EZ Flash 2 BIOS dosyasını görmüyor

ASUS M5A97 BIOS güncellemeye çalışıyorum. FAT32 ve NTFS format atarak ikisini de denedim. EZ Flash 2 ile flash belleği görüyor hatta dahili harddiskleri de görüyor, onların içine atarak da denedim ancak icini görmüyor. Yani CAP dosyasını göremiyorum. Önceleri arayüzü mouse ile ayarlayabiliyordum şimdi BIOS arayüzde mouse çalışmıyor. Bilgisayarın chipseti aşırı ısınıyor nedeni ne olabilir ? BIOS ayarları ile ilgili olabilir diye düşündüm en son çünkü her şeyi denedim. Durduk yere ısınıyor. El değmiyor. Sebep ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ASUS M5A97 rev 1.02 BIOS version 1605 date 10.25.2012 EZ FLASH 2 utility v01.04 Anakartta USB BİOS FLASHBACK girişi var. Sorunu çözdüm diye düşündüm ama orda da aynı problem oldu. cap dosyalarını göremiyorum.
Sorunu sanırım çözdüm. CAP uzantı değilde ROM uzantılı driveri gördü ve güncelledim. Ancak en günceli bu mu yoksa bulamadım mı bilmiyorum zaten 1605 sürümü vardı en son sürümde oymuş. Mouse hala çalışmıyor sadece aşağı yukarı hareket ediyor. Güncelledim ama hiç bişe değişmedi. yeni sürümünü bulamadım bende daha eski sürümünü yükledim yine bişe değişmedi. Bide ekrana tam sığmıyor bios arayüz. Hafif taşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı