F1 2022 sezonu tahminleriniz

mustafa uz

Hectopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz sene kıyasıya bir mücadele izlemiştik sezon baştan sona harikaydı. Sizce bu sezon bizi ne bekliyor, Ferrari için o sene bu sene olabilir mi? Lewis 8.
Şampiyonluğu alabilir mi (çok iddialı bu konuda)? Siz kimi destekliyorsunuz genel olarak görüşünüz nedir paylaşırsanız sevinirim.

Henüz birkaç yarış izlemeden arabalar hakkında fikir sahibi olmak çok zor biliyorum ama yine de içinizden geçenleri paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ferrari için hala o sene bu sene değil bence.
Fakat F1-75 diğer araçlara göre daha stabil gözüküyor. İstikrarlı bir grafikle takımlar sıralamasında üçüncülüğü alır. Aston Martin'in sürpriz bir çıkış yakalayacağını düşünüyorum. Alt sıralarda ise Williams iyi işler çıkarabilir.

Ferrari için hala o sene bu sene değil bence.
Fakat F1-75 diğer araçlara göre daha stabil gözüküyor. İstikrarlı bir grafikle takımlar sıralamasında üçüncülüğü alır. Aston Martin'in sürpriz bir çıkış yakalayacağını düşünüyorum. Alt sıralarda ise Williams iyi işler çıkarabilir.
Haas dikkate alınmadığında Aston Martin'in en kötü araç olduğu düşünülüyor.

Haas dikkate alınmadığında Aston Martin'in en kötü araç olduğu düşünülüyor.
Sezon öncesi test verileriyle pek doğru tahminler yapılamaz diye düşünüyorum. Aston Martin, araç lansmanında geleceğe yönelik uzun soluklu bir ar-ge çalışması yürüttüğünü söylemişti. Tahminimce sezon ortalarına kadar Alpine ile yarışacak düzeye gelirler.

Mercedes'te sorunlar var gibi görünüyor ama düzelteceklerini düşünüyorum. En stabil araç Ferrari ama hızını haftaya göreceğiz. Alpine ve Aston Martin hiç iyi gözükmedi testlerde. 3-4 takımın şampiyonluk için yarıştığını görmek güzel olur.

Max Şampiyon olur.

Mercedes Bottas ı çok arayacak ve markalar şampiyonluğu da Redbull a gidecek.

Haas yine sonuncu olur :)

Alfa Romeo süpriz yapabilir.
Mercedes'te sorunlar var gibi görünüyor ama düzelteceklerini düşünüyorum. En stabil araç Ferrari ama hızını haftaya göreceğiz. Alpine ve Aston Martin hiç iyi gözükmedi testlerde. 3-4 takımın şampiyonluk için yarıştığını görmek güzel olur.
Güzel olurdu ama yine 2 takım arasında geçer.

Geri
Yukarı