F1 2020 Sezonu tahminleri

😒😒
Bir kere de her şey yolunda olmasın be kardeşim.
Mercedes'ten iyi Ferrari'den kötü haberler geliyor. Genelde tam tersi olurdu ama bakalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@BERWAR

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu gözler mass damper gördü, bilerek kaza yapan Piquet gördü, double diffuser gördü, F - Duct gördü, Newey tarzı Double Diffuser gördü, Mercedes'in şaibeli 1.6 motorunu gördü, kanallı jant gördü, Singapur'da 1 saniye fark attıran süspansiyon gördü...

Mühendislik dehası yaptıkları sistem. Ama illegal.

Bu sistem kesinlikle yasak. FIA'nın tavrı çok önemli bu noktada. Eğer yasal derlerse cidden taraflarını belli etmiş olacaklar.

Dosya Ekleri

• dd549a270a06a59c9999a98d3deb3a31a979d904a7fd23ce2d46225bb0b580ed.jpg
    dd549a270a06a59c9999a98d3deb3a31a979d904a7fd23ce2d46225bb0b580ed.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 47
İngilizcem yok ne yazıyor bilmem.
Williams FW 14B ve 15C sonrası gelişen kurallar.

Direksiyon kolunun sabit olması ve süspansiyon ayarlarının yarış esnasında değiştirilemeyeceğine işaret ediyor.

Lastik açıları da değiştirilemiyor.

Mercedes'in şu an bulduğu sistem, Williams'ın aktif süspansiyonunun mini versiyonu gibi.

Süspansiyon yerine lastikler için çalışıyor.

Singapur'da 2018'de buldukları sistem gibi bu da mühendislik harikası.

Ama illegal.

Yarış esnasında DRS dışında fiziksel olarak araçla oynayamazsın.

Ama tabii ki FIA buna da sessiz kalacak.

-

Takımların getirdiği inovasyonlar:

Mercedes: dinamik süspansiyon ve hareket eden direksiyon kolu.

Ferrari: yasaklanan perdeler yerine insandan duvar.

IMG_20200220_142722.jpg

Sonra Ferrari neden şampiyon değil.

Yedi bitirdi bizi Ferrari...
-

Ted Kravitz'den:

IMG_20200220_144021.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

F1 ekibi, çok güzel bir şekilde açıklamış sistemi.

Şayet sistem onay alır, legal ilan edilirse; Red Bull bunu Avusturalya GP'sine yetiştirir.

Onay aldı 2021'de yasaklanacak ama.
Bence 21 yarış boyunca benzin yakmaya gerek yok, verelim kupaları Mercedes'e.

Biz takımlar güncelleme yapmaz, yeni kurallara odaklanır diyorduk.

Adamlar sıfırdan teknoloji üretmiş, 1 sene için.

Gerçi James Allison, W11'in geliştirilmesine 2018 yılında başladıklarını belirtmişti.

Büyük takımların iki araca aynı anda üretme imkanları mevcut. Bugünkü testlerde Ferrari motor sorunu da yaşadı, Binotto, Redbull ve Mercedes'in gerisinde olduklarını itiraf etti. Ferrari blöf yapacak bir takımda değil, keşke yanılsam ama sanmıyorum yanılacağımı. Ferrari'nin bu ön kanat konseptinin Mercedes ve RBR kadar downforce üreteceğini sanmıyorum.

Hocam merak etme sen, bizim ekip çok iyi.

O araç iyiyse de berbat etmeyi başarırlar zaten.

Şahsen Ferrari, bana tarihi eser gibi geliyor artık. F1 tarihinin yazıldığı koca bir tarihi eser.

Tüm takımı çamaşır suyuna batırırcasına temizlemek gerekiyor. En başta da İtalyan milliyetçiliği önlenmeli.

Zaten en önemli mühendisleri Mercedes'e kaptırdılar.

Keşke Newey'i almaya çalışsalar.

Newey bile Mercedes ile baş etmekte zorlanır. Tasarım mühendislerinde Mercedes'in eli kesinlikle daha kuvvetli. Bu sene şampiyon olamazsa da önemli Ferrari, seneye kurallar değişeceğinden dolayı ancak seneye de şampiyon olamazsa bu Mercedes bizi deşecek, birinin durdurması gerek. Eski Ferrari'den eser yok dediğin gibi.

Twitter'da AMUS yavaş virajlarda Ferrari'nin sorun yaşadığını söylemiş, haklı olabilir. Testlere güvenmediğim için inanmıyorum. Ferrari'nin ön kanadının Mercedes ve RBR kadar DF üreteceğini az önce dedim sanmıyorum. Heyecanlı bir sezon olur umarım ne diyelim. Ferrari için bu sene de o sene değil gibi.

Geri
Yukarı