Fansız Turbox GTX 750 Ti alınır mı?

Anlatamadım galiba, fanla bile kapanıyor o ekran kartı.
Ne fan olmasına rağmen mi kapanıyor? Ama bu kuru iftiradır. Bire bir tıpa tıp aynı modeli kullanmaktayım Turbox' un sistemleri kötüdür, eskidir, parçaları dandiktir doğru. Lakin ekran kartları için geçerli değil gayet güzel Turbox' un ekran kartları en azından benim kullandığım (750ti) çok iyi taş gibi 2yıl önce 0 olarak 600TL civarına aldım temizlemedim bile ona rağmen ısı değerini atacağım, bu boştaki hali yükte ise 60-62 dereceyi geçmiyor. Konuya gelecek olursak eğer bir fan uydurabilirsen beleş bir fiyat hemen al tabi çalışıyorsa.

Dosya Ekleri

• 256.PNG
    256.PNG
    464,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 22.PNG
    22.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20230525_205402.jpg
    IMG_20230525_205402.jpg
    22,4 KB · Görüntüleme: 19
Ne fan olmasına rağmen mi kapanıyor? Ama bu kuru iftiradır. Bire bir tıpa tıp aynı modeli kullanmaktayım Turbox' un sistemleri kötüdür, eskidir, parçaları dandiktir doğru. Lakin ekran kartları için geçerli değil gayet güzel Turbox' un ekran kartları en azından benim kullandığım (750ti) çok iyi taş gibi 2yıl önce 0 olarak 600TL civarına aldım temizlemedim bile ona rağmen ısı değerini atacağım, bu boştaki hali yükte ise 60-62 dereceyi geçmiyor. Konuya gelecek olursak eğer bir fan uydurabilirsen beleş bir fiyat hemen al tabi çalışıyorsa.
O ekran kartını kullandım, 3. kez söylüyorum ki vBIOS'u normalden fazla WATT çekiyor, eğer normal bir WATT değerine alırsanız orjinal ekran kartının değeri yani, oyunlarda kapanma yaşanır. Üstüne ekran kartları da kötüdür, dış malzeme olarak, kendi içinde darboğaz yapması olarak vb. çok büyük sorunları var. En basitinden R7 240 Turbox 1200 Mhz maksimum destekliyor ama 4 GB vRAM'i var.

O ekran kartını kullandım, 3. kez söylüyorum ki VBIOS'u normalden fazla watt çekiyor, eğer normal bir watt değerine alırsanız orijinal ekran kartının değeri yani, oyunlarda kapanma yaşanır. Üstüne ekran kartları da kötüdür, dış malzeme olarak, kendi içinde darboğaz yapması olarak vb. çok büyük sorunları var. En basitinden R7 240 Turbox 1200 MHz maksimum destekliyor ama 4 GB VRAM'i var.

Samsung VRAM'lar kullaniliyor.

Sizce soğutma problemi halledilse bu ekran kartının ömrü ne kadar olur? Ek olarak uzun süreli kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşatabilir mi? Yoksa normal bir tek fanlı 750 Ti gibi hayatına devam edebilir mi?

Sizce soğutma problemi halledilse bu ekran kartının ömrü ne kadar olur? Ek olarak uzun süreli kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşatabilir mi? Yoksa normal bir tek fanlı 750 Ti gibi hayatına devam edebilir mi?

40 TL'ye 8cm fan alin yanlarada 4 Cm'lik fan takin tavsiyem o zaman normal bir GTX 750 Ti olur buyuk ihtimal.

@raoz hocam bu arada o ekran kartı CS 2 oynatmaz, ve normal 750 fanlı modeller daha soğuk. Bence ikinci elden MSI gibi marka sahibi bir ekran kartı arayın.

@raoz hocam bu arada o ekran kartı CS 2 oynatmaz, ve normal 750 fanlı modeller daha soğuk. Bence ikinci elden MSI gibi marka sahibi bir ekran kartı arayın.
1-2 yıla sorun çıkartacağını düşündüğümden vazgeçtim zaten hocam. Uygun bir fiyata bulabilirsem sağlam markalardan almayı planlıyorum, önerileriniz için sağ olun.

Geri
Yukarı