F310 vs F710

somebody32

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
F310 ya da F710 alacağım. F710'un kablosuz ve titreşimi dışında tuş kalitesi ve malzeme kalitesi olarak bir farkı var mı?

+300TL'yi sadece kablosuz olmasına ve titreşime mi veriyoruz?

Son olarak sizce bu farka değer mi?

710 da kopma sorunu yaşayan çok duydum şahsen kullanırken yaşamıyordum. Şu an 310 sahibiyim, biraz kaba gamepadler olduğu için ben pek keyif almıyorum fakat fiyat sıkalasında pek rakibi yok.

F310'u daha çok tavsiye ederim.

Ben yavaş yavaş kablosuz cihazları kabloluya çevirmeye başladım. O yüzden alacak olsaydım F310 alırdım.
Kopma sorununu F710'a özel olarak yaşamıyorum genel olarak bağlantısı sorunsuz fakat iki handikabı var.
1- Pilli olduğu için kol çok ağırlaşıyor, uzun süre oyun oynayacaksanız rahatsız eder. Ayrıca pil masrafı olacak bir de.
2- Alıcısı kaybolursa "Unifyng" alıcılar uyum sağlamıyor. Ben desteğe yazdığımda sıfır alıcıyı 7 yıllık kol için gönderdiler ama yine de böyle bir risk var.

Yani bence kablo erim mesafesinde oynayacaksanız kablolu daha iyi bir çözüm olacaktır. Öte yandan ben yatağa kurulup oynayacağım diyorsanız zaten kablosuz şart.

Ben yavaş yavaş kablosuz cihazları kabloluya çevirmeye başladım. O yüzden alacak olsaydım F310 alırdım.
Kopma sorununu F710'a özel olarak yaşamıyorum genel olarak bağlantısı sorunsuz fakat iki handikabı var.
1- Pilli olduğu için kol çok ağırlaşıyor, uzun süre oyun oynayacaksanız rahatsız eder. Ayrıca pil masrafı olacak bir de.
2- Alıcısı kaybolursa "Unifyng" alıcılar uyum sağlamıyor. Ben desteğe yazdığımda sıfır alıcıyı 7 yıllık kol için gönderdiler ama yine de böyle bir risk var.

Yani bence kablo erim mesafesinde oynayacaksanız kablolu daha iyi bir çözüm olacaktır. Öte yandan ben yatağa kurulup oynayacağım diyorsanız zaten kablosuz şart.
Hocam elimde şarj edilebilir piller var. Kol galiba AA pil kullanıyor. Pil konusunda bir sıkıntım yok. Şöyle söyliyeyim kablolu mouse'dan kablosuza geçince çok rahatlamıştım öyle yatağa yatıp oyun oynama alışkanlığım yok tabi ama kablosuz her zaman daha rahat gibi geliyor mouse tecrübemden ötürü. Ama aradaki fark yüksek olunca acaba bu farka değer mi olayı oluyor. Bu fiyat farkına sadece kablosuz olması bana absürt geldi. Malzeme kalitesi olarak üst düzey mi mesela F310'un tetik tuşlarından vs kaliteli mi bunu merak ediyorum. Eğer kalite olarak birebir aynı cihaz ise sadece Kablosuz olsun diye +300tl vermek mantıksız geliyor zaten.

Hocam F310'da bildiğim kadarıyla titreşim motoru da yok. Geri kalan malzeme kalitesine yorum yapamıyorum elimde 2 tane F710 var sadece. Biri 2012'de diğerini 2019'da aldım. Onların arasında bile malzeme kalitesi anlamında fark var. Gerçi tuşlar falan aynı da plastik kalitesi farklı.

Ha bir de aklıma gelmişken, F310'da "Dinput, Xinput" gibi modlar da yok. Yani arada epeyce fark var.

F310'da titreşim motoru ve pil olmadığı için arada hatırı sayılır bir ağırlık farkı var ama.
F710'da da alıcıyı bir kere bilgisayara takıp, tanıttığınız zaman varlığını unutabilirsiniz. Kabloluymuş gibi sorunsuz bağlantı oluyor (Eğer başka bir sorun yoksa tabii).

Geri
Yukarı