F1 2020 Sezonu tahminleri

Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, Racing Point, Alpha Tauri(Toro Rosso) ve Williams; FIA'nın Ferrari ile Ferrari motoru hakkında yaptığı uzlaşma şeffaf şekilde açıklanmazsa önce FIA sonra da mahkeme de haklarını arayacaklarını açıkladı.

Kaynak : Serhan Acar

Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, Racing Point, Alpha Tauri(Toro Rosso) ve Williams; FIA'nın Ferrari ile Ferrari motoru hakkında yaptığı uzlaşma şeffaf şekilde açıklanmazsa önce FIA sonra da mahkeme de haklarını arayacaklarını açıkladı.

Kaynak : Serhan Acar
Ferrari'nin düştüğü durumlara bak. Bir mühendisten gerçekten bir takım patronu olmaz. Bir tek Japonlar bu işi kotarıyor.

Diğer takımların FIA-Ferrari anlaşmasına itiraz etmesi çok doğal. Adamlar kesinlikle haklı itirazlarında. Kurallar herkes için vardır, şeffaf ve adil olmalı FIA tüm takımlara.

FIA'nın, Ferrari motorunun kurallara uygun olup olmadığını dair ellerinde yeterli kanıtı olmayabilir. Bu yüzden de bir anlaşma yapma yoluna gitmiş olabilirler.

Geçen Austin yarışından sonra düzlük hızı kayboldu Ferrari'nin yine diğer takımlardan hızlıydı ama incelemelerden sonra düzlük hızı bariz düştü. Bu şüphe edilmesi gereken bir durum.

FIA incelemelerinden sonra Ferrari'nin bu sene motor tarafında yeni bir tasarıma geçtiği ve bu yüzden geçen seneki kadar güçlü bir motora sahip olmadığı iddaa ediliyor, Binotto ve Vettel'de motor gücü eksikliğinden bahsettiler. Blöf yapma ihtimalleri var elbette. Testlerde en yüksek süratler Alfa Romeo'ya aitti.
FIA bugün tekrardan açıklama yaptı 7 takımın bu duruma itiraz etmesi yüzünden. FIA, Ferrari motorunun illegal olduğuna dair yeterli delil bulunmadığını, motorların fazla karışık olduğunu kendilerinin motor konusunda Ferrari'nin dediklerine tam ikna olmadıklarını, motorun illegal olduğunu ortaya çıkaracak yeterli bilgiye sahip olmadıklarını itiraf etti FIA aynı zamanda.

Son düzenleme:
Koronavirüs nedeniyle Vietnam, Singapur, Japonya, İtalya ve bazı Avrupa yarışları riskli görünüyor. Prosedür değiştirilerek Türkiye GP gündeme gelebilir düşüncesindeyim!
Tweet sahibi: Okay Karacan.

Kartal'da oturuyorum. Böyle bir şey olursa koşa koşa giderim. 😍😍

Bahreyn yarışı seyircisiz yapılacak. Ferrari'nin Avustralya'ya gitmesine izin vermiş İtalya hükümeti. Alpha Tauri'nin fabrikası da İtalya'da karantina bölgesinde değiller, Alfa Romeo'da durumlar nasıl onu bilmiyorum. Herhangi bir takımın bile bir yarışa katılamaması halinde yarışlar yapılmayacak. Moto GP sezonu normalde bu hafta başlıyordu corona yüzünden ertelenen, iptal edilen yarışlar oldu. F1'de Çin yarışı da ertelendi.

İstanbul Park takvime girmez, bu işlerin olabilmesi için ülke hükümetlerinin belli bir para ödemesi gerekiyor. Takvimde bir sürü sıkıcı pist var onların yerine Hindistan, Kore, Malezya pistleri girseydi çok daha iyi olurdu, İstanbul Park'ı da şahsen pek beğenemiyorum ben, start düzlüğü çok kısa, start düzlüğü demem ben ona, İstanbul Park pisti geçiş yapmak için kolay bir pist değil, yeni F1 araçları bu tür pistlerde daha da zorlanır. Eskiden İstanbul'da yapılan yarışlar heyecanlı geçmişti, şimdi işler daha da zorlaşır. 8. virajı efsane ona bir şey demiyorum eğlenceli bir pist sürücü için.

İstanbul Park hiç geçiş yapılamayacak bir pist değil elbette, yeni nesil araçların bu pistte geçiş için zorlanacaklarını düşünüyorum. Eskiden yapılan araçlarda geçiş sayısı fazlaydı bu pistte. Şimdi böyle olur mu şüpheliyim. Takvimdeki pek çok pistten iyi olduğu kesin İstanbul Park'ın.

1583682456512.png

İP pistinde uzun düzlükle yok, 3-4 kısa düzlük var. Bu arabalar eskiye göre düzlüklerde ve virajlarda çok çok daha hızlı olan araçlar. Bu piste yapılan yarışlar Avustralya, Monaco, Fransa, Macaristan, Singapur gibi pistlerden daha zevkli olur yalnız.

Bahreyn yarışı seyircisiz yapılacak. Ferrari'nin Avustralya'ya gitmesine izin vermiş İtalya hükümeti. Alpha Tauri'nin fabrikası da İtalya'da karantina bölgesinde değiller, Alfa Romeo'da durumlar nasıl onu bilmiyorum. Herhangi bir takımın bile bir yarışa katılamaması halinde yarışlar yapılmayacak. Moto GP sezonu normalde bu hafta başlıyordu corona yüzünden ertelenen, iptal edilen yarışlar oldu. F1'de Çin yarışı da ertelendi.

İstanbul Park takvime girmez, bu işlerin olabilmesi için ülke hükümetlerinin belli bir para ödemesi gerekiyor. Takvimde bir sürü sıkıcı pist var onların yerine Hindistan, Kore, Malezya pistleri girseydi çok daha iyi olurdu, İstanbul Park'ı da şahsen pek beğenemiyorum ben, start düzlüğü çok kısa, start düzlüğü demem ben ona, İstanbul Park pisti geçiş yapmak için kolay bir pist değil, yeni F1 araçları bu tür pistlerde daha da zorlanır. Eskiden İstanbul'da yapılan yarışlar heyecanlı geçmişti, şimdi işler daha da zorlaşır. 8. virajı efsane ona bir şey demiyorum eğlenceli bir pist sürücü için.

İstanbul Park hiç geçiş yapılamayacak bir pist değil elbette, yeni nesil araçların bu pistte geçiş için zorlanacaklarını düşünüyorum. Eskiden yapılan araçlarda geçiş sayısı fazlaydı bu pistte. Şimdi böyle olur mu şüpheliyim. Takvimdeki pek çok pistten iyi olduğu kesin İstanbul Park'ın.

Eki Görüntüle 511065

İP pistinde uzun düzlükle yok, 3-4 kısa düzlük var. Bu arabalar eskiye göre düzlüklerde ve virajlarda çok çok daha hızlı olan araçlar. Bu piste yapılan yarışlar Avustralya, Monaco, Fransa, Macaristan, Singapur gibi pistlerden daha zevkli olur yalnız.

Bağhsettiğiniz pistler arasına "Avustralya, Monaco, Fransa, Macaristan, Singapur" Zandvoort'ta eklenebilir, benim hiç bir ümidim yok o pistten. Hadi yine avustralya ve singapurun bence gideri var,Monaco'nunda önemli bir yeri var f1'de, yarışlar gayet zevkli oluyor o pistlerde ama Macaristan yarışları gerçekten çok sıkıcı oluyor.

Monaco'da zevkli yarış olmuyor artık tren gibi araçlar birbirini takip ediyor. Zandvoort pistini baştan beri sevmiyorum, oldukça dar bir pist ve uzun düzlüklere falan sahip bir pist değil, geçiş imkanı çok çok zor olur, buradaki yarış sıkıcı olacaktır. Verstappen Hollandalı diye bu pisti takvime soktular F1'e uyan bir pist değil, madem Hollanda girecek daha güzel bir pist tasarlanmalıydı. İndianapolis gibi bir eğimli virajı var, o biraz dikkat çekici, İndianapolis pistinin yanından geçmez elbette bu pist. En çok özlediğim pist İndianapolis pistti keşke tekrardan girseydi takvime.

Racing Point'i eleştiriyorlar ama destekliyorum ben Racing Point'i.

Takımı batma noktasından kurtardı Stroll, nerden baksan bine yakın kişiyi kurtardı.

2019'da nispeten iyi bir sezon geçirdiler.

2020 içinse fazla para harcamadan, kendini kanıtlamış bir tasarıma yatırım yaptılar.

Zaten 2021 ve sonrası için Aston Martin ile güçlerini birleştirdiler. 2020'ye fazla kaynak ayırmayıp, 2021'e odaklandılar. gayet mantıklı.

Şahsen Perez bunca senedir iyi bir aracı hak ediyordu bence.

Renault ise cimriliğinden bir arpa boyu yol kat edemiyor...

Haas da çekilebilirmiş. 2019'da o kadar çok 3. parti parça aldılarki, aracı anlayamadılar. Umarım aynısını yapmazlar.

Cidden hızlı bir araçtı. Ama anlayamadıkları için geliştiremediler.

/-----------Güncelleme: 13.03.2020-------------/

İlk yarış olan Avusturalya GP ertelendi.

Haziran sonuna kadar olan yarışlar ertelenebilir.

Son düzenleme:
Mclaren yarıştan çekilmişti, yarış olması doğru olmazdı, yapılsaydı da seyircisiz yapılmalıydı.

Bahreyn yarışına kadar Mclaren hazır olmaz gibi, karantinaya alınacaklar Mclaren çalışanları. Özlediğimiz için bu hafta sonu yarış yapılmasını çok istiyorduk, Corona belası yüzünden dünya alt üst olmuş durumda.

Bahreyn yarışı seyircisiz yapılacak, Mclaren o zamana kadar hazır olamazsa bu yarışta ertelenebilir. Vietnam ve Çin yarışları ertelendi bile. Moto GP'de durumlar daha da kötü oranın takvimi mahvoldu.

Geri
Yukarı