F1 2019 Sezonu Değerlendirmesi

Vettel hatalar yaptı, kabul edilebilir değil. Ancak araçta iyi değildi, araç iyi olmadığında sürücü daha fazla zorlamak zorunda kalır, bu da limitlerde hata yapmayı kolaylaştırır. SF90 bu açıdan çok kötü bir araçtı, SF71H daha dengeliydi o sene bu kadar dengesiz bir araç yoktu, Vettel fazla hata yapmasaydı 2018 yılında yine şampiyon olabilirdi.

Ferrari her konuda Mercedes'ten iyi olmak şampiyon olmak istiyorsa, İbrahim boşuna 1 saniye hızlı olmak zorunda yoksa şampiyon olamaz demiyor. Çünkü Ferrari'de tek bir sorun yok, pit ekibi berbat, strateji ekibi berbat, takım içi kordinasyon berbat, şasi berbat. Tek artı motor, eskiden motor kötüydü şasi çok iyiydi. 2 yıldır turbo hibrit döneminde ilk kez motor tarafında çok iddaalı Ferrari.

Şasi tarafında ve dayanıklılık tarafında gerileme var. 2018 yılında hiç motor sorunu yaşamadı Ferrari, 2017 yılında bundan çok çekti dayanıklılık sorunları yüzünden yine şampiyonluktan oldu. 2019 yılında ise yine dayanıklılık olarak iyi değildi. Hızlı bir motor yapmak, dayanıklılıktam daha zor bir şey, dayanıklılık bir şekilde halledilir, aynı şey motor gücü için söz konusu değil ama.

Ferrari 2 yıldır yarış temposunda çok iyiydi, tek turda Mercedes ile baş edemiyordu, geçen sene ise tam tersi bir durum vardı.

Güncellemelerle geriye giden bir Ferrari vardı bu sene ikinci yarıda en azından güncellemelerle ileriye dönük bir adım attı, bu umut verici.

Seneye de büyük favori Mercedes.
Ben bu sene Red Bull'dan sürpriz bekliyorum.
Redbull geçen seneye göre daha yakın olacak. 2019 ön kanat değişikliği Redbull'u zorladı, yoksa ondan önceki senelerde de Redbull şasi olarak çok iyiydi. 2019 sezonunda 6-7 yarıştan sonra şasi olarak tekrar iddaalı oldular. Honda'nın, Mercedes ve Ferrari seviyesinde motor üreteceğine ihtimal vermiyorum. Renault'tan bile iyi olacakları şüpheli bana göre.

Son düzenleme:
Ferrari'nin rakibe ihtiyacı yok bu İtalyan basını olduğu sürece. Şaka gibi adamlar kendi ülkesindeki takımı zehirlemeye çalışıyorlar. İtalyan basını = Türk futbolu haberciliği.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı