Facebook'un Nefret Söylemi Politikasını Test Ediyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Ülkede sanki yeterince sorun yokmuş gibi sabah kalkar kalkmaz bir primatın paylaştığı şu gönderiyi gördüm ve yine sinirim zıpladı. Bir de yetmemiş, üstüne bunu beğenen 7000'den fazla yobaz olmuş.

Şimdi ben bu gönderiyi nefret söylemi olacak Facebook'a şikayet edeceğim. Bakalım ota dışkıya duyar kasan sevgili Facebook bu gönderiyi kaldırtacak mı, göreceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şikayet edeceğim kısım da tam olarak burası:

Bir algı var; sapık dendiği zaman sadece akla erkek gelir.. Oysa; sokakların sapık kadınlardan da temizlenmesi lazım ki, toplum bir nebze ıslah olsun..
Çok garip geldi değil mi okuyunca "sapık kadınlar"(!)

Toplumun aslında senin gibi örümcek kafalılardan temizlenmesi lazım refaha kavuşması için...

Siz de şikayet etmek isterseniz Facebook'un bu aptal ve uzun yöntemini takip edebilirsiniz.

400804

400805

400806

400807

400808

400809

400810

400811

Güncelleme: Facebook'a göre bu gönderide bir sorun yokmuş...

Verdikleri otomasyon cevap şu şekilde:

Şikayetiniz için teşekkür ederiz. Bizi bu konuda bilgilendirerek doğru olanı yaptınız. Fotoğrafı inceledik ve Topluluk Standartlarımızdan herhangi birine aykırı olmasa da sizi ve başkalarını rahatsız edebileceğini anlıyoruz. Hiç kimsenin Facebook'ta nefret dolu olduğunu düşündüğü gönderilerle karşılaşmasını istemeyiz. Dolayısıyla gelecekte bu tür durumların önüne geçebilmeniz için size yardımcı olmak istiyoruz.

Yukarıdaki listeden Şafak Kızılelma ile iletişiminizi kesmek için kendisini engelleyebilir, arkadaşlarınız arasından çıkarabilir ya da takibi bırakabilirsiniz. Takip etmeyi bıraktığınız kişiler ile Facebook'ta arkadaş kalmaya devam edersiniz, ancak gönderilerini Haber Kaynağınızda görmezsiniz.

Bu seçeneklerin tüm durumlarda geçerli olmadığının farkındayız, dolayısıyla göz atmamız gerektiğini düşündüğünüz başka bir şey görürseniz lütfen bize bildirin. Facebook'u sesinizi duyurmak ve içinde yaşadığınız topluluğu bilinçlendirmek için kullanmak da isteyebilirsiniz. Doğru bilgi ve alternatif bakış açıları şeklindeki karşıt görüşler, daha güvenli ve saygılı bir ortam oluşturmaya yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Yahu bir hafta boyunca Tayvan'da idim. Bütün kadınlar şort giyiyor, rahat rahat dolaşıyor, kimse de rahatsız edici gözlerle bakmıyor, bir şey demiyor.

Bakın bu ülkenin çıkardığı teknoloji firmalarının sadece birkaçı:
  • Acer
  • AOC (AOC International) ((TPV Technology Limited))
  • Aopen
  • Asus
  • BenQ
  • D-Link
  • ECS
  • Elsa
  • EPoX
  • Foxconn
  • Gigabyte
  • HTC
  • Lite-On
  • MediaTek
  • MSI (Micro-Star International)
  • Realtek
  • Silicon Power
  • Soyo
  • Surya
  • Transcend (Transcend Information)
  • TSMC
  • VIA Technologies
Bizim bu geri kalmış düşünceleri bırakmamız lazım. Nereden aldık bu Arap adetlerini...

Zaman geçtikçe geriye giden tek milletiz👍

Aslında ileriye gidiyoruz ama sırf iktidara yaranmak için bu kafaya giren bir güruh var. Yarın tanrıtanımaz bir iktidar başa gelse görücem herkesi. Ama bu kadar geçmişe saplanmış bir halk ile zor.

Ben çok test ettim. Şahsıma hakaret, aileme küfür, Atatürk'e nefret söylemi, kadınlara hakaret, cinsel tercih ile alakalı kötü söz... Akla gelebilecek her konuda nefret söylemi şikayetinde defalarca bulundum. Sonuç ne oldu derseniz, "inceledik ve topluluk kurallarını ihlal etmediğini gördük" gibisinden bir bildirim geliyor. Lafı söyleyenin yanına kar kalıyor, Facebook kılını kıpırdatmıyor.

Bence esas problem bu gibi postlar degil. Bunlari begenen insanlar.

Ben cikip dunyanin en gerizekali fikrini iddia edebilirim sosyal medyada. Kimse de begenmez, hakli olarak.

Ama is yobazlik olunca, begenen ve hak veren cikiyor. Problem cahil kitlede.

Bu postu kaldirtarak, sadece pisligi saklamis oluyorsunuz. O begenen kitle, hala ordalar.

Turkiye'nin en buyuk sorunu bu bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı