. Onu flasha atıp öyle deneyin.

Doğrudan linki:

Son düzenleme:
Yukarıda yazdığınız "Vivo_cons_3399_20180212" adlı dosya içeriği zaten güncelmiş.
Ona bakmayın. (Bu dosya Ix-6xxx modelde en üstte çıkıyor size uymuyor zaten.)

Ix-7xxx,GTX 1060 3G, modeli için son bios dosyası seçeneklerden en üstteki
Sürüm 0901 2018/04/14
6.68 MBytes

açıklaması olan dosyadır.

Paketi indirince içinde .cap dosya var. Onu flasha atıp öyle deneyin.

Doğrudan linki:
Ben indirdiğimde .cap dosyası çıkmıyordu bir kaç arkadaşıma daha denetmiştim doğru linke bastığınıza emin misiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı