F1 2019 Sezonu Değerlendirmesi

Alonso en komple pilottu bana göre. Griddeki en hızlı pilottu ama kariyerini doğru yönlendiremedi, her zaman doğru yerde olmadı mesela Hamilton öyle değil her zaman doğru araçta oldu.

Alonso Ferrari'ye geçtiğinde Ferrari, Mercedes gibi hegemonyaya sahip değildi. İlk sezonunda Alonso, Abu Dhabi yarışında DRS'nin olmadığı zamanlardı takılı kaldı geçemedi bir türlü şampiyonluktan oldu. 2012 senesinde Ferrari, Redbull'dan daha yavaş bir araca sahipti buna rağmen Alonso son yarışa kadar şampiyonluk savaşı verdi az kalsın şampiyon oluyordu buna rağmen. Geriye kalan Ferrari sezonlarında Ferrari çok yavaştı zaten. Mclaren'e geçtikten sonra Mclaren'in hali ortadaydı, çökmüş bir Mclaren vardı. Alonso doğru zamanda doğru yerde olsaydı en 2-3 şampiyonluk daha yaşardı. Alonso rekabetçi bir arac sahip olsaydı Hamilton bu şampiyonlarına ulaşamazdı asla.

Alonso'nun Ferrari'den ayrılma kararı kendi kararıydı, ayrılırken sözleşmesi devam ediyordu araçla alakalı bir şey değildi.

Alonso en komple pilottu bana göre. Griddeki en hızlı pilottu ama kariyerini doğru yönlendiremedi, her zaman doğru yerde olmadı mesela Hamilton öyle değil her zaman doğru araçta oldu.

Alonso Ferrari'ye geçtiğinde Ferrari, Mercedes gibi hegemonyaya sahip değildi. İlk sezonunda Alonso, Abu Dhabi yarışında DRS'nin olmadığı zamanlardı takılı kaldı geçemedi bir türlü şampiyonluktan oldu. 2012 senesinde Ferrari, Redbull'dan daha yavaş bir araca sahipti buna rağmen Alonso son yarışa kadar şampiyonluk savaşı verdi az kalsın şampiyon oluyordu buna rağmen. Geriye kalan Ferrari sezonlarında Ferrari çok yavaştı zaten. Mclaren'e geçtikten sonra Mclaren'in hali ortadaydı, çökmüş bir Mclaren vardı. Alonso doğru zamanda doğru yerde olsaydı en 2-3 şampiyonluk daha yaşardı. Alonso rekabetçi bir arac sahip olsaydı Hamilton bu şampiyonlarına ulaşamazdı asla.
Felaket 2015 sezonundan sonra bence Alonso bilerek gönderildi. Vettel 1. pilot olarak düşünüldü ve Vettel'de RAI gibi önden kayan araç kullanmıyordu.
Alonso zamanında içeçek markası diye Red Bull'la dalga geçip Ferrari'ye gitmişti. Gerçi hangi pilot Ferrari varken bir içecek markasını seçebilir? Şanssızlık işte.

Hangi sene hatırlamıyorum ama Ferrari'nin tek galibiyetiydi bu yarış. Daha önce kötü araçla böyle bir start gördüm mü? Sanırım hayır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alonso en komple sürücü mü bilemem ama 2017 ve 2018 yıllarında Ferrari'de olsaydı en azından 1 tanesini kazanabileceğini düşünüyorum. Fazla keskin köşelere sahip olması nedeniyle kariyer yönlendirmede maalesef yeterince başarılı olamadı. En azından Hamilton ile eşit bir kariyeri hak ediyordu bence.

Kesinlikle 2018'de Alonso olsaydı şampiyonluğu alırdı. 2018 Vettel'in suçu. 2017'de Vettel harikaydı dayanıklılık ve motor gücü eksikliği 2017'de Vettel'in şampiyon olamamasına sebebiyet verdi.
Alonso'da olsa alınamazdı o şampiyonluk. Yeni güncellemeler aracı geriye götürüyordu zaten,Vettel Almanya'ya kadar da güzel gidiyordu Alonso olsaydı o kadar güzel olabilir mi ilk yarı bilemiyorum.

Doğru. ABD'ye kadar araç çok kötü durumdaydı.
Ferrari bu sene şampiyonluk alırsa alır. 2021'den gram umudum yok bu kafa ile Ferrari zor başarır. Vettel'e göre aracı tasarladık diyorlar kısacası DF seviyesi tavan yaptı demek gibi bir şey bu ama aynı zamanda yavaşladık çünkü motor bloğundaki her şeyi sil baştan tasarladık dediler. Umarım motor ile ilgili söylenenler blöf amaçlıdır yoksa Ferrari bariz hile yaptık diyor. Motor bloğundaki değişiklikler motor hızını etkilemez dayanıklılık ve yakıt tüketimini etkiler. (Yakıt konusunda emin değilim)
Not: Koyu Tifosiyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı