Fahiş fiyatları şikayet edelim

Serbest piyasada her isteyen kendi kafasına göre fiyat biçerse Devlet piyasayı kontrol etmek zorundadır.
Devletin kontrol edip iyileştirmesi gereken sırada bekleyen o kadar konu var ki, özel sektördeki tekonoloji ürünlerine bakmak pek akıllarına gelmez. Eğer devlet kontrol getirmeyi düşünseydi vergilendirmeleri düzenlerdi ya da en azından düzenlemeye çalışırdı. Kimin neyi ne kadara sattığı önemsiz, yeter ki vergi kaçırılmasın mühim olan o :) Çarşı-pazarda domates/patates durup dururken %60~70 zam gördü, var mı bir değişim? :)

300 milyon nüfuslu Amerika'da BestBuy tekli olarak makul fiyatlardan satışa sundu. 80 milyonluk Türkiye'de hiçbir site tekli satmadı. Tekli satan da 2 katı fiyat istedi. Arz talep değil satıcılar paragöz.

Ben anlamıyorum herkes ekonomik olarak kötüyüz PC lüks bir şey alamıyoruz falan diyip duruyor ama Ps5 ve ekran kartları stoklara girdiği gibi tükeniyor. Kim alıyor bunca malı ? Hadi Ps yi anladım, kafeler stok yapıyor kiralayacaklar falan da ekran kartları nasıl böyle hızlı tükeniyor ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edin. Ben edicem. Öncelikle böyle bir hakkınız yok diyenler gündemi takip etmeyen ezberci kişiler. Fahiş fiyat koyuyorlar diye süpermarketlere vs. devletin kestiği cezalardan haberleri yok. Ticaret bakanlığının fahiş fiyat şikayeti için uygulama yaptığından haberi yok.

Nvidia'ya da şikayet edilmeli. Kart oyunculara gitsin diye mining kısıtlaması bile yapan firma yerli ortaklarının kartı 3-4 kat kâr koyup satarak kazanç sağladığından haberi olmalıdır. Gerekirse sözleşmelerini fesh etsin. Yeni çıkacak 3050 modelleri bu kazıkçi yerli ortaklar tarafından satılmasın. Ya amazon ya da nvidianın sitesinden satılsın.

Ben anlamıyorum herkes ekonomik olarak kötüyüz PC lüks bir şey alamıyoruz falan deyip duruyor ama PS5 ve ekran kartları stoklara girdiği gibi tükeniyor. Kim alıyor bunca Mali? Hadi PS'yi anladım, kafeler stok yapıyor kiralayacaklar falan da ekran kartları nasıl böyle hızlı tükeniyor?

Miningciler.

Enayi olunca düzgün satıcıya gerek kalmıyor. Kardeşim yüksek fiyata bazı enayiler varken neden düşük fiyata Gamerlar'ı düşünürsün?

Geri
Yukarı