Formula 1 | Leclerc ve Vettel Çarpışması

O RBR Gasly'nin aracı mıydı yoksa Verstappen'in mi?
Gasly o zaman Toro Rosso takımında idi, Albon vardı. Kaza nasıl gerçekleşti, SC aracı girdi. HAM, VER, VET, ALB, LEC sıralalaması vardı, SC aracı çıktı yarış başlar başlamaz start düzlüğünde Verstappen, Hamilton'u geçti, bunların arkasından gelen Vettel'i de start düzlüğünde Albon geçti. Vettel ve Leclerc yarış dışı kaldığında Ferrariler yarışı 4 ve 5. sırada götürüyordu.

Gasly o zaman Toro Rosso takımında idi, Albon vardı.
Gasly'nin 12. yarıştan sonra Albon ile değiştiğini unutmuştum mesela, sen şimdi dediğinde uyandım. Bu durumda geçen yılki Vettel - Leclerc çekişmesi benim aklımda olduğundan daha kötü kalmış sanırım, eski notlar yok ama birkaç şeye bakınca fikrim değişti. Geçen yıl Leclerc'in takım ve taraftar gözünde yeri sağlamlaştıktan sonra olanlarda Vettel'in hakkını yediğimi fark ettim.

Not: Daha önce F-35B alımıyla ilgili forumda biriyle (sanırım Jira) konuştuktan bir süre sonra Türkiye'nin B versiyonunu sipariş ettiğini de unuttum yakın dönemde. Hafızayla ilgili sorunum var sanırım.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Brezilya yarış özeti.

Senin tarafından söylenildiğinde hatırladım çoğu şeyi ancak o kaza olduğu sırada Vettel ve Leclerc hatırladığımdan 1 sıra geridelermiş. Önlerinde 1 Mercedes ve 1 RBR var diye hatırlamıştım, 2 RBR varmış.

Anlamadığım Albon nasıl aklımdan silindi bu yarış için. Ham'in bir RBR'yi yarıştan ettiğini ve Verstappen'in kazandığını hatırlıyorum. İnsan bir düşünür, yarıştan Verstappen'i dışarıda bıraksa nasıl kazansın son turlarda diye... Bu hafızasızlığa şimdi ne desen haklısın. Daha geçen yarışta bu yarıştaki gibi Albon - Hamilton teması tartışılmıştı üstelik.

Son düzenleme:
Ham'in bir RBR'yi yarıştan ettiğini ve Verstappen'in kazandığını hatırlıyorum
Doğru hatırlıyorsun. HAM, Ferrariler yarış dışı kaldıktan sonra SC aracı girdi, yarış tekrar başladığında Albon'a temas etti, Albon o zaman yarışı 2. sırada götürüyordu, çarpışmadan sonra HAM ceza aldı, Albon da ilk kez podyuma çıkacakken yarışı 14. sırada bitirdi.

Bu arada o mücadeleyi görünce neden birbirlerini yavaşlattıklarını yazdığımı da hatırladım. Leclerc Vettel'in hava akımından hız alıp çıkıyor ve bariz bir hızlanma gösteriyor, bu durumda birbirlerinin hava boşluğuna girerek ön tarafa yaklaşma şansları varken temas yaşadıklarını yazmıştım. Önde tek bir RBR var diye hatırladığım ve fark fazla olmadığı için bu şekilde 2 turda zorlayabileceklerini düşünmüştüm. Yalnız gene de bu Hamilton'ın bir RBR ile temas yaşayıp üstüne diğer RBR'nin yarışı kazanmış olduğunu nasıl unuttuğumu açıklayamıyor. Hem de geçen hafta Albon - Hamilton temasından sonra bu konuda epey konuşulmuşken.

@BERWAR

Bu yarışta Leclerc'in kazanmasında ciddi bir payı olduğu doğru fakat Ferrari'nin lastik yönetim becerisindeki yetersizlik yüzünden yarışlarda bir pilotunu harcama yoluna gitmek zorunda kalmaya devam edecekler gibi görünüyor. Bundan sonraki yarışlarda da harcanacak kişi Vettel olmaya devam ederse takım içinde büyük sorunların çıkacağı kesin. Zaten Vettel'den ümidini kesmiş olan etkili Ferrari destekçilerinin sayısı artıyorken bir anlaşmazlık durumunda Vettel'in Ferrari koltuğuna oturma günlerinin bitme ihtimali az değil.

Geçen yıl Spa için burada bu yorumu yapmışım. Geçen yılın sorumlusu olarak Vettel'i birden bire suçlar kafaya nasıl gelmişim bu yıl anlayamadım. Büyük hafızasızlık... Takım içi asıl sorun olarak Vettel'i değil, takımın kendisini görmüşüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı