Fan işlemciyi soğutmuyor

Fan devirlerini kontrol edin. Eminseniz bile fanın tam oturup oturmadığını tekrar bir kontrol edin. Kasanın hava akışı kötüyse yan kapağı çıkartın. Kasanın çok yakınında bir şey bulundurmayın. Eski bilgisayar masalarındaki kasa bölmesinde duruyorsa hava alamıyordur. Voltaj değerlerini kontrol edin. Biostan aşırı voltaj verilmiş olabilir. Aklıma gelenler bunlar.

Termal macun tabakası ne kadar kalın idi?
Hangi marka termal macun kullandınız ?
Heatsink'i iyice sıkıştırdınız mı, yani işlemci ile arasında hiç boşluk kaldı mı?

Merhaba, aynı şey benim başımada geldi macunu soğutucu ile dağıtırım dedim ama dağılmamış söktüm tekrardan kendim macunu dağıttım ve ısı değerleri normale indi sizde bir kontrol edin derim.

Termal macun tabakası ne kadar kalın idi?
Hangi marka termal macun kullandınız ?
Heatsink'i iyice sıkıştırdınız mı, yani işlemci ile arasında hiç boşluk kaldı mı?
İnce bir tabaka, markası iyi bir şeydi su an hatırlamıyorum, arada hiç boşluk yok.
Fan devirlerini kontrol edin. Eminseniz bile fanın tam oturup oturmadığını tekrar bir kontrol edin. Kasanın hava akışı kötüyse yan kapağı çıkartın. Kasanın çok yakınında bir şey bulundurmayın. Eski bilgisayar masalarındaki kasa bölmesinde duruyorsa hava alamıyordur. Voltaj değerlerini kontrol edin. Biostan aşırı voltaj verilmiş olabilir. Aklıma gelenler bunlar.
Hepsini denemiştim halen düzelmedi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı