F1'de çekilmiş en iyi fotoğraflar

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
download.jpg

2019 Bahreyin GP.

download.jpg

2020 Türkiye GP.

download.jpg

2018 Spa.

download.jpg

2018 Monako.

images.jpg

2020 Sakhir GP.

download.jpg

2019 Singapur GP.

download.jpg

2020 Sakhir GP.

download.jpg

2018 Azerbaycan GP.
Bildiğiniz dahası varsa sizlerden beklenir.

@Yararsız Üye ve @BERWAR sizden de bekliyorum.

Senna ve Fangio, arkada Schumacher. Brezilya, 1993.

3x2i5994xd631.jpg

Villeneuve.

51m-US8+ciL._AC_SY400_.jpg

Raikonnen, SPA, 2006.

66847371ee76b6727a2d12d7ffdf45f8.jpg

Senna ve MP 4/6

ayrton-senna-1.jpg

F1'in efsane isimleri.

EIiE0l5WwAAGt-_.jpg

Schumacher ve şahlanan atı.

f1-ferrari-world-finals-2006-michael-schumacher-kisses-his-car.jpg

Senna Ve Schumacher.

GettyImages-52943920.jpg

Senna, Ratzenberger'in ölümcül kazasını izliyor. Bunun bir de videosu vardır ki Senna'nın korkusunu ve üzüntüsünü görmek mümkün.

ss7too5zdrv21.jpg

Senna ve Prost'un son podyumu, aynı zamanda efsanenin son zaferi.

f1-australian-gp-1993-podium-race-winner-ayrton-senna-mclaren-second-place-alain-prost-wil.jpg

1616604263954.png

2006 Japonya, Schumacher motor patlatıyor, şampiyonluğa mal oldu.

1616604488115.png

Renault'un Alonso kazansın diye Nelson P. kasıtlı olarak kaza yap demesi, bunun sonucunda pite giren Massa'nın pit stopa girip sorun yaşaması Massa'nın 2008 de şampiyonluğu kaçırmasına neden oldu, bu kaza olmasaydı Massa şampiyon olmuştu.

1616604959755.png

2018 Hockenheim Vettel önde götürdüğü yarışta kaza yaptı, o günden sonra Vettel asla eski Vettel olmadı.

1616605060628.png

Grosjean'ın katliam yaptığı 2012 SPA kazası, Alonso'nun o sene şampiyonluğu kaçırmasına neden olan bir olay.

1616605348642.png

2012 Brezilya GP, Vettel lider olarak geldiği yarışta ilk turda Bruno Senna'nın çarpması sonucu 22. sıraya geriledi ve aracı da hasar aldı. Kaotik, bol olaylı ve yağmurlu geçen yarışta Vettel son sıradan 6. sıraya çıkarak şampiyon oldu.

1616605703820.png

2007 Brezilya GP son yarış, son tur Hamilton, Glock'u geçerek şampiyon oldu Massa'nın önünde.

2018 Silverstone yarışında Bottas, Vettel, Hamilton mücadelesi vardı virajda Vettel DRS açıyordu inanılmaz bir pilotajdı. Fotoğrafını ve videosunu bir türlü bulamadım.

Eki Görüntüle 938973
2006 Japonya, Schumacher motor patlatıyor, şampiyonluğa mal oldu.

Ferrari'nin 6 senedir patlamayan taş gibi motoru, o yarış patlamıştı. Dün gibi hatırlıyordum, kahrolmuştuk. Schumi, bir ihtimal alabilirdi o sene...

Eki Görüntüle 938976
Renault'un Alonso kazansın diye Nelson P. kasıtlı olarak kaza yap demesi, bunun sonucunda pite giren Massa'nın pit stopa girip sorun yaşaması Massa'nın 2008 de şampiyonluğu kaçırmasına neden oldu, bu kaza olmasaydı Massa şampiyon olmuştu.

Briatore, F1'de görüp görülebilecek en pis ve ş..siz adamdır. Benetton'daki hileleri, skandalları, Renault F1'deki skandalları ve en son da Singapur olayı. Bu spor bunun gibi pis adamları çok zor görür.

Eki Görüntüle 938985
2018 Hockenheim Vettel önde götürdüğü yarışta kaza yaptı, o günden sonra Vettel asla eski Vettel olmadı.

Yine Ferrari yıkıldığımız bir an daha... Be hatanın Vettel'de olmadığını düşünüyorum, zira:

Eki Görüntüle 938990
Grosjean'ın katliam yaptığı 2012 SPA kazası, Alonso'nun o sene şampiyonluğu kaçırmasına neden olan bir olay.

Bu da ikonik ve üzücü olaylardan birisiydi. Grosjean'da kariyerine burada veda etti aslında. Sonrasında Lotus ve Haas ile güzel sürüşleri olsa da, hep bu kaza ile akıllarda kaldı...

Eki Görüntüle 939001

2012 Brezilya GP, Vettel lider olarak geldiği yarışta ilk turda Bruno Senna'nın çarpması sonucu 22. sıraya geriledi ve aracı da hasar aldı. Kaotik, bol olaylı ve yağmurlu geçen yarışta Vettel son sıradan 6. sıraya çıkarak şampiyon oldu.

Schumacher'in de son yarışıydı aynı zamanda. O gün o çarpışmada süspansiyonu nasıl zarar görmedi, o havada hasarlı aracı nasıl kontrol etti bilmiyorum. Ancak hak ederek kazandı.

Eki Görüntüle 939015
2007 Brezilya GP son yarış, son tur Hamilton, Glock'u geçerek şampiyon oldu Massa'nın önünde.

Is that Glock going slowly?

2018 Silverstone yarışında Bottas, Vettel, Hamilton mücadelesi vardı virajda Vettel DRS açıyordu inanılmaz bir pilotajdı. Fotoğrafını ve videosunu bir türlü bulamadım.

Ben de hatırlıyorum, virajlara DRS açık giriyordu sırf atak yapabilmek için, ki Bottas'ı geçtiği atakta da öyle yapmıştı. Umarım sağlam aracı olur bu adamın, kendini aracında güvende hissetti mi kimse durduramıyor onu.

maxresdefault.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine Ferrari yıkıldığımız bir an daha... Be hatanın Vettel'de olmadığını düşünüyorum, zira:
Aynen, bunu biliyorum, bilmeden önce ben de Vettel'i suçluyordum. Ondan sonra fikrim değişti. Ama bir gerçek var Vettel o günden beri eski Vettel olmadı, tabii bunda araç ve takım etkili oldu.

Umarım sağlam aracı olur bu adamın, kendini aracında güvende hissetti mi kimse durduramıyor onu.
Kesinlikle, özellikle de yarışa önden başladı mı kusursuz sürüyor. 2017 de güçsüz motorla SF70H ile neler yaptığını gördük araç performansının üzerine çıkıyordu. RBR sezonlarını bahsetmeye gerek yok bile.
Glock hakkında ne diyor o yazı İngilizcem yok, yoksa şike yaptığını mı söylüyor?

Aynen, bunu biliyorum, bilmeden önce ben de Vettel'i suçluyordum. Ondan sonra fikrim değişti. Ama bir gerçek var Vettel o günden beri eski Vettel olmadı, tabii bunda araç ve takım etkili oldu.

Kesinlikle, özellikle de yarışa önden başladı mı kusursuz sürüyor. 2017 de güçsüz motorla SF70H ile neler yaptığını gördük araç performansının üzerine çıkıyordu. RBR sezonlarını bahsetmeye gerek yok bile.
Glock hakkında ne diyor o yazı İngilizcem yok, yoksa şike yaptığını mı söylüyor?

Ferrari, son 3-4 yıldır sürekli bir istikrarsızlık yaşıyor.
Vettel, Redbull Racing'den sonra eskisi gibi olamadı ki.

Vettel, Redbull Racing'den sonra eskisi gibi olamadı ki.
2019 ve 2020 araçları Vettel'e uymuyordu. 2018 ilk yarısı ve diğer Ferrari sezonlarinda Vettel oldukça iyiydi. Vettel'in Ferrari de şampiyon olamamasının ana nedeni Ferrari'nin becereksizliği, yeterli gelişimi gösterememesi, operasyonel ve taktiksel hatalar ve 2018 ikinci yarısında Vettel'in yaptığı hatalarda bunlara tuz biber ekti. Vettel doğru araçta, kendi sürüş tarzına uygun araçla yarışırsa Vettel'in şampiyon olmaması için bir neden yok. Ferrari Vettel'e sadece 2017 ve 2018 yıllarında böyle bir araç verdi. 2017 SF70H Vettel'e tam uyan bir araçtı, o sene harikaydı zaten. Bu aracın iki eksi tarafı vardı biri motor, diğeri de hızlı virajlı pistlerde Mercedes'e göre yavaş kalıyordu araç. SF71H ise bunun tam tersiydi, hızlı ve motor gücünün öne çıktığı pistlerde iyi, yavaş virajlı, yüksek downforce isteyen pistlerde ise SF70H kadar iyi değildi. 2018 sezonunda da ilk yarıda iyiydi, ikinci yarıdan sonra kendi hataları, araç gelişiminde gerileme, yanlış yöne gitme, şans, yönetim sorunları ve taktik hatalar birleşince 2018 sezonu şampiyonluğu elden kaçtı.

Geri
Yukarı